Kerčės sąsiauris, archyvinė nuotrauka

SBU sulaikė Rusijos tanklaivį

37
(atnaujinta 01:17 2019.07.26)
Pasak Ukrainos, Rusijos laivas tariamai "blokavo Ukrainos karo laivų judėjimą" Kerčės sąsiauryje

VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) ir Karo prokuratūra sulaikė Rusijos tanklaivį "Neyma" Izmailo uoste, Odesos regione, praneša RIA Novosti.

Pretekstas tas, kad Rusijos laivas tariamai blokavo Ukrainos karo laivų judėjimą Kerčės sąsiauryje.

Kaip pabrėžiama, Ukrainos sienos apsaugos pareigūnai atpažino Rusijos tanklaivį "Nika Spirit", kuris įplaukė į Izmailo uostą, remdamiesi tarptautine informacine sistema EQUASIS. Paaiškėjo, kad "Nika Spirit" ir yra "jau žinomas tanklaivis "Neyma", kuris buvo naudojamas Kerčės sąsiauriui blokuoti".

SBU tyrėjų grupė, karo prokurorai ir sienos apsaugos pareigūnai laive atliko kratą, pasiėmė dokumentus. Dabar SBU rengia teismui prašymą areštuoti "Neyma".

Įvykis Kerčės sąsiauryje

2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.

Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnų.

Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie pareiškimai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenkos suplanuota provokacija, susijusia su jo žemu reitingu rinkimų išvakarėse.

Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

37
Tegai:
sulaikymas, karinis laivas, Kerčės sąsiauris, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Europos Parlamentas paragino Rusiją paleisti Ukrainos jūreivius
Ukraina padidino benzino importą iš Lietuvos beveik 80 procentų
Ukraina prognozuoja "tikrą katastrofą" be Rusijos dujų tranzito