Asmenukių kultūra, archyvinė nuotrauka

"Group-IB" praneša, kad "FaceApp" neperduoda nuotraukų trečiosioms šalims

11
(atnaujinta 00:31 2019.07.20)
"FaceApp" programėlė, kurią sukūrė Rusijos kompanija "Wireless Lab", leidžia redaguoti nuotraukas naudojant neuronų technologiją, pavyzdžiui, pasikeisti šukuoseną, amžių, lytį, pridėti makiažą ir tatuiruotes

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Tinklo srauto tyrimai parodė, kad "FaceApp" neperduoda naudotojų nuotraukų trečiosioms šalims, pranešė RIA Novosti "Group-IB" sistemos sprendimų skyriaus vadovas Antonas Fišmanas.

Asmenukės, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Tinklo srauto analizė parodė, kad nėra perduodamos visos nuotraukos, "iOS" programa naudojasi "API" sistema, kuri leidžia vartotojui pasirinkti vieną nuotrauką prieigai prie programos, kitos nuotraukos nėra gaunamos ar saugomos taikomojoje programoje", — papasakojo ekspertas.

"Wireless Lab" įmonė, kuri sukūrė "FaceApp" programą, ketvirtadienį taip pat paneigė pranešimą apie savo vartotojų duomenų perdavimą trečiosioms šalims.

Pasak Fišmano, "Wireless Lab" sukūrė "įdomų algoritmą, pagrįstą ML". "Techniškai šiam algoritmui reikalingi gana dideli ištekliai, o mobilusis telefonas negali susidoroti su juo, arba tai užtruks daug laiko, todėl logiška, kad nuotraukų apdorojimas vyksta "iCloud"", — paaiškino jis.

Taip pat ekspertas pabrėžė, kad nėra aišku, kodėl programa 48 valandas saugo nuotraukas, jei galima tiesiog jas išsaugoti "CRC" arba "hash". "Tikėtina, kad tai bus patobulinta naujose programos versijose. Kadangi pati programinė įranga yra parašyta "Android", pakanka tiesiog atidaryti ir pamatyti, su kokiomis programomis ir kaip ji veikia. Jūs matote, kad programa nesiunčia jokių užklausų, ji nesusijusi su telefone esančiais duomenimis", — pridūrė ekspertas.

Главный редактор телеканала RT и МИА Россия сегодня Маргарита Симоньян, архивное фото
Sputnik/Евгения Новоженина

"FaceApp" programėlė, kurią sukūrė Rusijos kompanija "Wireless Lab", leidžia redaguoti nuotraukas naudojant neuronų technologiją, pavyzdžiui, pasikeisti šukuoseną, amžių, lytį, pridėti makiažą ir tatuiruotes.

Pastarosiomis dienomis programėlė ypač išpopuliarėjo: daugelis socialinių tinklų vartotojų visame pasaulyje skelbia ja apdorotas nuotraukas, kad parodytų savo išvaizdą senatvėje. Tarp tokių žmonių yra nemažai įžymybių.

Anksčiau JAV senatorius Čakas Šumeris (Chuck Schumer) paprašė FBI sužinoti, "kokiu būdu asmeninė informacija, kurią milijonai amerikiečių įkelia į "FaceApp", gali patekti į Rusijos Vyriausybės ar su ja susijusių organizacijų rankas".

11
Tegai:
programa
Dar šia tema
Įvyko kibernetinis išpuolis prieš Putino "Tiesioginės linijos" skambučių centrą