Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen

EK vadovė "Nord Stream-2" įžvelgė priklausomybės nuo Rusijos pavojų

14
(atnaujinta 15:17 2019.07.19)
Pasak Ursulos von der Leyen, be ekonominio aspekto projektas turi ir politinį

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Naujoji Europos Komisijos (EK) vadovė Ursula von der Leyen mano, kad dujotiekio projektas "Nord Stream-2" kelia grėsmę, kad ES labai priklausys nuo Rusijos energijos išteklių.

Pasak buvusios Vokietijos gynybos ministerijos vadovės, "Nord Stream-2" turi "ekonominį ir, žinoma, politinį aspektą".

"Egzistuoja per didelės priklausomybės nuo Rusijos energijos išteklių pavojus. Energijos tiekimo įvairinimui svarbios kitos energijos rūšys... Mums reikalinga konkurencija, ir mes turime atsižvelgti į mūsų kaimynų rytuose interesus", — pareiškė von der Leyen interviu "Bild".

Po sunkios diskusijos dėl kandidatūros Europos Parlamentas sutiko paskirti von der Leyen naująja Europos Komisijos pirmininke ateinantiems penkeriems metams. Kandidatūrai patvirtinti reikėjo 374 balsų, ją palaikė 383 deputatai.

Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jį planuojama baigti 2019 metais.

Kai kurios valstybės labai priešinasi "Nord Stream-2" statybai, kaltindamos Rusiją turint "slaptą politinį projekto motyvą". Visų pirma, prieš jį pasisako Ukraina, kuri bijo prarasti Rusijos dujų tranzitą, nes tai sukels rimtą smūgį jos ir taip nestabiliai ekonomikai, ir JAV, kurios yra suinteresuotos tiekti Europai savo brangias gamtines dujas. Kaip pabrėžia daugelis ekspertų, akivaizdu, kad šių šalių valdžios nori užkirsti kelią dujotiekio, kuris gali trukdyti jų pačių ekonominiams interesams, paleidimui.

Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas "Nord Stream-2" yra tik komercinis ir visiškai konkurencingas.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
14
Tegai:
Rusija, Nord Stream-2, Nord Stream-2 statyba, Europos Komisija (EK)
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (166)
Dar šia tema
Vokietijos ekonomikos ministras atskleidė "Nord Stream-2" svarbą
"Permokėta už šou": kodėl Lietuvai reikia transatlantinių SGD
Buvęs Vokietijos ministras paaiškino, kodėl "Nord Stream-2" bus baigtas statyti
Vokietijos žiniasklaida paragino priešintis "Rusijos agresijai"