Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė, archyvinė nuotrauka

Italijos premjeras pavadino Rusiją "pagrindine veikėja" saugumo srityje

48
(atnaujinta 17:01 2019.07.26)
Pasak jo, Rusija visais atžvilgiais yra pagrindinė veikėja beveik visuose pagrindiniuose "teatruose", kurių žaidime yra tarptautinis stabilumas ir saugumas

VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Rusija yra "pagrindinė veikėja" praktiškai visose pagrindinėse pasaulio zonose, kur sprendžiami tarptautinio stabilumo ir saugumo klausimai, penktadienį, per Italijos ambasadorių konferenciją šalies Užsienio reikalų ministerijoje pranešė Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė (Giuseppe Conte).

"Rusija visais atžvilgiais yra pagrindinė veikėja beveik visuose pagrindiniuose "teatruose", kurių žaidime yra tarptautinis stabilumas ir saugumas. Todėl mes negalime be Maskvos spręsti krizių", — cituoja Italijos premjero žodžius RIA Novosti.

Kontė paragino nepamiršti, kad Rusija — didžiausia Europos kaimynė, su visais su tuo susijusiais padariniais saugumo srityje.

Italijos ministras pirmininkas taip pat išreiškė viltį dėl Europos aktyvaus dalyvavimo sprendžiant nusiginklavimo problemas. "Europa negali būti tik JAV ir Rusijos dialogo stebėtoja tokiomis temomis kaip nusiginklavimas ir ginklavimosi kontrolė, kurios turi tiesioginį poveikį Europos saugumui", — sakė jis.

Taip pat Kontė pabrėžė, kad Italijos "Atlanto pasirinkimas" negali būti abejotinas, nes šalies narystė NATO yra svarbiausias jos užsienio politikos pagrindas.

Be to, ministras pirmininkas atkreipė dėmesį į ypatingus santykius tarp Italijos ir JAV. "Mūsų santykių su Jungtinėmis Valstijomis kokybė skiriasi nuo santykių su kitomis valstybėmis, nes jie visų pirma grindžiami vertybėmis ir principais, kurie yra pačios Respublikos pagrindas ir neatskiriama mūsų Konstitucijos dalis — tai demokratinis suverenumas, laisvė ir piliečių lygybė, pagrindinių žmogaus teisių apsauga", — sakė jis.

Per Kontės kalbą per ambasadorių konferenciją Italijos URM pastate netikėtai dingo elektra. Ministras pirmininkas buvo priverstas nutraukti savo kalbą 15-ai minučių, kol vėl buvo įjungta elektra. Susitikimas buvo perkeltas į kitą ministerijos patalpą.

Elektros energijos tiekimas nutrūksta daugelyje Italijos miestų dėl anomalių karščių Apeninuose. Aktyvus oro kondicionierių naudojimas lėmė staigų elektros energijos suvartojimo padidėjimą, su kuriuo ne visada susitvarko vietiniai energetikai.

Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Krymo situacijos, kai po referendumo pusiasalis tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarai, kaltindami Rusijos Federaciją, paskelbė sankcijas. Be to, ES buvo užšaldytos tam tikros bendradarbiavimo su Rusijos Federacija sritys. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, nustatė importo atsisakymo kursą ir nuolat skelbia, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

Pastaruoju metu ES šalyse vis dažniau kalbama apie poreikį panaikinti sankcijas prieš Rusijos Federaciją.

48
Tegai:
saugumas, ministras pirmininkas, Rusija, Italija
Dar šia tema
Rusijos URM: Rusija ir NATO visiškai nutraukė bendradarbiavimą
Ekspertas: kai tik JAV išeis iš Baltijos šalių, įtampa iš karto išnyks
Bet koks galimas konfliktas su Rusija kelia grėsmę visoms Baltijos šalims
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 00:47 2021.03.06)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 mutacijas, kilusias iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą prisitvirtinti prie ląstelių ir į jas patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių, vakcinuotų eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kraujyje. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitoms dviem koronaviruso mutacijoms reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Smėlis

Pasauliui prognozuojamas vienos svarbiausių prekių trūkumas

(atnaujinta 00:43 2021.03.06)
Anksčiau pranešta, kad pasaulines prekybos įmones ištiko transporto krizė, nes trūko gabenamų konteinerių

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Pasaulyje baigiasi viena svarbiausių prekių — smėlis. Tai laikoma paklausiausiu ištekliu po vandens, rašo CNBC.

Smėlis yra pagrindinė medžiaga, naudojama tiesiant kelius, tiltus, taip pat gaminant stiklą, silicio drožles ir kt. Ekspertai prognozuoja, kad pasaulis jau susiduria su deficitu, kuris bus vienas didžiausių XXI amžiaus iššūkių.

"Mes niekada negalvojome, kad mums pritrūks smėlio, bet kai kuriose vietose tai jau vyksta", — sakė JT klimato mokslininkas Paskalis Peducis (Pascal Peduzzi). Norint pagaminti toną cemento, reikia 10 tonų smėlio. Tai reiškia, kad vien statyboms per metus sunaudojama nuo 40 iki 50 milijardų tonų smėlio.

Per pastaruosius du dešimtmečius trigubai padidėjęs jo naudojimo greitis gerokai viršija natūralų papildymo mechanizmą. Smėlis "suvokiamas kaip pigus, prieinamas ir nesibaigiantis produktas, tačiau taip nėra", sako ekspertai. Gyventojų skaičiaus augimas ir urbanizacija gali dar labiau padidinti šio produkto paklausą.

Anksčiau buvo pranešta, kad pasaulines prekybos įmones ištiko transporto krizė, nes trūko gabenamų konteinerių. Siuntimo išlaidos pastaruoju metu padidėjo 300 proc. Ekspertai tai sieja su netolygiu pasaulio ekonomikos atsigavimu koronaviruso pandemijos metu.

Tegai:
ekonomika
kovo 6-osios šventės

Kokia šiandien diena: kovo 6-osios šventės

(atnaujinta 23:49 2021.03.05)
Kovo 6 yra 66-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 300 dienų

Šiandien saulė teka 6:55, leidžiasi 18:05, dienos ilgumas 11:10.

Savo vardadienį šiandien švenčia Gerasimas, Karigailė, Koletė, Norvilas, Perpetua, Raminta, Rožė.

Kovo 6-oji Lietuvos istorijoje

1706 – Švedų kariuomenė užėmė Vilnių;

1920 metais gimė Julius Viktoras Kaupas, Lietuvos rašytojas, urbanistinės pasakos pradininkas lietuvių literatūroje, eseistas, literatūros kritikas (m. 1964 m.).

1933 metais gimė Henrikas Algis Čigriejus, Lietuvos rašytojas;

1960 metais gimė Lietuvos dailininkas dizaineris Giedrius Šiukščius;

1963 metais gimė Lijana Simonaitytė, Lietuvos ir Klaipėdos rajono politinė bei visuomenės veikėja;

1973 metais mirė Vaclovas Muraška,lietuvių teatro ir kino aktorius (g. 1914 m.);

2013 — eidamas 93 metus Vokietijoje mirė rašytojas, poetas, publicistas ir lietuvių literatūros vertėjas, visuomenės veikėjas, evangelikų pastorius, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Alfredas Franckaitis.

Kovo 6-oji pasaulio istorijoje

1521 metais Ferdinandas Magelanas atrado Guamo salą;

1911 metais gimė Ronaldas Vilsonas Reiganas, 40-asis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas (1981–1989 metais) ir 33-asis Kalifornijos gubernatorius (1967–1975 metais) (m. 2004 m.).

1946 metais gimė Deividas Gilmoras, anglų gitaristas ir vokalistas, kompozitorius, progresyviojo roko grupės Pink Floyd narys. 

1969 — gimė režisierius, scenografas Oskaras Koršunovas;

1972 metais gimė Šakilas Onilas, garsus JAV krepšininkas, daugkartinis NBA čempionas, buvęs Svajonių komandos narys. Vienas brangiausiai apmokamų pasaulio krepšininkų.

Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai