Notre Dame de Paris, archyvinė nuotrauka

Prancūzijoje Notre Dame rekonstrukcijai surinkta beveik 270 mln. eurų

36
(atnaujinta 10:20 2019.07.25)
Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas sakė, kad siekia atkurti Notre Dame per penkerius metus, nors daugelis ekspertų teigia, kad rekonstrukcija truks 10–15 metų

VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Keturių Prancūzijos fondų surinktos lėšos Notre Dame de Paris rekonstrukcijai, kur balandžio mėnesį kilo gaisras, sudaro beveik 270 mln. eurų, praneša RIA Novosti.

Po Notre Dame balandžio 15 dieną kilusio gaisro Prancūzijos valdžios institucijos pranešė, kad rinks lėšas rekonstrukcijos darbams atlikti. Tam buvo įgaliotos keturios Prancūzijos organizacijos: Notre Dame fondas (Fondation Notre-Dame), Nacionalinių paminklų centras (Centre des monuments nationalaux), Prancūzijos fondas (Fondation de France) ir Gyventojų fondas (Fondation du Patrimoine). Pastarasis nustojo rinkti lėšas, praėjus mėnesiui po gaisro.

Pasak Prancūzijos žiniasklaidos, bendra lėšų, kurias anksčiau pažadėjo skirti kelios didžiosios bendrovės ir verslininkai, suma svyruoja nuo 800 mln. iki milijardo eurų. Kai kurių ekspertų teigimu, katedros atkūrimui gali prireikti kelių šimtų milijonų eurų.

"Mes gavome 221 mln. eurų iš 230 tūkstančių aukotojų iš 152 šalių", — sakė Gyventojų fondo spaudos tarnybos vadovas Laurencas Levis.

Jis pabrėžė, kad 100 milijonų eurų skyrė Prancūzijos naftos ir dujų bendrovė "Total".

"54 milijonai — tai fizinių asmenų aukų suma, likusi dalis — kitų įmonių aukos", — sakė fondo atstovas.

Pasak jo, 11 tūkst. aukotojų yra iš Europos. Levis taip pat pabrėžė, kad iš Rusijos gautų aukų bendra suma yra daugiau nei 67 tūkst. eurų.

Paveldo fondas priėmė aukas iki gegužės 15 dienos. Tačiau trys kiti fondai toliau stengiasi surinkti lėšų katedrai atkurti.

Paryžiaus policija įvardijo labiausiai tikėtiną gaisro Notre Dame priežastį

Kaip paaiškino Laurencas Levis, dažniausiai didelės įmonės neperveda visos pažadėtos sumos, lėšos skiriamos dalimis pagal poreikį.

Didžiausias gaisras Notre Dame de Paris istorijoje įvyko balandžio 15 dieną. Nuvirto Katedros smailė, laikančioji konstrukcija buvo apimta liepsnos. Pasak ugniagesių, Notre Dame struktūra, pagrindiniai meno kūriniai bei saugomos relikvijos nesudegė.

Paryžiaus prokuratūra atmeta tyčinio padegimo versiją. Galimos gaisro priežastys — neužgesinta cigaretė arba elektros tinklo gedimas.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas sakė, kad siekia atkurti Notre Dame per penkerius metus, nors daugelis ekspertų teigia, kad rekonstrukcija truks 10–15 metų.

36
Tegai:
rekonstrukcija, Notre Dame, Emanuelis Makronas, Prancūzija
Dar šia tema
"Meldžiamės už Notre Dame": Lietuvos prezidentė apstulbinta gaisro katedroje
Notre Dame darbuotojai 23 minutes patys ieškojo gaisro šaltinio
Skvernelis pažadėjo visomis išgalėmis prisidėti prie Notre Dame atstatymo
Prie Notre Dame užfiksuota oro tarša švinu
Po gaisro Notre Dame paryžiečiams patariama pasitikrinti švino kiekį kraujyje
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados