Kijevo policija prie TV kanalo 112 Ukraina pastato, kuris buvo apšaudytas iš granatsvaidžio

ESBO pasmerkė televizijos kanalo "112 Ukraina" apšaudymą

26
(atnaujinta 11:44 2019.07.14)
Šeštadienį nežinomi asmenys iš granatsvaidžio apšaudė televizijos kanalo pastatą Kijeve, incidento metu niekas nenukentėjo, pažeistas tik pastato fasadas

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemas Deziras šeštadienį pasmerkė televizijos kanalo "112 Ukraina" pastato Kijeve apšaudymą iš granatsvaidžio ir paragino Ukrainos valdžią kruopščiai ištirti incidentą, praneša RIA Novosti su nuoroda į ESBO spaudos tarnyba.

Šeštadienį nežinomi asmenys iš granatsvaidžio apšaudė televizijos kanalo "112 Ukraina" pastatą. Policija iškėlė baudžiamąją bylą dėl teroro išpuolio. 

Televizijos kanalo "112 Ukraina" generalinis direktorius Jegoras Benkendorfas pareiškė, kad po apšaudymo bus sustiprinta televizijos kanalo pastato apsauga. Ukrainos Saugumo Taryba pareiškė, kad vykdo tyrimą.

"Aš smerkiu išpuolį prieš televizijos kanalo "112 Ukraina" pastatą Kijeve. Laimei, niekas nenukentėjo, tačiau toks smurtas ir grasinimai žiniasklaidos priemonių atžvilgiu neturėtų būti leidžiami. Tai yra nepriimtinas bauginimo aktas, kuris galėjo sukelti rimtų pasekmių", — cituoja Deziro žodžius ESBO spaudos tarnyba.

Jis taip pat palankiai įvertino greitą teisėsaugos institucijų reagavimą.

"Raginu Ukrainos valdžios institucijas kruopščiai ištirti išpuolį ir patraukti atsakomybėn šio nusikaltimo kaltininkus", — pridūrė Deziras.

© Ruptly .
Kaip atrodo apšaudytas pastatas

Prieš incidentą kanalas "112 Ukraina" anonsavo filmą "Kovoje už Ukrainą" (Revealing Ukraine), kuriame Amerikos režisierius Oliveris Stone ir Ukrainos dokumentinių filmų kūrėjas Igoris Lopatenokas bandė analizuoti krizę šalyje. Dėl šio filmo Stone surengė išskirtinį interviu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Jie aptarė incidentą Kerčės sąsiauryje.

26
Tegai:
televizija, ESBO, Ukraina, Kijevas
Dar šia tema
Kijeve TV kanalo "112. Ukraina" pastatas buvo apšaudytas iš granatsvaidžio