Kalėjimo pastatas Mariupolio oro uosto teritorijoje, archyvinė nuotrauka

Buvęs SBU pareigūnas papasakojo apie kankinimą slaptame Mariupolio kalėjime

47
(atnaujinta 13:10 2019.07.19)
Šių metų kovo mėnesį buvęs SBU pareigūnas Vasilijus Prozorovas pristatė Maskvos spaudos konferencijoje nuotraukas, kurios įrodo neoficialaus kalėjimo egzistavimą

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Vykstant slaptų kalėjimų darbo tyrimui, egzistuojančio po Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) priedanga, RIA Novosti pavyko rasti dar vieną buvusį SBU pareigūną iš Mariupolio kalėjimo, kuris papasakojo apie vietas, kuriose buvo kankinami žmones.

Kalėjimas oro uoste

Šių metų kovo mėnesį buvęs SBU pareigūnas Vasilijus Prozorovas pristatė Maskvos spaudos konferencijoje nuotraukas, kurios įrodo neoficialaus kalėjimo egzistavimą.

Mariupolio savivaldybės pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Pasak jo, kalėjimas buvo sukurtas viename iš oro uosto terminalų ir vien per 2014 metų vasarą — rudenį jame buvo sulaikyta daugiau nei 300 žmonių. Du per tą laiką mirė, sakė Prozorovas.

"RIA Novosti" atliko tyrimą. Trečiadienį agentūra paskelbė pirmąją tyrimo dalį, kurioje pateikiami nauji slapto kalėjimo egzistavimo įrodymai. Antrojoje dalyje "RIA Novosti" pateikė Mariupolio SBU pareigūno dokumentą, įrodantį, kad kalėjimas egzistavo bent iki 2018 metų lapkričio mėnesio.

Buvusio SBU pareigūno parodymai

Trečiojoje tyrimo dalyje paskelbti kito buvusio SBU darbuotojo parodymai apie slapto kalėjimo darbą. Jis paprašė neatskleisti savo vardo ir pareigų, nes baiminasi dėl savo gyvybės.

Pasak jo, jis tarnavo Mariupolyje daugiau nei dvejus metus, o 2017 metais atsistatydino. Buvęs SBU pareigūnas patvirtino, kad saugumo pajėgos vartojo žodį "biblioteka" ne tik oro uoste esančio slapto kalėjimo atžvilgiu, bet ir tada, kai jie tiesiog norėjo pasakyti, kad buvo atvežtas žmogus po sulaikymo.

"Biblioteka" — tai nėra viena konkreti vieta. Taip vadino ir oro uostą, ir "Azov" bazę — tai Mariupolio rajono mokyklos pastatas. Taip pat taip vadintas privatus namas pakeliui iš Mariupolio į Volodarsko (Nikolsko) rajoną, kur taip pat buvo "Azov"", — sakė jis "RIA Novosti".

Pasak jo, "Azov" SBU buvo reikalingas, kad "įtikintų" įtariamuosius — po kankinimo "bibliotekoje" sulaikytus tekdavo gydyti, ir jie patys prašydavo juos išsiųsti į tardymo izoliatorių, kad tik netektų grįžti į oro uostą.

Kalinių kankinimas

"RIA Novosti" taip pat rado dar du buvusius slaptojo kalėjimo kalinius.

Vienas iš jų — Michailas Šubinas — išsamiai papasakojo apie kankinimus, kurie vyko "bibliotekoje".

Visų pirma, jam prie genitalijų buvo prijungtas suvirinimo aparatas, jį mėtydavo į duobę su kūnais žmonių, kurie buvo nukankinti iki mirties. Šubino medicininės apžiūros duomenys yra prieinami "RIA Novosti".

Kitas buvęs kalinys — Kirilas Filičkinas — vaizdo interviu metu papasakojo "RIA Novosti", kad jis buvo vienas iš pirmųjų atvykusių į oro uostą 2014 metų gegužės 7 dieną, kai "Azov" ir SBU užgrobė miestą.

Pasak jo, dabartiniai Rados deputatai Olegas Liaško ir Igoris Mosijčiukas asmeniškai jį apklausė, o pastarasis ir kankino jį. 2014 metų rudenį įvykusios apklausos vaizdo įrašas pateko į "YouTube" ir buvo vienas iš įrodymų Filičkino byloje, kurioje jis buvo kaltinamas dalyvavimu penkių Ukrainos kareivių, kuriuos jis vertė prisijungti prie Donecko Liaudies Respublikos (DLR) milicijos, pagrobime.

