Vladimiras Zelenskis savo partijos štabe, archyvinė nuotrauka

Vokietijos žiniasklaida bijo Rusijos ir Ukrainos suartėjimo po Rados rinkimų

29
(atnaujinta 11:11 2019.07.23)
Teigiama, kad už Zelenskio partiją balsavo daug žmonių, kurie norėtų gerinti santykius su Rusija

VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimų rezultatai reiškia, kad Europa gali susidurti su rimtomis problemomis, rašo Vokietijos laikraštis "Die Welt".

Straipsnyje teigiama, kad tarp ukrainiečių, balsavusių už prezidento Vladimiro Zelenskio partiją "Liaudies tarnas", yra daug žmonių, kurie nori pagerinti santykius su Rusija. Ir jei taip atsitiks, tai taps "problema visai Europai".

Leidinys atkreipia dėmesį į panašių į Europos tendencijų raidą Ukrainoje. Pavyzdžiui, laikraštyje teigiama, kad mėgėjai tampa politiniais lyderiais, auga kritika elito atžvilgiu. Ir tik dėl to, kad gyventojai nepatenkinti dabartine sistema, Zelenskis sugebėjo laimėti prezidento rinkimus, o dabar dar ir gauna rekordinę paramą Parlamento rinkimuose.

Straipsnio autorius mano, kad Zelenskio partija nepropaguoja jokių konkrečių asmenų interesų ir taip skaldo visuomenę. Partija kreipiasi į visus visuomenės sluoksnius, ir būtent šis faktas, pasak leidinio, kelia grėsmę Ukrainai ir Europai.

Be to, "Die Welt" pažymi, kad ukrainiečiai yra pavargę nuo karo Donbase, ir Zelenskis greičiausiai laikysis politikos, atsižvelgdamas į jų interesus.

Leidinyje teigiama, kad jei Zelenskis atsisakys "nuoseklios" savo pirmtako Petro Porošenkos pozicijos ir sieks kompromisų su Maskva, tai parodys, kad Europoje "galima sėkmingai iš naujo perdėlioti sienas", o vėliau Rusija tariamai padidins savo spaudimą ir sieks eskalacijos.

Ukrainoje sekmadienį įvyko pirmalaikiai Rados rinkimai. Išankstiniais duomenimis, į Parlamentą patenka penkios partijos: "Liaudies tarnas", "Opozicijos platforma — už gyvybę", "Europos solidarumas", "Batkivščina" ir "Balsas". Iki rugpjūčio 5 dienos imtinai Ukrainos centrinė rinkimų komisija turi paskelbti oficialius rinkimų rezultatus.

29
Tegai:
Rusija, Vokietija, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Rada pranašauja ukrainiečiams "katastrofą" dėl Zelenskio partijos
ESBO susirūpino dėl žurnalistų saugumo Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimų metu
Lietuvos prezidentas pasveikino Zelenskį su jo partijos pergale Rados rinkimuose
Koronaviruso plitimas

Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore

(atnaujinta 11:11 2020.07.11)
Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Beveik 240 mokslininkų iš 32 šalių ragina Pasaulio sveikatos organizaciją pripažinti koronaviruso plitimą per mažiausias ore esančias daleles kaip reikšmingą infekcijos plitimo veiksnį, rašo "The New York Times".

PSO teigia, kad virusas plinta daugiausia per didelius lašelius, kurie išsiskiria iš paciento kvėpavimo takų kosint, čiaudint ar bendraujant ir pasiekiant bet kurį paviršių.

Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore.

Kitą savaitę moksliniame žurnale gali būti paskelbtas 239 mokslininkų laiškas PSO, kuriame prašoma peržiūrėti rekomendacijas.

Pačioje organizacijoje įrodymai apie koronaviruso plitimą oru buvo vadinami neįtikinamais.

"Per pastaruosius porą mėnesių mes kelis kartus tvirtinome, kad manome, jog galimas perdavimas per orą, bet tikrai neparemti įtikinamais ar net aiškiais įrodymais. Šiuo klausimu vyksta rimtos diskusijos", — laikraštis cituoja Benedetta Allegranzi, PSO infekcijų kontrolės techninę direktorę.

Straipsnio autoriai pažymi, kad jei sklidimas ore iš tiesų yra reikšmingas plitimo veiksnys, tada reikės įdiegti keletą naujų priemonių, kad būtų aptiktas koronavirusas, įskaitant kaukių nešiojimą patalpose net per socialinį atstumą, medicininių kaukių dėvėjimą su specialiomis kaukėmis, kurios filtruoja mažiausias daleles, ir naudoti vėdinimo sistemos viešose vietose, taip pat ultravioletinės lempos, galinčios sunaikinti viruso daleles.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mirtina Estijos tranzito pramonės liga. Ir tai nėra koronavirusas
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės
Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Zacharova pajuokavo po Trampo žodžių apie naujas JAV raketas

(atnaujinta 16:55 2020.07.11)
Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Maskvoje nenustoja stebėtis Amerikos pokyčiais karinėje srityje, Facebook su ironija rašė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti".

"Greitis — tai šaunu. Dar į taikinį pataikytų, nes mes atsimename, kas nutiko "gražiosioms naujoms išmanioms raketoms" 2018 metais," — rašė ji.

Prieš dvejus metus JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija užpuolė Siriją. Remiantis Rusijos generalinio štabo duomenimis, iš 105 paleistų raketų buvo pasiekta tik 22.

Buvo pranešta, kad brangios ir vadinamosios išmaniosios raketos padarė didžiausią žalą ūkiniams pastatams. Du iš jų nesprogo ir pateko Rusijos kariuomenės žinioje. Ekspertai pažymėjo, kad šiose raketose nebuvo iš esmės naujų dalių, tačiau jų tyrimas padės patobulinti esamas kovos su tokiais ginklais priemones.

Tegai:
Donaldas Trampas, Marija Zacharova, raketa, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Sumanė blogybę": kodėl NATO didina kariuomenę prie Rusijos sienų
Lavrovas: START III sutarties likimas nulemtas