Zenitinių raketų sistemos S-400 Triumf

"Tai buvo signalas": Turkijos žiniasklaida pasakė apie S-400 svarbą Ankarai

57
(atnaujinta 12:02 2019.07.23)
Rusijos zenitinių raketų kompleksų S-400 tiekimo pradžia beveik sutapo su bandymo surengti perversmą Turkijoje metinėmis

VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Leidinys "Türkiye" Rusijos S-400 tiekimo pradžios datą pavadino signalu ir papasakojo apie zenitinių raketų sistemų svarbą Ankarai.

Zenitinių raketų sitema S-400 Triumf
Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

Straipsnyje teigiama, kad S-400 tiekimo pradžia — liepos vidurys — beveik sutapo su bandymo surengti perversmą Turkijoje, kurį leidinys vadina "bandymu okupuoti", metinėmis.

Autorius pažymi, kad tuo metu įvykius sekė visos šalys, tarp jų Rusija, JAV ir Izraelis. Leidinys pabrėžia, kad pastarosios dvi valstybės atlieka aktyvią žvalgybą regione, naudodamosi naujausiomis technologijomis.

"Türkiye" ypatingą dėmesį atkreipia į tai, kad S-400 leis Ankarai rinkti informaciją apie savo kaimynus ir NATO sąjungininkus.

"Turkija mato (po zenitinių raketų sistemų pristatymo — Sputnik) bet kokį jų žingsnį, ir jie supranta, kad yra stebimi. Mes tapsime viena iš nedaugelio šalių, galinčių aptikti kovinius lėktuvus ir laivus, kurie nesugaunami radarų. Nuo mūsų nepasislėps nė viena grėsmė", — pažymi leidinys.

Zenitinių priešraketinių raketų  S- 400 sistema, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Пивоваров

Autorius pabrėžia, kad raketų paleidimas taptų kraštutiniu veiksmu.

"S-400 sistemos bus aktyvios mūsų saugumo pajėgų veiklos metu kokioje nors iš kaimyninių šalių ar atviroje jūroje. Grėsmės atveju sistema ją aptiks ir dėl programinės įrangos veikimo užblokuos ją, sukurdama apsauginę sieną, arba sunaikindama pačią grėsmę", — apibendrina leidinys.

S-400 pristatymas Turkijai

2017 metais buvo sudaryta sutartis dėl keturių S-400 divizionų, kurių vertė — 2,5 mlrd. dolerių. Dalį sandorio už S-400 Turkija sumokės pati, o likusią dalį padengs Rusija.

Turkija tapo trečiąja šalimi po Baltarusijos ir Kinijos, kuriai Maskva tiekia kompleksus "Triumf". Netrukus prie jų turėtų prisijungti Indija.

Po sandorio pasirašymo JAV pareikalavo Turkijos atsisakyti Rusijos S-400 ir mainais įsigyti JAV kompleksus "Patriot". Vašingtonas taip pat paskelbė apie sprendimą pašalinti Turkiją iš naikintuvų F-35 tiekimo programos.

Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas pavadino sutartį dėl S-400 svarbiausia šalies istorijoje.

Rusijos Triumf
© Sputnik /
Rusijos "Triumf"
57
Tegai:
Rusija, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Turkija
Temos:
Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)
Dar šia tema
Vokietijos politologas S-400 tiekimą Turkijai pavadino Putino triumfu
Ekspertas: JAV pavydi, todėl ieško S-400 trūkumų
Turkijos dalyvavimas F-35 programoje galutinai bus sustabdytas 2020 metų kovą