Oficialiai Filičkinas buvo sulaikytas tik 2014 metų rugpjūčio 18 dieną. Visus šiuos mėnesius jis praleido slaptuose kalėjimuose. Tai, pasak "RIA Novosti" tyrimo liudytojų, yra įprasta Ukrainoje — DLR gynėjai yra kankinami, kad papasakotų, ką žino, ir tik tada siunčiami į SBU ir oficialiai užregistruojamas jų sulaikymas.

Ir Šubinas, ir Filičkinas patvirtino daugybę parodymų apie tai, kad Mariupolio oro uoste buvo slaptų laidojimo vietų.

"Žinau ten penkias kapavietes. Netoli lėktuvų kilimo tako", — pasakojo Šubinas "RIA Novosti". Oro uoste jis buvo sulaikytas apytiksliai dvi savaites, 2014 metų rugpjūtį – rugsėjį.

47
Tegai:
Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), slaptas kalėjimas, Ukraina
Dar šia tema
Azovo kovotojas atsisakė paspausti Ukrainos prezidento ranką
Ukrainos saugumo tarnyba siūlė valdžios institucijoms paskelbti karo su Rusija pradžią
"Tai ne mano valdžia": buvusio Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojo išpažintis
Megan Markl

Naujas skandalas: Megan Markl viešai apkaltinta patyčiomis

(atnaujinta 19:59 2021.03.03)
Maištingos hercogienės pavaldiniai pateikė skundą dėl patyčių darbo vietoje, tačiau nėščia žvaigždė ir toliau tai neigia

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Pavasario atėjimą pažymėjo naujas skandalas Elžbietos II šeimoje: princo Hario žmona Megan Markl buvo apkaltinta patyčiomis iš pavaldinių.

Leidinys "The Times" paskelbė įdomų straipsnį su buvusio hercogienės sekretoriaus Džeisono Knaufo skundu. Laiškas buvo parašytas 2018 metais, jam dar dirbant hercogams. Padėjėjas paprašė apginti kolegas, kurie patyrė spaudimą ir nuolat buvo žeminami iš Markl pusės, tačiau nesulaukė jokio atsakymo.

Dabar informacija apie Markl patyčias tapo vieša: hercogienė viešai apkaltinta patyčiomis.

"Aš nerimauju, nes ji įbaugino du padėjėjus ir išvarė juos. Elgimasis su X peržengia padorumo ribas. Hercogienė visada randa auką patyčioms. Ji gąsdina Y ir bando pakenkti jos pasitikėjimo savimi", — sakoma padėjėjaus laiške.

Informacijos paskelbimo priežastis: pavaldiniai norėjo, kad pasaulis žinotų jų įvykių raidos versiją, kol Megan ir Haris duos rezonansinį interviu Oprah Winfrey.

Dabar Markl neigia visus kaltinimus savo atžvilgiu. Ji "liūdiūdusi dėl paskutinių išpuolių" ir, pasak atstovų, "toliau dirbs skatindama atjautą visame pasaulyje ir stengsis rodyti gerą pavyzdį visiems aplinkiniams".

Tegai:
patyčios, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
JAV karinis jūrų laivynas

"Fox News": JAV ketino nuskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų

(atnaujinta 17:35 2021.03.03)
2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk"

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. JAV "Virdžinijos" klasės povandeninis laivas "USS John Warner" buvo pasirengęs nuskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų 2018 metais. Apie tai praneša "Fox News".

Pėstininkų kovos mašina K-17 Bumerang
© Sputnik / Михаил Воскресенский

2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk".

"Tada ji nugrimzdo po vandeniu ir pasirengė nuskandinti visus Rusijos karo laivus, kurie imsis veiksmų prieš JAV laivyną šioje srityje", — rašoma pranešime.

Vienas iš taškų, iš kurio buvo paleistos "Tomahawks", iš tiesų buvo spąstai: JAV kariuomenė iš ten nesmogė į Siriją. Tačiau Rusijos karinio jūrų laivyno atsakomieji veiksmai dėl šio masalo taip pat tapo pretekstu JAV atsakymui, nurodo televizijos kanalas.

Tegai:
Sirija, laivai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo bepiločių orlaivių šviesos šou
"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai
Viskas dėl koordinačių sistemų. Ką Pašinianas apie "Iskander" pasakė ne taip
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 14:42 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržvių iš paprastos angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių sriuba, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninius baltymų šaltinius, pavyzdžiui, mėsą", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelyno, kuris naudingas sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastos angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelyno iš daržovių", — parekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai