Didžiosios Britanijos Karinės jūrų pajėgos

Britų laivynas nesugeba apginti šalies interesų, pareiškė Londonas

19
(atnaujinta 15:37 2019.07.22)
Situaciją pakeisti gali tik ginkluotųjų pajėgų finansavimo didinimas, mano Britanijos gynybos ministro pavaduotojas Tobijas Elvudas

VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Didžiosios Britanijos gynybos ministro pavaduotojas Tobijas Elvudas (Tobias Ellwood) pareiškė, kad Britanijos karinės jūrų pajėgos yra per mažos, kad apgintų valstybės interesus, praneša "Times".

"Grėsmės, su kuriomis susiduriame, kinta, pasaulis tampa vis sudėtingesnis. Jei norime ir toliau atlikti svarbų vaidmenį tarptautinėje arenoje, turime padidinti savo ginkluotųjų pajėgų, ypač Karališkojo jūrų laivyno, finansavimą. Mūsų karinės jūrų pajėgos yra per mažos, kad apgintų mūsų interesus visame pasaulyje", — pareiškė Elvudas.

Elvudas pažymėjo, kad biudžeto didinimo klausimus turės spręsti naujasis šalies ministras pirmininkas.

Liepos 19-osios vakare Islamo revoliucijos sargų korpuso (Irano ginkluotųjų pajėgų dalis) karinės jūrų pajėgos Hormūzo sąsiauryje, Irano teritoriniuose vandenyse, sulaikė britų tanklaivį "Stena Impero", o vėliau palydėjo jį į Bandare Abaso uostą. Tanklaivio įgula, kurią sudaro 23 žmonės, tarp jų ir trys rusai, vis dar yra laive, tačiau jo savininkas negali su ja susisiekti. Irano valdžios institucijos pareiškė, kad tanklaivis nuleido inkarą prie uosto.

Incidentas su "Stena Impero" tapo faktiniu Irano valdžios atsakymu į tai, kad liepos 4 dieną Britanijos Gibraltaro valdžios institucijos sulaikė Irano tanklaivį. Laivas "Grace 1" buvo įtariamas ES sankcijų prieš Siriją pažeidimu. Tyrimo metu policija sulaikė kapitoną, vyresnįjį padėjėją ir dar du įgulos narius. Teismas pratęsė jų sulaikymą iki rugpjūčio 15 dienos.

19
Tegai:
ginkluotosios pajėgos, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Prikeltas iš nebūties JAV laivynas vadovaus NATO pratyboms Baltijos jūroje
Nufilmuotas incidentas, susijęs su Rusijos ir JAV kariniais laivais
JAV ir Didžioji Britanija rengia "fake news" apie Putino aplinką, rašo žiniasklaida
Lietuvoje sulaikyti aštuoni neblaivūs Didžiosios Britanijos kariai
Ekspertas: Britanija kolonizuoja Baltijos šalis karių pagalba