Maisto produktai, archyvinė nuotrauka

Rusija ir Baltarusija sustiprino produktų importo Baltijos šalių kontrolę

58
(atnaujinta 09:27 2019.07.31)
Muitinės pareigūnai taip pat tikrins visą bagažą pasienyje

VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Rusija ir Baltarusija padidino gyvūninės kilmės produktų importo iš Europos Sąjungos kontrolę. Apie tai praneša "Rosselchoznadzor" spaudos tarnyba.

Speciali kontrolė taip pat taikoma prekėms, atgabentoms bagaže.

Priežiūros institucija paaiškino, kad toks sprendimas susijęs "su plačiu afrikinio kiaulių maro plitimu — Europos Sąjungoje, ypač Lenkijoje ir Baltijos šalyse".

Liepos pradžioje apie 200 kilogramų produktų iš Lietuvos ir Lenkijos, neatitinkančių veterinarijos įstatymų reikalavimų, nebuvo leista įvežti į Kaliningrado sritį.

Afrikinis kiaulių maras (AKM) — tai ypač pavojinga kiaulių virusinė liga, kuri pirmą kartą užfiksuota 1903 metais Pietų Afrikoje. Šiandien daugeliui šalių, taip pat ir Baltijos šalims, gresia AKM išplitimas. Lietuvoje virusas siautėja jau penktus metus iš eilės ir kelia biologinę grėsmę šaliai.

Praėjusiais metais Lietuvoje buvo užfiksuoti 51 AKM atvejai. Pirmasis ligos protrūkis Lietuvoje buvo pastebėtas 2014 metais. Per tą laiką buvo sunaikinta daugiau nei 66 tūkst. kiaulių.

58
Tegai:
muitininkai, kontrolė, importas, Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
Rusija grąžino 20 tonų įtartinų kakavos pupelių atgal į Latviją
Rusija grąžino Lietuvai beveik toną bananų
Rusija grąžino beveik 200 kilogramų produktų į Lietuvą ir Lenkiją
 Pfizer-BioNTech (COVID-19) vakcina

Latvija "slapta" atsisakė šimtų tūkstančių Pfizer vakcinos dozių 

Kaip sakė Latvijos ministrų kabineto vadovas, jis bando išsiaiškinti, kodėl vietoj planuotų 800 tūkstančių vaisto dozių respublika gavo tik 97 tūkst.

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Latvija atsisakė 700 tūkstančių koronaviruso vakcinos dozių, kurias pagamino farmacijos kompanijos "Pfizer" ir "BioNTech", ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas ieško sprendimo priežasčių, praneša RIA Novosti.

Anksčiau "AstraZeneca" paskelbė, kad per pirmąjį metų ketvirtį ES labai sumažėjo koronaviruso vakcinos pasiūla. "BioNTech" ir "Pfizer" taip pat pranešė apie gabenimų sumažėjimą dėl statybos darbų gamykloje Belgijoje. Baltijos ir Skandinavijos šalys paragino Europos Komisiją daryti spaudimą "BioNTech" ir "Pfizer", kad būtų atidėtas vakcinos pristatymas. Latvijos užsienio reikalų ministerija Edgaras Rinkevičius antradienį pareiškė, kad šalis gali paduoti į teismą farmacijos įmones, jei jos nevykdys savo įsipareigojimų tiekti vakcinas nuo koronaviruso.

Kaip pranešama bendrame Latvijos radijo ir televizijos naujienų portale, "Latvijos ministras pirmininkas sakė, kad dabar bando išsiaiškinti, kodėl vietoj planuotų 800 tūkstančių Pfizer / BioNTech vakcinos dozių šalis gavo tik 97 tūkstančius." Iš pradžių buvo planuota, kad Europos Sąjungoje turimos vakcinos bus proporcingai paskirstytos dalyvaujančioms šalims, atsižvelgiant į gyventojų skaičių, ir "nieks net nesapnavo, kad kažkas galėtų atsisakyti turimų vakcinų", — sakė Karinšas.

"Jei nebūtume atsisakę ir turėtume visas šias vakcinas, mes, kaip ir Lietuva, galėtume tęsti skiepijimą. Kaimyninėje Lietuvoje vakcinacija sėkmingai progresuoja, nes jie turi daugiau šių dozių", — portalas cituoja Karinšo interviu interviu. "Rīta Panorāma" transliacija per Latvijos televiziją.

Pasak ministro pirmininko, Latvija iš šio gamintojo užsisakė daugiau nei milijoną vakcinos dozių, tačiau dabar jų tikimasi pristatyti tik antrąjį šių metų ketvirtį. "Ir kai tik turėjome galimybę dar kartą užsisakyti šias vakcinas, tai padarėme iš karto, užsisakėme milijoną "Pfizer"/"BioNTech" vakcinų, tačiau, deja, jų negalėsime gauti iki šių metų antrojo ketvirčio. faktas išlieka", — pridūrė Karinšas.

Portalo teigimu, Sveikatos apsaugos ministerija pradėjo tarnybinį auditą, siekdama išsiaiškinti, kaip buvo priimtas toks sprendimas. Ministras pirmininkas pažymėjo, kad jei patikrinimas parodys, jog yra kaltų, jie bus patraukti atsakomybėn. Jį stebina ir tai, kad vakcinos atsisakymas buvo slaptas, vyriausybėje šis klausimas nebuvo keliamas.

Pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis Latvijoje užfiksuotas 2020 metų kovo 2 dieną. Nuo to laiko šalyje buvo nustatyta 63 027 užsikrėtę, 1138 iš jų mirė, o 1052 infekcija sergantys pacientai dabar gydomi ligoninėse. Praėjusių metų kovo 13 - birželio 9 dienomis dėl pandemijos respublikoje galiojo avarinis režimas. Vyriausybės sprendimu nuo lapkričio 9 iki gruodžio 6 dienos toks režimas buvo vėl įvestas šalyje, vėliau jis buvo pratęstas iki sausio 11 dienos, o vėliau - iki vasario 7 dienos.

Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina, Latvija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo medžiagą, kuri sumažina mirties nuo COVID-19 riziką
Čaplinskas COVID-19 pacientams patarė mažinti cholesterolio kiekį
Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius per parą išaugo beveik dvigubai
JAV naikintuvas F-35А

"The National Interest" atskleidė amerikiečių naikintuvų "Achilo kulną"

(atnaujinta 21:39 2021.01.27)
Amerikiečių leidinio teigimu, nepaisant įdiegtų neaptinkamumo technologijų, JAV naikintuvus gali lengvai sekti Rusijos radarai dideliais atstumais

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Amerikiečių naikintuvai F-22 ir F-35 turi daug trūkumų, dėl kurių jie tampa lengvai pažeidžiami priešo. Apie tai papasakojo leidinys "The National Interest".

"Stealth technologijos, priešingai nei įprasta manyti, nėra apsiaustas, darantis nematomu", — parašė žurnalistai.

Jų manymu, Rusijos radarai "Podsolnuch" puikiai atliks užduotį danguje aptikti orlaivį su "stealth" technologijomis. Taip pat žurnalistai tvirtina, kad Rusijos radarai gali lengvai sekti F-35 dideliais atstumais.

Straipsnyje teigiama, kad infraraudonųjų spindulių paieškos technologija taip pat apskaičiuoja amerikiečių naikintuvų su "stealth" technologijomis buvimo vietą.

Be kitų amerikiečių orlaivių trūkumų, autoriai įvardijo didelį atsilikimą pagal visus parametrus oro kovoje, kuriai naikintuvai F-35 arba B-2 nėra skirti. Anot jų, ore F-35 gali tapti lengvu Rusijos SU-57 "grobiu".

Dar šia tema
Kas išgelbės "Žaibą": naikintuvas F-35 patyrė naują nesėkmę
Nufilmuotas naikintuvo MiG-31 oro mūšis stratosferoje — video
Amerikiečių pilotas įvertino naikintuvo MiG-29 kovines savybes
JAV neribotam laikui atidėjo naikintuvų F-35 gamybą
Laukiamiausias pasaulyje skrydis: greičiausias naikintuvas-perėmėjas MiG-41
Тест на коронавирус

COVID-19 statistika Lietuvoje: per parą atvejų mažiau, mirčių nemažėja

(atnaujinta 09:58 2021.01.28)
Per parą bendras mirčių skaičius padidėjo dar 30, pasveiko — 1370 asmenys, iš viso šalyje 12 032 žmonės vakcinuoti dviem skiepo dozėmis

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Per pastarąją parą patvirtinti 953 nauji koronaviruso atvejai, rodo Statistikos departamento duomenys.

Palyginus su ankstesne diena naujų atvejų skaičius sumažėjo 25,4%.

Deja, vėl pranešama apie dar 24 mirusių žmonių, kaip ir dieną prieš tai. Be to, per praėjusią parą registruota dar 6 COVID-19 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu bendras mirusiųjų skaičius padidėjo 30 ir sudaro 2 743 žmones.

Taip pat Statistikos departamentas patikslina, kad iš naujų atvejų laboratorinės diagnostikos metodais patvirtinta 898 atvejai. Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia jau 180 170 žmonių.

Iš viso Lietuvoje nuo COVID-19 pandemijos pradžios pasveiko 125 067 asmenys, šiuo metu tebeserga 50 251 žmonių.

Per praėjusią parą į stacionarą paguldyti 155 pacientai dėl COVID-19 ligos, deguonies terapija pradėta taikyti 110 pacientų, dirbtinė plaučių ventiliacija — šešiems. 

Laikinai nedarbingi dėl COVID-19 ligos yra 109 gydytojai (iš 8 420), 343 slaugytojai (iš 13 326).

Per praėjusią parą ištirti 9 574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iki šiol iš viso ištirti 1 901 881 ėminys dėl įtariamo koronaviruso. Pabrėžiama, kad ėminiai nėra tas pats, kas asmenys (asmuo gali būti tiriamas keletą, o kartais net ir daug kartų).

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 36 žmonės, antra doze — nė vienas, iš viso vakcinuota pirma skiepo doze 58 599 žmonės, dviem skiepo dozėmis — 9 021 žmogus. Laukiančių antros skiepo dozės skaičius yra 49 578, iš viso panaudota 67 620 vakcinos dozių

Tegai:
karantinas, Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje