Kirilas Višinskis, archyvinė nuotrauka

Kijevo teismas pratęsė Kirilio Višinskio areštą

15
(atnaujinta 23:01 2019.07.19)
Žurnalisto advokatas pareiškė, kad ketina apskųsti sprendimą

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Kijevo teismas pratęsė naujienų agentūros "RIA Novosti Ukraina" vyriausiojo redaktoriaus Kirilo Višinskio areštą iki rugsėjo 19 dienos, praneša RIA Novosti.

Žurnalisto advokatas pareiškė, kad ketina apskųsti sprendimą. Teisiamasis ir jo advokatai prašė išleisti jį pagal laidavimą.

Višinskis sulaikytas Kijeve 2018 metų gegužės 15 dieną. Jis buvo apkaltintas nepripažintų Donbaso respublikų palaikymu ir Tėvynės išdavyste, jam gresia iki 15 metų kalėjimo.
Višinskis šiuos kaltinimus pavadino šmeižtu ir manipuliacijomis ir pažymėjo, kad jo darbo einant vyriausiojo "RIA Novosti Ukraina" redaktoriaus pareigas metu SBU niekada jam nepateikė jokių kaltinimų.

Pas jį ilgą laiką neįleido Rusijos konsulinių darbuotojų, sakydami, kad jis yra Ukrainos pilietis, nepaisant to, kad Višinskis turi ir Rusijos pilietybę.

Viename iš teismo posėdžių Višinskis kreipėsi pagalbos į Vladimirą Putiną ir pareiškė, kad atsisakys Ukrainos pilietybės.

Rusijos prezidentas šią situaciją pavadino beprecedente, pabrėždamas, kad žurnalistas buvo suimtas dėl savo profesinės veiklos.

Rusijos užsienio reikalų ministerija siuntė Kijevui protestų notas, reikalaujančias nutraukti smurtą prieš spaudos atstovus.

Rusijos ir pasaulio reakcija

Nuo tada, kai žurnalistas buvo sulaikytas, tiek vidaus, tiek užsienio kolegos stojo ginti Višinskį.

Pavasarį daugiau kaip 250 žiniasklaidos atstovų iš Rusijos ir viso pasaulio pasirašė raginantį paleisti Višinskį kreipimąsi Vladimirui Zelenskiui. Netoli Ukrainos ambasados ​​Maskvoje ne kartą buvo surengtos žurnalisto palaikymo akcijos.

ESBO taip pat išreiškė susirūpinimą. Organizacijos generalinis sekretorius Tomas Gremingeris (Thomas Greminger) priminė, kad visi jos nariai turėtų laikytis tarptautinių standartų ir netrukdyti žiniasklaidos darbui. ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemas Deziras ragina Kijevą Višinskį paleisti.

15
Tegai:
advokatas, žurnalistas
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (51)
Dar šia tema
Višinskis mano, jog jį areštavo, kad išmainytų į Sencovą
Kirilas Višinskis: netikiu Ukrainos teisingumu
Višinskis pareiškė, kad jo byla daro gėdą Ukrainai