Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Porošenka paprašė JAV pagalbos nagrinėjant baudžiamąsias bylas

67
(atnaujinta 12:32 2019.08.01)
Valstybės tyrimų biuras tiria vienuolika baudžiamųjų bylų prieš Porošenką ir kitus aukštus pareigūnus

VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, būdamas Stambule, kreipėsi į Amerikos lobistines bendroves dėl pagalbos baudžiamosiose bylose, praneša "Vesti Ukraina" su nuoroda į šaltinius. 

"Jis puikiai supranta, kad viskas, kas vyksta Valstybiniame tyrimų biure, yra pakankamai rimta ir ketina apsiginti nuo puolimų. Pavyzdžiui, galima laukti viešo palaikymo Vašingtone, jei bus taikomas areštas", — teigė leidinio šaltinis.

Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka po apklausos
© Sputnik / Стрингер

Tuo tarpu "Vesti Ukraina" cituoja Ukrainos politologo Aleksejaus Jakubino žodžius, kur pabrėžiama, kad Porošenka gali pakartoti "Sakašvilio scenarijų".

"Pavyzdžiui, jis gali išvykti gydytis arba į Londoną, kur yra įsikūrę dauguma jo bendražygių. Tačiau šis modelis apsunkina viešų verslo aktyvų apsaugą, kuriems gali būti taikomas areštas", — sakė jis.

Kaip pabrėžia straipsnio autorius, situacija su baudžiamosiomis bylomis buvusiam šalies prezidentui gali įgauti netikėtą posūkį. Pavyzdžiui, jei gegužės mėnesį Porošenkos advokatas Igoris Golovanas pareiškė, kad buvusiam prezidentui jokių teisinių padarinių nebus, dabar jo bendražygiai supranta: viskas gali būti kitaip.

Bylos prieš Porošenką

Anksčiau buvęs Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus administracijos vadovo pavaduotojas, advokatas Andrejus Portnovas Valstybiniam tyrimų biurui pateikė pareiškimą, kuriame apkaltino Porošenką pinigų plovimu ir mokesčių slėpimu parduodant gamyklą "Kuznica na Rybalskom".

Anot jo, Porošenka legalizavo 300 milijonų dolerių pajamas per ofšorines kompanijas, sudarydamas neegzistuojantį sandorį lėšų, tariamai pavogtų iš Ukrainos armijos, sąskaita. Apskritai Valstybės tyrimų biuras tiria vienuolika baudžiamųjų bylų prieš Porošenką ir kitus aukštus pareigūnus.

67
Tegai:
JAV, baudžiamoji byla, Petro Porošenka, Ukraina
Dar šia tema
Buvęs "Azov" kovotojas paaiškino, kodėl užpuolė Porošenką
Pasibaigus apklausai keli žmonės bandė užpulti Porošenką
Žiniasklaida: Porošenka planuoja "išjudinti situaciją" Ukrainoje