Gurzufo miestas Kryme

Turistai Ukrainos ir toliau keliauja į Krymą, nepaisydami bauginimų

77
(atnaujinta 15:17 2019.07.17)
Krymo kurortai išlieka paklausūs tarp poilsiautojų, šiais metais juos jau aplankė daugiau nei 253 tūkstančiai turistų iš Ukrainos

VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Turistai iš Ukrainos ir toliau masiškai važinėja į Krymą, nepaisydami Kijevo valdžios "siaubo istorijų" apie tariamai papildomus patikrinimus pasienyje ir apklausas. Turistų srautas yra 15 procentų didesnis nei pernai, pranešė RIA Novosti Krymo kurortų ir turizmo ministerijos spaudos tarnyba.

Anksčiau Ukrainos nacionalinės policijos vadovo pavaduotojas Viačeslavas Abroskinas pareiškė, kad ukrainiečiai turėtų susilaikyti nuo kelionių į Krymą. Pasak jo, kasdien sieną su Krymu kerta nuo 8 iki 10 tūkstančių ukrainiečių. Abroskinas teigia, kad Rusijos specialiosios tarnybos ir pasieniečiai valandomis tikrina Ukrainos piliečius, o po to didžiąją dalį jų siunčia apklausti.

"Jokių problemų ir papildomų reikalavimų kertant pasienio kontrolės punktus Ukrainos turistams, kaip ir turistams iš kitų šalių, nekeliama. Pasienio kontrolės punktai įrengti pagal šiuolaikinius reikalavimus. Jokių uždelsimų iš Rusijos pusės nėra. Naujausiais duomenimis, Krymą šiais metais jau aplankė daugiau nei 253 tūkstančiai turistų iš Ukrainos, o tai yra 15 procentų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį", — pasakė agentūros pašnekovas.

Krymas pakomentavo pranešimą apie turizmo srauto iš Ukrainos augimą >>

Spaudos tarnyba pabrėžė, kad Krymo kurortai išlieka paklausūs tarp poilsiautojų.

Krymas
© Sputnik / Алексей Мальгавко

"Krymą žmonės mėgsta ir jokiomis siaubo istorijomis negalima įbauginti turistų. Krymas jiems atviras ir pasiruošęs priimti turistus iš visų pasaulio šalių, tarp jų ir Ukrainos", — pranešė ministerija.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį įvykusio referendumo, kuriame 96,77% rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po valstybinio perversmo Ukrainoje. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai užimta teritorija. Rusijos Federacijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra "visiškai nediskutuotinas".

77
Tegai:
Ukraina, Rusija, Krymas
Dar šia tema
"Los Angeles Times" žurnalistas pataria amerikiečiams nuvykti į Krymą
Rusijos deputatas: Krymas atviras masiniam turistų srautui iš JAV
Vokietijos delegacija ketina aplankyti Krymą
Mokslininkai: Kryme, Tauridės oloje, galėjo gyventi neandertalietis
Rados deputatas papasakojo apie Krymo blokados iš Kijevo pusės pasekmes
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai