Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

"BBC" žurnalistas pateikė Pompėjaus žodžius kaip Putino, pranešė Zacharova

28
(atnaujinta 13:43 2019.07.25)
Pats korespondentas teigė, kad neva pamatė 2010 metų "neteisingą vertimą", tačiau paaiškėjo, kad vertimas yra teisingas ir iš 2019 metų, o frazę pasakė ne Rusijos lyderis

VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Trečiadienį Havanoje vykusioje spaudos konferencijoje Britanijos kanalo "BBC" korespondentas Vilas Grantas (Will Grant) klaidingai priskyrė JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus žodžius Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, trečiadienį pranešė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Spaudos konferencijoje Havanoje "BBC" korespondentas Vilas Grantas paklausė Lavrovo: "Prisimenu, kaip prieš kelerius metus vizito į Lotynų Ameriką metu prezidentas Putinas pasakė, kad tarp dviejų Amerikų negali būti vakuumo, ir jei Vašingtonas nesiruošia užpildyti jį, tai padarys Rusija. Ar tai galima pavadinti Rusijos strategijos branduoliu? O Kubos atveju ar galima kalbėti apie tuštumos — nesėkmės Vašingtono ir Havanos santykiuose po to, kai baigėsi Barako Obamos prezidentavimas, — užpildymą?" Lavrovas atsakė, kad korespondentas kažką supainiojo, nes Putinas to nesakė", — parašė Zacharova savo "Facebook" paskyroje.

Pasak jos, britų žurnalistas turėjo omenyje Putino ir Čaveso spaudos konferenciją, kuri įvyko 2010 metų balandžio 2 dieną Venesueloje, tačiau Rusijos vadovas pasakė visiškai ne tai, ką perteikė britas Havanoje.

"Į mano klausimą, kodėl šiandien spaudos konferencijoje buvo labai šiurkščiai iškraipyta citatos prasmė, britų žurnalistas atsakė, kad kalti vertėjai, kurie 2010 metais, matyt, neteisingai išvertė Putino žodžius. Į mano pastabą, kad praėjo 9 metai, o prieš šiandienos spaudos konferenciją buvo galima bent du kartus pertikrinti originalą (beje, jis yra prieinamas Rusijos Vyriausybės tinklalapyje, ir "BBC" taip pat), nieko aiškaus aš neišgirdau", — pažymėjo Zacharova.

Maskva pradėjo tikrinti citatą apie vakuumą ir strategiją, ir paaiškėjo, kad ji priklauso ne Putinui, o Maikui Pompėjui, ir buvo pasakyta ne 2010 metais Venesueloje, o 2019 metais Čilėje, pasakė Zacharova.

"Na, truputį apsiriko karališkojo televizijos kanalo korespondentas. Priskyrė JAV valstybės sekretoriaus žodžius Rusijos prezidentui. Žodžius visus teisingai atsiminė, šaunuolis. O visa kita supainiojo", — pažymėjo Zacharova.

ESBO žiniasklaidos atstovas papasakojo apie Sputnik diskriminacijos atvejus >>

Matyt, kaip pridūrė Zacharova, kanalas "BBC" negirdėjo, kad prieš porą savaičių Londone buvo surengta žiniasklaidos laisvės ir informacijos patikimumo konferencija, į kurią tuometinis Užsienio reikalų ministerijos vadovas Džeremis Hantas neįleido "RT" ir "Sputnik", apkaltinęs agentūras "dezinformacija".

"O "BBC" Hantas kažkodėl nekaltino dezinformacija ir įleido į renginį. Ponai Didžiosios Britanijos cenzoriai, atkreipkite dėmesį į netikras naujienas, kurias platina jūsų, britų, žiniasklaidos korespondentai. Ir kitą kartą pagalvokite, ar reikia įleisti "BBC" į jūsų nuostabias kovos su dezinformacija konferencijas", — apibendrino oficiali Rusijos URM atstovė.

Televizijos kanalui "RT" ir agentūrai "Sputnik" buvo atsisakyta akredituoti į Globalinę konferenciją dėl žiniasklaidos laisvės, kuri vyko liepos 10–11 dienomis Londone. Kaip sprendimo priežastį vienas iš konferencijos organizatorių — Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija — pavadino "aktyvų "RT" ir "Sputnik" vaidmenį skleidžiant dezinformaciją".

Simonian pakomentavo Londono atsisakymą akredituoti Sputnik ir RT >>

Paprašytas pateikti konkrečių pavyzdžių, ministerijos atstovas patarė "RIA Novosti" kreiptis į žiniasklaidos reguliuotoją "Ofcom", kuris anksčiau pakaltino "RT" transliacijos kodekso ir šališkumo pažeidimu, bet ne dezinformacija. "RT" tvirtina, kad nepažeidė kodekso. Apie konkrečias pretenzijas "Sputnik" atžvilgiu Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija nieko neatsakė.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
28
Tegai:
Rusija, BBC, Marija Zacharova
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados