Tuniso prezidentas Beži Kaidas Esebsis, archyvinė nuotrauka

Gitanas Nausėda išreiškė užuojautą mirus Tuniso prezidentui

33
(atnaujinta 16:48 2019.07.25)
Anksčiau buvo pranešta, kad Tuniso prezidentas buvo hospitalizuotas. Pastaraisiais mėnesiais Bedžis Kaidas Esebsis dažnai kreipėsi į gydytojus dėl sveikatos problemų

VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Būdamas 93 metų, mirė Tuniso prezidentas Bedžis Kaidas Esebsis (Beji Caid Essebsi), rašo RIA Novosti.

"Šiandien, 2019 metų liepos 25 rytą, Tuniso karo ligoninėje mirė prezidentas Bedžis Kaidas Esebsis", — rašoma Facebook pranešime.

"Tai — skaudi netektis visam demokratiškam pasauliui. Prezidentas puoselėjo demokratines vertybes ir atkakliai kovojo už žmogaus teises. Šią dieną prisiminkime, kokia brangi ir prasminga yra demokratija, suteikusi kokybinį pokytį mūsų gyvenimams, užgesus totalitariniams režimams", — sakė Gitanas Nausėda.

Pasak Nausėdos, Bedžis Kaidas Esebsis buvo pirmasis Tuniso prezidentas, dėjęs išskirtines pastangas, kad apgintų šalies žmonių teises ir laisves, užtikrintų lyčių lygybę šalyje ir valdytų, remdamasis aukštais etiniais standartais.

Anksčiau pranešta, kad valstybės vadovas buvo hospitalizuotas. Pastaraisiais mėnesiais Bedžis Kaidas Esebsis dažnai kreipėsi į gydytojus dėl sveikatos problemų.

Bedžis Kaidas Esebsis

Bedžis Kaidas Esebsis mokėsi Paryžiuje, vėliau dirbo advokatu.

Po to, kai Tunisas tapo nepriklausoma valstybe, jis tapo ministro pirmininko patarėju, po to užėmė įvairias pareigas: detektyvinės policijos generalinio direktoriaus, vidaus reikalų ministro, gynybos ministro ir vadovavo užsienio reikalų agentūrai.

Po pirmosios "Jazminų revoliucijos" jis tapo šalies ambasadoriumi Vokietijoje, po to — Atstovų rūmų pranešėju. Po antrosios "Jazminų revoliucijos" jis užėmė Tuniso premjero postą.

Pradėjęs vadovauti šaliai 2014 metais, Bedžis Kaidas Esebsis tapo antruoju vyriausiu prezidentu po Zimbabvės lyderio Roberto Mugabės.

33
Tegai:
užuojauta, mirtis, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Nausėda: elektros tinklų sinchronizacijai įgyvendinti reikalinga EK parama
Nausėda kreipėsi į Seimą dėl naujų teisėjų paskyrimo
Nausėda siūlo nepalikti partijoms teisės neatlygintinai naudotis valstybės turtu
Vladimiras Putinas

"Welt" žurnalistas atvyko į Maskvą ir papasakojo apie "pagrindinį Putino kozirį"

(atnaujinta 09:38 2021.05.11)
Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu"

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. "Welt" korespondentas Kristofas Vaneris atvyko į Pergalės paradą Maskvoje ir papasakojo apie Rusijos kariuomenės galią, praneša RIA Novosti.

"Sustiprinta armija yra svarbiausias ir efektyviausias Vladimiro Putino užsienio koziris", — sakė žurnalistas.

Kaip ir daugelis kitų užsienio žiniasklaidos priemonių, "Welt" pergalės dieną daugiausia laiko skyrė Rusijos ir Vakarų santykiams. Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu".

Dieną prieš tai sostinėje buvo surengtas pagrindinis paradas, skirtas 76-osioms pergalei Didžiojoje Tėvynės kare paminėti. Raudonosios aikštės akmenimis žygiavo 37 paradų įgulos. Mechanizuotoje kolonoje žygiavo daugiau kaip 190 vienetų karinės ir specialiosios technikos, tiek istorinės, tiek modernios. Pergalės paradą užbaigė 23 sraigtasparniai ir 53 aviacijos ir kosmoso pajėgų lėktuvai.

Tegai:
Rusija, Vokietija, Vladimiras Putinas
ES vėliava

ES sustiprins dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę

(atnaujinta 18:52 2021.05.10)
Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Europos Sąjungos Taryba pirmadienį patvirtino naujas dvejopo naudojimo prekių ir technologijų eksporto kontrolės taisykles, pranešė Tarybos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

"Mes kalbame apie prekes, programinę įrangą, technologijas, kurias galima naudoti tiek civiliniais, tiek kariniais tikslais", — sakoma dokumente.

ES nori užkirsti kelią Europos technologijų naudojimui "pažeidžiant žmogaus teises" trečiosiose šalyse ar veiksmams, "keliantiems grėsmę tarptautiniam saugumui".

Visų pirma, taisyklės numato eksportuoti technologijas, susijusias su stebėjimo sistemomis virtualioje erdvėje.

"Naujosios taisyklės sustiprina daugelio besivystančių dvejopo naudojimo technologijų kontrolę, sustiprina ES valstybių narių ir Europos Komisijos koordinavimą, kad būtų geriau vykdoma kontrolė visoje Europos Sąjungoje", — teigė ES Taryba.

Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui.

Be to, naujosios taisyklės "atveria duris geresniam ES ir šalių partnerių koordinavimui, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą".

Tegai:
prekės, kontrolė, ES