Atkurtas žvejų kaimas Kaliningrade, archyvinė nuotrauka

Įvedus elektronines vizas į Kaliningradą atvyksta vis daugiau turistų

119
(atnaujinta 14:25 2019.07.16)
Nuo 2019 metų liepos 1 dienos 53 užsienio valstybių piliečiai gali gauti nemokamą vienkartinę elektroninę vizą į Kaliningrado sritį

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Į Kaliningrado sritį atvykusių turistų skaičius padidėjo po to, kai šių metų liepos 1 dieną buvo įvestos elektroninės vizos užsieniečiams, žurnalistams sakė regioninių muitinių spaudos tarnyba, praneša RIA Novosti.

Nuo 2019 metų liepos 1 dienos 53 užsienio valstybių piliečiai gali gauti nemokamą vienkartinę elektroninę vizą į Kaliningrado sritį. Atitinkamą dekretą pasirašė Rusijos Vyriausybė. Anksčiau tokia procedūra buvo įvesta Tolimuosiuose Rytuose.

"Kaliningrado regioninė muitinė užregistravo užsienio šalių piliečių, kertančių sieną per Mamonovo-2 - Gžechotki kontrolinį punktą, eismo aktyvumą. Per muitinės postą į Rusijos Federaciją vyko 1020 automobilių. 449 iš jų — užsieniečių, iš kurių pirmą kartą į regioną atvyko 300 transporto priemonių", — sakė muitinės atstovai.

Kaip pabrėžė muitinė, naujausi duomenys regione turi būti įrašyti į bazę ir išduoti keleivių muitinės deklaracijoje.

Vokietijos, Čekijos, Prancūzijos, Švedijos, Šveicarijos, Danijos ir kitų Europos šalių piliečiai niekada nesusidūrė su šių techninių dokumentų pildymu, dėl kurio atsirado daug klaidų, kurias taisyti užtrunka.

Elektroninė viza išduodama likus ne mažiau kaip keturioms dienoms iki kelionės, bet ne anksčiau kaip prieš 20 dienų iki numatomos išvykimo datos. Paraiška gauti elektroninę vizą teikiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos konsulinės įstaigos interneto svetainėje, prie paraiškos būtina prisegti nuotrauką. Elektroninės vizos išduodamos turizmo, verslo ir humanitariniais tikslais.

Viza suteikia galimybę apsigyventi Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias paras nuo atvykimo dienos, ji galioja 30 dienų. Kaip pabrėžia Rusijos valdžios institucijos, užsieniečiai, gavę elektronines vizas į Kaliningrado regioną, gali būti ir keliauti tik šiame regione. Kitą kartą įforminti vizą galima pasibaigus esamo elektroninio dokumento galiojimui.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
© Sputnik /
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
119
Tegai:
užsienio turistai, turistai, viza, Kaliningradas
Temos:
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (23)
Dar šia tema
Kaliningradas svarsto galimybę pastatyti naują jūrų uostą
Valstybinės vizos — per privačias įmones
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį