Jungtinių Valstijų Atstovų rūmai, archyvinė nuotrauka

Kunigas išvarė "piktąsias dvasias" JAV Atstovų rūmų

28
(atnaujinta 17:10 2019.07.19)
Pasimelsti kunigas nusprendė, kai stebėjo, kaip įstatymų leidėjai ginčijasi dėl peticijos, kuria Donaldas Trampas smerkiamas už rasizmą

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. JAV Atstovų rūmų kapelionas, jėzuitų ordino kunigas Patrikas Konrojus (Patrick Conroy) perskaitė įstatymų leidėjams maldą, kad "išvarytų visas piktąsias dvasias", po to, kai Rūmuose buvo aptariama rezoliucija, kuria prezidentas smerkiamas už rasizmą, praneša laikraštis "Washington Post".

"Tavo [Dievo — red.] vardu aš iš šių rūmų išvarau visas piktąsias dvasias, dvasias ne iš Tavęs", — sakė kunigas.

Be to, jis pasimeldė, kad "išvytų" nusivylimo, nesantaikos ir liūdesio "dvasias".

Vėliau Konrojus papasakojo, kad pasimelsti jis nusprendė, kai stebėjo, kaip įstatymų leidėjai ginčijasi dėl peticijos, kuria Donaldas Trampas smerkiamas už rasizmą. Pasak jo, "tai buvo sunki ir įtempta savaitė, per kurią, matyt, piktosios dvasios paveikė Atstovų rūmų narius".

Praėjusią savaitę Trampas savo "Twitter" paskyroje sukritikavo moteris demokrates iš Kongreso. Pasak jo, jos atvyko į JAV iš šalių, kuriose valstybės valdžios organai "itin korumpuoti ir nepajėgūs", o dabar nurodinėja "didžiausioms ir stipriausioms tautoms Žemėje, kaip reikia vadovauti valdžiai".

Šis pranešimas sukėlė pasipiktinimą. Nors Trampas nenurodė jokio konkretaus asmens, Kongreso narės, ginančios migrantų teises, tarp jų Aleksandrija Okasio-Kortez (Alexandria Ocasio-Cortez), Rašida Tlaib (Rashida Tlaib) ir Ilhan Omar, iš karto sureagavo į jo žodžius. Visos jos pareiškė savo "Twitter" paskyrose, kad "šalis, iš kurios jos atvyko, ir šalis, kuriai jos prisiekė, — JAV".

Todėl liepos 17 dieną Atstovų rūmai priėmė rezoliuciją, kuria smerkiami Trampo žodžiai. Už balsavo 240 parlamentarų, prieš — 187 nariai, tarp balsavusių už buvo keli respublikonai.

28
Tegai:
JAV Kongresas, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
"Trampas — laisvas, bet apribotas": kokia yra JAV vadovo susitikimo su Putinu svarba
Trampas pakomentavo kaltinimus dėl Kinijos ir "Google" bendradarbiavimo
JAV Kongresas patvirtino pataisas dėl sankcijų prieš Rusijos valstybės skolą
Protestai Minske, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos VRM įvardijo, kada protestų metu gali būti panaudotas karinis ginklas

(atnaujinta 15:22 2020.10.28)
Ministras pabrėžė, jog niekas nesako, kad kariniai ginklai bus naudojami prieš taikiai mitinguojančius protestuotojus

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Baltarusijos vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas, komentuodamas galimybę teisėsaugos pareigūnams panaudoti karinius ginklus prieš neteisėtų veiksmų dalyvius, teigė, kad sabotažą, teroro aktus ir išpuolius prieš saugumo pajėgas reikia nutraukti visomis priemonėmis, rašo RIA Novosti.

Opozicijos protestuotojai Minske, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Kariniai ginklai pirmiausia taikomi slopinant nusikaltėlių veiksmus, kai visi kiti metodai jau išbandyti. Ir šiame pareiškime nėra nieko blogo", — sakė Karajevas interviu su politologu Aleksandru Sosnovskiu, kurį jo "Telegram" kanale paskelbė Baltarusijos žurnalistų sąjunga.

