Ukrainos prezidentas, Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis padėkojo Trampui sankcijas prieš Rusiją

45
(atnaujinta 18:09 2019.07.26)
Valstybių vadovai pirmą kartą pasikalbėjo telefonu nuo pat tada, kai Zelenskis užėmė prezidento pareigas

VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis ir JAV prezidentas Donaldas Trampas pasikalbėjo telefonu. Apie tai praneša Ukrainos prezidento spaudos tarnyba.

Trampas pasveikino Zelenskį su sėkmingais priešlaikiniais Parlamento rinkimais ir partijos "Liaudies tarnas" pergale. Amerikos lyderis pabrėžė, kad naujoji Ukrainos Vyriausybė galės pagerinti šalies tarptautinį įvaizdį ir atverti naujas Ukrainos ir JAV bendradarbiavimo galimybes.

Vladimiras Solovjovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Zelenskis padėkojo Trampui už tai, kad jis laikėsi sankcijų Rusijai išsaugojimo ir stiprinimo politikos.

Šalių vadovai sutiko išsamiau aptarti Ukrainos ir Amerikos bendradarbiavimą Zelenskio vizito JAV metu.

Anksčiau Ukrainos vadovas pirmą kartą telefonu pasikalbėjo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Šalys aptarė Ukrainos krizės sprendimą, galimybę tęsti kontaktus Normandijos formatu, taip pat "Ukrainos jūreivių išlaisvinimo" klausimą.

Kita vertus, apie oficialų abiejų šalių lyderių susitikimą kol kas nekalbama, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Birželio pradžioje Vladimiras Putinas paaiškino, kodėl jis nepasveikino Zelenskio su pergale prezidento rinkimuose. Kaip pabrėžė Rusijos lyderis, naujai išrinktas Ukrainos prezidentas tęsia jo pirmtako retoriką, ypač vadindamas Rusiją "prieše" ir "agresore".

Dabar, pasak Vladimiro Putino, Ukrainos prezidentas turi "nuspręsti, ko jis nori pasiekti, ką jis nori padaryti".

Liepos 21 dieną Ukrainoje įvyko pirmalaikiai Aukščiausiosios Rados rinkimai. Ukrainos centrinė rinkimų komisija paskelbė galutinius rezultatus penktadienį, liepos 26 dieną.

Zelenskio partija "Liaudies tarnas" surinko 43,16 proc. balsų, laimėdama daugelyje regionų, išskyrus Donecko, Luhansko ir Lvovo.

Į Radą taip pat pateko Jurijaus Boiko partija "Opozicijos platforma — už gyvenimą", surinkusi 13,05 proc. balsų, buvusios šalies premjerės Julijos Tymošenko partija "Batkivščina" (8,18 proc.), buvusio prezidento Petro Porošenkos partija "Europos solidarumas" (8,1 proc.) ir muzikanto Sviatoslavo Vakarčiuko "Balsas" (5,82 proc.).

45
Tegai:
sankcijos Rusijai, sveikinimas, Vladimiras Zelenskis, Donaldas Trampas, Rusija, Ukraina, JAV
Dar šia tema
"Trampas — laisvas, bet apribotas": kokia yra JAV vadovo susitikimo su Putinu svarba
Zelenskis parodė, kaip atrodo surūdijusi "Ukraina"
Ukrainoje įvardyta Porošenkos klaida, kurią rizikuoja pakartoti Zelenskis
Kalėjimas

Elžbietos II giminaitis nusiųstas į kalėjimą dėl seksualinio priekabiavimo

(atnaujinta 16:55 2021.02.24)
Stratmoro ir Kinghorno grafas teisme pripažino savo kaltę, už nusikaltimo padarymą pagal Britanijos įstatymus jam grėsė iki penkerių metų laisvės atėmimas

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Stratmoro ir Kinghorno grafas Saimonas Bouzas-Lajonas (Simon Bowes-Lyon) nusiųstas į kalėjimą už seksualinį priekabiavimą, praneša televizijos kanalas "Sky News".

Jo laisvės atėmimo bausmė sieks 10 mėnesių, nors grėsė iki penkerių metų.

Ši situacija sulaukė dar didesnio atgarsio ir dėl to, kad Bouzas-Lajonas yra Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II sūnėnas.

Kaip paaiškėjo, 2020 metų vasarį grafas savo dvare priėmė daugybę svečių. Naktį aristokratas įsiveržė į besiilsinčios merginos kambarį ir bandė priversti ją turėti su juo intymius santykius. Tačiau ji sugebėjo atsikirsti ir pasikvietė draugus, kurie taip pat buvo pilyje.

Ryte Bouzas-Lajonas bandė atsiprašyti, savo elgesį paaiškindamas tuo, kad jis buvo girtas. Pasak Elžbietos II giminaičio, jis nemanė, kad kada nors taip elgsis.

Tačiau nei atsiprašymas, nei giminystė su monarchu neatleido jo nuo bausmės. Grafas teismo posėdyje savo kaltę visiškai pripažino.

"Aš turėjau pažvelgti realybei į akis ir prisiimti atsakomybę už tai, kas įvyko", — pasakė Bouzas-Lajonas.

Anot jo, ištisus metus jam buvo reikalinga gydytojų psichologų pagalba.

Tegai:
Elžbieta II, seksualinis priekabiavimas, Didžioji Britanija, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
Kirpykla

Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino

(atnaujinta 16:42 2021.02.24)
Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kirpėjas iš Bairoito miesto (Bavarija, Vokietija) Andreasas Nuislis (Andreas Nuysl) "eBay" platformoje pateikė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino. Apie tai pranešė agentūra "DPA".

Мост через реку Нерис в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus. Nuo vasario 12 iki vasario 20 dienos imtinai ji padidėjo iki 422 eurų. Už šią kainą paslaugą įsigijo 43 metų vyras.

Be 422 eurų, Nuisliui pavyko surinkti dar 1 310 eurų aukų. Visi šie pinigai bus skirti padėti vaikams per vieną iš labdaros organizacijų.

Kirpyklos Vokietijoje buvo uždarytos dėl karantino priemonių nuo praėjusių metų gruodžio 16 dienos. Vasario 10 d. Vokietijos valdžia nusprendė pratęsti karantino režimą iki kovo 7 d. su atskiromis išlygomis. Pakeitimais numatyta nuo kovo 1 dienos atidaryti kirpyklas — tik su sąlyga, kad bus laikomasi higienos taisyklių.

Tegai:
karantinas, kirpėjas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje