RIA Novosti Ukraina portalo vadovas Kirilas Vyšinskis

Zelenskis paskelbė apie Kijevo pasirengimą mainyti Višinskį į Sencovą

12
(atnaujinta 11:38 2019.07.19)
Ukrainos vadovo teigimu, Višinskio mainai į Sencovą turėtų tapti "pirmuoju geros valios žingsniu"

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad Kijevas yra pasirengęs keisti "RIA Novosti Ukraina" portalo vadovą Kirilą Višinskį į Rusijoje už teroro išpuolio organizavimą nuteistą Olegą Sencovą.

"Kalbant apie poną Višinskį, jei tai yra pirmi normalūs žingsniai, jei tokios sąlygos egzistuoja, tada mes esame pasiruošę. Mes duosime poną Višinskį, jei jūs norite", — teigė Ukrainos lyderis. Laidą transliavo kanalas "112 Ukraina".

Zelenskio teigimu, Višinskio mainai į Sencovą turėtų tapti "pirmuoju geros valios žingsniu".

Anksčiau Kremlius paragino Kijevą žengti pirmąjį žingsnį link šalių dialogo gerinimo, paleidžiant Višinskį, Sencovas šiame kontekste minimas nebuvo. Maskva ne kartą pabrėžė, kad jų bylos ir kaltinimai nėra lygiaverčiai.

Olegas Sencovas Rusijoje buvo nuteistas kalėti 20 metų už teroro išpuolių Kryme organizavimą. Jis buvo sulaikytas FSB pareigūnų kaip vienas iš diversinių grupuočių "Dešinysis sektorius"* dalyvių, rengiančių išpuolius Jaltoje, Simferopolyje ir Sevastopolyje.

Kirilas Višinskis buvo sulaikytas 2018 metų gegužės 15 dieną. Jis įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

Žurnalistas laiko bylą prieš jį melu ir manipuliacija ir pažymėjo, kad Ukrainos saugumo tarnybos niekada nepateikė jam jokių skundų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente ir pareiškė, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti žiniasklaidos atstovų priespaudą.

* Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

12
Tegai:
Olegas Sencovas, Kijevas, Vladimiras Zelenskis, Ukraina
Dar šia tema
Kijevas paragino įvesti "Azovo" sankcijų paketą Rusijai
Linkevičius — Lietuvos antirusiškos biurokratijos veidrodis
Višinskis mano, jog jį areštavo, kad išmainytų į Sencovą
Europos Sąjunga vėl atsisakė pripažinti Krymo referendumo rezultatus