Ministras pabrėžė, kad niekas nesako, jog kariniai ginklai bus naudojami prieš taikiai mitinguojančius protestuotojus.

"Žmogus sukelia sabotažą ar teroro aktą. Jis užpuola policijos pareigūną. Jis ne tik priešinasi, bet ir naudoja smurtą. Natūralu, kad jis turi būti sustabdytas pasitelkus visą turimą pareigūno arsenalą: nuo fizinės jėgos iki karinės ginkluotės", — sakė Karajevas.

Sekmadienį opozicija surengė protesto veiksmus įvairiose Baltarusijos vietovėse. Didžiausia akcija įvyko Minske, kur protestuotojai surengė eitynes. Saugumo pajėgos, naudodamos specialią įrangą, sustabdė šią akciją Orlovskajos gatvės rajone ir sulaikė jos dalyvius.

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

Tegai:
protestai, Baltarusija
Rusijos jūrų laivynas

Rusijoje išbandyta nauja priešpovandeninė raketa

(atnaujinta 15:18 2020.10.28)
Bandymas buvo atliktas atliekant kvalifikacinius serijinius raketos bandymus ir buvo pripažintas sėkmingu

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Rusijos jūreiviai iš fregatos "Admiral Kasatonov" Barenco jūroje išbandė naują priešpovandeninę raketą, trečiadienį pranešė Šiaurės laivyno spaudos tarnyba, praneša RIA Novosti.

Kokia raketa buvo išbandyta, nenurodyta.

Rusijos vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

"Naujausios Šiaurės laivyno fregatos "Admiral Kasatonov" paleido priešpovandeninę raketą Barenco jūroje esančio laivyno poligone. Bandymas buvo atliktas atliekant kvalifikacinius serijinius produkto bandymus ir buvo pripažintas sėkmingu", — sakoma pranešime.

Vienas iš Šiaurės laivyno atominių povandeninių laivų stebėjo torpedą, kuri nuo raketos atsiskyrė jau po vandeniu. Taip pat šaudyti padėjo priešpovandeninis orlaivis Il-38, sraigtasparnis Ka-27 ir "Kola" flotilės torpedos valtis.

"Atlikdami raketų paleidimą, fregatos koviniai ekipažai užtikrintai parodė karinės technikos kokybę, didelį profesionalumą ir pasirengimą jūrinėms operacijoms", — pridūrė spaudos tarnyba.

Tegai:
Rusijos karinis jūrų laivynas, laivynas, Rusija
Dar šia tema
Rusija JT iškels klausimą dėl JAV pretenzijų į Mėnulio išteklius
Rusijos URM Vakarų reakciją į Putino pasiūlymą dėl INF sutarties pavadino neatsakinga

Nufilmuotas konfliktas tarp veteranų ir policijos dėl Pergalės vėliavos Ukrainoje

(atnaujinta 15:24 2020.10.28)
Akcijos dalyviai bandė paaiškinti, kad laidojimo vieta, aplink kurią jie susirinko, nepatenka į dekomunizavimo įstatymo taikymo sritį

Kijeve policija neleido veteranams išskleisti Pergalės vėliavos per Ukrainos išlaisvinimo iš nacių įsibrovėlių dieną. Vaizdo įrašas paskelbtas "Ukraine.ru" "YouTube" kanale.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip veteranai ir visuomenė piktinasi policijos draudimu.

Akcijos dalyviai bandė paaiškinti, kad laidojimo vieta, aplink kurią jie susirinko, nepatenka į dekomunizavimo įstatymo taikymo sritį.

Teisėsaugininkai bandė išplėšti vėliavą, tačiau vėliau situacija buvo išspręsta ir vis dėlto buvo panaudota Pergalės vėliava.

1944 metų spalio 28 dieną Ukraina švenčia nacionalinę šventę, kai Darbininkų ir valstiečių raudonosios armijos kariai išvarė Vermachtą iš TSRS teritorijos.

Tegai:
policija, veteranai, Ukraina, pergalė