Paminklas Tėvynė, archyvinė nuotrauka

Buvęs Ukrainos diplomatas: Kijevas negalės "nugalėti" Rusijos

34
(atnaujinta 10:54 2019.07.16)
Pasak Vološino, Ukrainos valdžios institucijos turėtų ne tik paskelbti savo norą sukurti taiką, bet ir imtis konkrečių veiksmų. Pavyzdžiui, atsisakyti NATO ir pripažinti Donbaso ypatingąjį statusą

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Buvęs Ukrainos diplomatas Olegas Vološinas sakė, kad taiką Ukrainoje galima pasiekti tik nusileidus. Apie tai jis kalbėjo interviu "NewsOne" metu.

Pasak Vološino, Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, nors ir pažadėjo atnešti taiką šaliai, nėra pasirengęs.

"Jis bijo radikalų, nacionalistų. <....> Jie [Zelenskio rinkėjai] patikėjo žodžiais — visi už taiką, visi nori, kad pas mus būtų ir prekyba, kad mes uždirbtume pinigus iš dujų tranzito. Bet kartu jokiais būdais "nenusileisti moskoliams". Na, draugai, taip nebūna", — sakė jis.

Vološinas pridūrė, kad Kijevas turėtų padaryti kompromisą. Pavyzdžiui, atnaujinti vandens tiekimą Krymui, nes tai yra "normalus Ukrainos įsipareigojimas" savo piliečiams.

Jis taip pat pabrėžė, kad NATO atmetimas ir ypatingas Donbaso statuso pripažinimas yra "priimtinos nuolaidos", nuo kurių Ukrainos žmonės nepatirs nuostolių.

"Priešingai, taika atneš naudą, ekonomika pradės augti, bet reikia kažkur, kai kur reikia pritildyti dainelę apie tai, kad mes galime nugalėti Rusiją", — teigė Vološinas.

Prieš Krymui prisijungiant prie Rusijos, Ukraina per Šiaurės Krymo kanalą į pusiasalį tiekė apie 85 proc. vandens išteklių, kuriems buvo panaudoti apie 140 tūkst. hektarų žemės ūkio paskirties žemės.

Po to, kai Krymas tapo Rusijos dalimi, Kijevas visiškai sustabdė vandens srautą per kanalą. Daugeliu atvejų padėtis paveikė pusiasalio šiaurėje esančius ūkininkus, kurie turėjo auginti mažiau drėgmės reikalaujančius ir intensyviai auginančius augalus rytuose.

Iš dalies vandens tiekimo sunkumai buvo išspręsti perkeliant vandenį iš Bjuk-Karasu upės į Šiaurės Krymo kanalą ir gręžiant naujus artezinius šulinius.

Situacija Ukrainoje

2014 metų kovo mėnesį po referendumo Krymas su Rusija susivienijo, daugiau nei 96 proc. Krymo rinkėjų ir daugiau kaip 95 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Rusijos valdžios institucijos ne kartą pabrėžė, kad balsavimas vyko visiškai laikantis tarptautinės teisės ir JT Chartijos.

Tačiau Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai užimta" teritorija.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu pareiškė, kad "Krymo klausimas yra visiškai nediskutuotinas".

34
Tegai:
NATO, Rusija, Kijevas
Dar šia tema
Kijevas pareiškė apie "didelius šansus" įstoti į ES pirmininkaujant Lietuvai
Kijevas reikalauja leidimo išgauti dujas Juodojoje jūroje
Estijos "Nordica" nutraukia skrydžius maršrutu Talinas-Kijevas
Medicininės kaukės

Europos šalyje netyčia buvo platinamos užnuodytos kaukės

(atnaujinta 14:49 2021.02.28)
Ataskaitoje teigiama, kad jose gali būti mikroskopinių sidabro ir titano dioksido dalelių, kurios įkvėpus gali pakenkti kvėpavimo takams

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Belgijos valdžios institucijos netyčia išplatino medicinines kaukes, kuriose galėjo būti toksinių medžiagų. Apie tai praneša "The Brussels Times", remdamasi konfidencialia Belgijos visuomenės sveikatos tyrimų instituto ataskaita.

Iš viso Europos vyriausybė nemokamai atidavė 15 milijonų audinių kaukių. Visus juos Azijoje gamino Liuksemburge įsikūrusi bendrovė "Avrox". Ataskaitoje teigiama, kad jose gali būti mikroskopinių sidabro ir titano dioksido dalelių, kurios įkvėpus gali pakenkti kvėpavimo takams.

Mokslininkai perspėjo, kad dėvėjus šias kaukes gali išsivystyti plaučių uždegimas, ypač tarp tų, kurie serga lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis. Po publikacijų žiniasklaidoje šalies sveikatos ministras sakė, kad kaukių pavojingumas dar neįrodytas. Tačiau raginama vaistininkus laikinai nutraukti nešiojimą ir atsargumo tikslais platinti anksčiau išduodamas kaukes.

Anksčiau buvo pranešta, kad Čekijos valdžia išleido dekretą, pagal kurį respublikos gyventojai nuo vasario 25 dienos sausakimšose vietose privalo dėvėti dvi kaukes vienu metu. Šalies sveikatos ministras Janas Blatni paaiškino, kad vietoj dviejų kaukių bus galima dėvėti respiratorius be iškvėpimo vožtuvo, kurie turi tam tikrą FFP2 ar KN95 apsaugą.

