Asmenukių kultūra, archyvinė nuotrauka

"Group-IB" praneša, kad "FaceApp" neperduoda nuotraukų trečiosioms šalims

23
(atnaujinta 00:31 2019.07.20)
"FaceApp" programėlė, kurią sukūrė Rusijos kompanija "Wireless Lab", leidžia redaguoti nuotraukas naudojant neuronų technologiją, pavyzdžiui, pasikeisti šukuoseną, amžių, lytį, pridėti makiažą ir tatuiruotes

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Tinklo srauto tyrimai parodė, kad "FaceApp" neperduoda naudotojų nuotraukų trečiosioms šalims, pranešė RIA Novosti "Group-IB" sistemos sprendimų skyriaus vadovas Antonas Fišmanas.

Asmenukės, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Tinklo srauto analizė parodė, kad nėra perduodamos visos nuotraukos, "iOS" programa naudojasi "API" sistema, kuri leidžia vartotojui pasirinkti vieną nuotrauką prieigai prie programos, kitos nuotraukos nėra gaunamos ar saugomos taikomojoje programoje", — papasakojo ekspertas.

"Wireless Lab" įmonė, kuri sukūrė "FaceApp" programą, ketvirtadienį taip pat paneigė pranešimą apie savo vartotojų duomenų perdavimą trečiosioms šalims.

Pasak Fišmano, "Wireless Lab" sukūrė "įdomų algoritmą, pagrįstą ML". "Techniškai šiam algoritmui reikalingi gana dideli ištekliai, o mobilusis telefonas negali susidoroti su juo, arba tai užtruks daug laiko, todėl logiška, kad nuotraukų apdorojimas vyksta "iCloud"", — paaiškino jis.

Taip pat ekspertas pabrėžė, kad nėra aišku, kodėl programa 48 valandas saugo nuotraukas, jei galima tiesiog jas išsaugoti "CRC" arba "hash". "Tikėtina, kad tai bus patobulinta naujose programos versijose. Kadangi pati programinė įranga yra parašyta "Android", pakanka tiesiog atidaryti ir pamatyti, su kokiomis programomis ir kaip ji veikia. Jūs matote, kad programa nesiunčia jokių užklausų, ji nesusijusi su telefone esančiais duomenimis", — pridūrė ekspertas.

Главный редактор телеканала RT и МИА Россия сегодня Маргарита Симоньян, архивное фото
Sputnik/Евгения Новоженина

"FaceApp" programėlė, kurią sukūrė Rusijos kompanija "Wireless Lab", leidžia redaguoti nuotraukas naudojant neuronų technologiją, pavyzdžiui, pasikeisti šukuoseną, amžių, lytį, pridėti makiažą ir tatuiruotes.

Pastarosiomis dienomis programėlė ypač išpopuliarėjo: daugelis socialinių tinklų vartotojų visame pasaulyje skelbia ja apdorotas nuotraukas, kad parodytų savo išvaizdą senatvėje. Tarp tokių žmonių yra nemažai įžymybių.

Anksčiau JAV senatorius Čakas Šumeris (Chuck Schumer) paprašė FBI sužinoti, "kokiu būdu asmeninė informacija, kurią milijonai amerikiečių įkelia į "FaceApp", gali patekti į Rusijos Vyriausybės ar su ja susijusių organizacijų rankas".

23
Tegai:
programa
Dar šia tema
Įvyko kibernetinis išpuolis prieš Putino "Tiesioginės linijos" skambučių centrą
Koronaviruso plitimas

Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore

(atnaujinta 11:11 2020.07.11)
Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Beveik 240 mokslininkų iš 32 šalių ragina Pasaulio sveikatos organizaciją pripažinti koronaviruso plitimą per mažiausias ore esančias daleles kaip reikšmingą infekcijos plitimo veiksnį, rašo "The New York Times".

PSO teigia, kad virusas plinta daugiausia per didelius lašelius, kurie išsiskiria iš paciento kvėpavimo takų kosint, čiaudint ar bendraujant ir pasiekiant bet kurį paviršių.

Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore.

Kitą savaitę moksliniame žurnale gali būti paskelbtas 239 mokslininkų laiškas PSO, kuriame prašoma peržiūrėti rekomendacijas.

Pačioje organizacijoje įrodymai apie koronaviruso plitimą oru buvo vadinami neįtikinamais.

"Per pastaruosius porą mėnesių mes kelis kartus tvirtinome, kad manome, jog galimas perdavimas per orą, bet tikrai neparemti įtikinamais ar net aiškiais įrodymais. Šiuo klausimu vyksta rimtos diskusijos", — laikraštis cituoja Benedetta Allegranzi, PSO infekcijų kontrolės techninę direktorę.

Straipsnio autoriai pažymi, kad jei sklidimas ore iš tiesų yra reikšmingas plitimo veiksnys, tada reikės įdiegti keletą naujų priemonių, kad būtų aptiktas koronavirusas, įskaitant kaukių nešiojimą patalpose net per socialinį atstumą, medicininių kaukių dėvėjimą su specialiomis kaukėmis, kurios filtruoja mažiausias daleles, ir naudoti vėdinimo sistemos viešose vietose, taip pat ultravioletinės lempos, galinčios sunaikinti viruso daleles.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mirtina Estijos tranzito pramonės liga. Ir tai nėra koronavirusas
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės
Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Zacharova pajuokavo po Trampo žodžių apie naujas JAV raketas

(atnaujinta 16:55 2020.07.11)
Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Maskvoje nenustoja stebėtis Amerikos pokyčiais karinėje srityje, Facebook su ironija rašė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti".

"Greitis — tai šaunu. Dar į taikinį pataikytų, nes mes atsimename, kas nutiko "gražiosioms naujoms išmanioms raketoms" 2018 metais," — rašė ji.

Prieš dvejus metus JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija užpuolė Siriją. Remiantis Rusijos generalinio štabo duomenimis, iš 105 paleistų raketų buvo pasiekta tik 22.

Buvo pranešta, kad brangios ir vadinamosios išmaniosios raketos padarė didžiausią žalą ūkiniams pastatams. Du iš jų nesprogo ir pateko Rusijos kariuomenės žinioje. Ekspertai pažymėjo, kad šiose raketose nebuvo iš esmės naujų dalių, tačiau jų tyrimas padės patobulinti esamas kovos su tokiais ginklais priemones.

Tegai:
Donaldas Trampas, Marija Zacharova, raketa, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Sumanė blogybę": kodėl NATO didina kariuomenę prie Rusijos sienų
Lavrovas: START III sutarties likimas nulemtas