Tegai:
apnuodijimas, Belgija, kaukės
Mėnulis

Turkija savo raketų pagalba nori į mėnulį pristatyti kosminį aparatą

(atnaujinta 13:35 2021.02.28)
Turkijos prezidentas anksčiau pasiūlė išsiųsti pirmąjį šalies pilietį į kosmosą, pastatyti savo kosminį uostą ir nusileisti desantininką į mėnulį 2023 metų pabaigoje

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Turkija ketina pristatyti nepilotuojamą erdvėlaivį į mėnulį 2023 metais naudodama šalyje kuriamą hibridinę raketą, sakė respublikos pramonės ir technologijų ministras Mustafa Varankas, praneša RIA Novosti.

S-400
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Turkijos lyderis Tajipas Erdoganas vasario 9 dieną pristatė nacionalinę kosmoso programą. Jis pasiūlė išsiųsti pirmąjį šalies pilietį į kosmosą, pastatyti savo kosminį uostą ir nusileisti desantininką į mėnulį 2023 metų pabaigoje. Vėliau Varankas teigė, kad Ankara vedė derybas su daugeliu šalių, įskaitant Rusiją, dėl bendradarbiavimo kosmose.

"Misiją į mėnulį planuojama įgyvendinti dviem etapais — 2023 ir 2028 metais. 2023 metais ketiname pasiekti mėnulį naudojant savo technologijas. Pirmajame projekto etape sunkiai nusileisime mėnulyje. Pirmasis paleidimas bus vykdomas bendradarbiaujant su tarptautinėmis kompanijomis. Tačiau mūsų erdvėlaiviai bus pristatyti į Mėnulį, paleidžiant mūsų unikalią nacionalinę raketą į žemos žemės orbitą", — apsilankydamas kosminių projektų bendrovėje "Delta V" sakė jis.

Anot jo, Turkijos kosmoso programa siekiama, kad šalis patektų į "aukščiausią kosmoso sektoriaus lygą". Varankas pridūrė, kad "Delta V" sukūrė unikalią hibridinių variklių technologiją, kuri yra svarbi misijos į mėnulį dalis.

Tegai:
kosmosas, Mėnulis, Turkija
Mergina miega

Kosmetologė patarė, kaip miegoti norint išsaugoti grožį ir jaunystę

(atnaujinta 09:20 2021.02.28)
Labai svarbu miegoti patogiai, be to, reikia pasirinkti tinkamą pagalvę, tačiau pažymėtina, kad pagalvės raukšlių profilaktikai yra ne kas kita, kaip rinkodaros triukas, pabrėžė specialistė

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Pagalvės nuo raukšlių yra ne kas kita, kaip rinkodaros triukas. Kaip iš tikrųjų reikia miegoti, norint išsaugoti jaunystę ir grožį, interviu Sputnik radijui pasakojo Jelenos Malyševos medicinos centro dermatologė-kosmetologė Svetlana Žabojeva.

Norint ryte pabusti be patinimų ir sunkumo galvoje pojūčio, reikia pasirinkti tinkamą pagalvę, kad miegant kakle būtų geras limfos ir kraujo tekėjimas, patarė Žabojeva. Ji pažymėjo, kad pagalvė gali būti bet kokia, svarbiausia, kad jos aukštis būtų bent pusė peties ilgio. Taip pat svarbi poza, kurioje žmonės miega, pabrėžė gydytoja.

"Labai svarbu miegoti patogiai. Svarbiausia, kad ne veidu į pagalvę. Jei turite problemų dėl kaklo osteochondrozės, tuo labiau miego metu reikia stebėti savo pozą", — paaiškino gydytoja.

Anot jos, svarbų vaidmenį odos grožio ir jaunystės, taip pat geros viso organizmo būklės palaikyme atlieka miego trukmė. Ilgalaikis miego trūkumas daro įtaką visų medžiagų apykaitos procesų hormoniniam reguliavimui. Todėl miegas turėtų trukti bent septynias, o geriausia — nuo aštuonių iki devynių valandų.

"Geriau eiti miegoti anksčiau ir keltis anksčiau. Tai yra biologiškai teisingiau, atsižvelgiant į saulėtekio ir saulėlydžio ritmus. Net jei miegate nuo septynių iki aštuonių valandų, tačiau tai yra, pavyzdžiui, dieninis miegas, o ne naktinis, tai vis tiek yra paros ritmų (susijusių su dienos ir nakties pasikeitimu — Sputnik) pažeidimas", — pažymėjo Žabojeva.

Dar vienas grožio priešas — didelis skysčių kiekis prieš miegą. Likus trims ar keturioms valandoms iki miego negalima piktnaudžiauti jokiais gėrimais.

Kosmetikos priemonių taip pat nereikėtų tepti ant veido prieš pat einant miegoti, joms reikia skirti bent pusvalandį, kad jos spėtų susigerti. Kategoriškai negalima užmigti su akių pagalvėlėmis, nes silikoninė plėvelė sutrikdo odos kvėpavimą, perspėjo kosmetologė.

Naktinių odos priežiūros priemonių naudojimas, pasak jos, nustatomas individualiai. Jos reikalingos, jei pastebimi su amžiumi susiję pokyčiai.

"Jauniems žmonėms nieko nereikia tepti. Vyresnio amžiaus žmonėms turėtų būti sustiprinta priežiūra vakarais. Dieninės priemonės išsiskiria mažesne veikliųjų medžiagų koncentracija, tačiau dideliu kiekiu apsauginių. O vakarinės priemonės, priešingai, neturi apsauginių veiksnių, tačiau jose yra didelė veikliųjų medžiagų koncentracija. Naktį dėl funkcinio aktyvumo odos absorbcija ir visi procesai yra aktyvesni", — paaiškino Žabojeva.

Gydytoja taip pat pabrėžė, kad visiems be išimties prieš miegą reikia kruopščiai nusiprausti veidą, kad ant jo neliktų jokių nešvarumų.

Tegai:
miegas, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata