Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Amerikiečių politologas paaiškino sankcijų prieš "Nord Stream-2" žalą

38
(atnaujinta 09:50 2019.08.15)
Karnegio tarptautinės taikos fondo programos direktorius teigia, kad Jungtinių Valstijų senatorių patvirtintos sankcijos nesustabdys "Nord Stream-2" tiesimo, o kaip tik sustiprins bendradarbiavimą tarp Rusijos ir Kinijos

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Priemonės, kurių JAV imasi prieš Rusijos projektą "Nord Stream-2", iš tikrųjų sukelia priešingą efektą. Šią nuomonę savo straipsnyje "Politico" išsakė politologas, Karnegio tarptautinės taikos fondo "Rusijos ir Eurazijos" programos direktorius Judžinas Rumeris.

JAV senatorių patvirtintos sankcijos nesustabdys dujotiekio tiesimo, o sustiprins Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimą, taip pat turės neigiamos įtakos JAV santykiams su Vokietija, perspėja ekspertas.

Anot straipsnio autoriaus, sankcijos negali pakeisti "Gazprom", jos Europos partnerių ar Maskvos politikos. Negalės jos ir sustabdyti projekto, kurio nutiesta jau du trečdaliai. Todėl, jei JAV įstatymų leidėjai iš tikrųjų nori sumažinti Rusijos įtaką Europai, jie turi paremti dujotiekio projektą, pabrėžia politologas.

"Nord Stream-2" padidina Rusijos priklausomybę nuo Europos daug labiau nei Europos nuo Rusijos. <...> "Nord Stream-2" veiks daugelį dešimtmečių, susiedama Rusiją su įsipareigojimais tiekti dujas Europai tuo metu, kai ji susidurs su padidėjusia kitų gamintojų ir atsinaujinančių energijos šaltinių konkurencija, kuri, kaip prognozuojama, užtikrins daugiau nei 30 proc. Europos energijos poreikių iki 2030 metų", — sakoma straipsnyje.

"Nord Stream-2"

Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų.

Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus. Iš pradžių buvo planuojama, kad dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas.

Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES: Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito; Lenkija ir kai kurios kitos valstybės. Lietuvos URM vadovas anksčiau sakė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra "nepagarbos" Europos politikos pagrindams pavyzdys.

Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Projektą planuojama baigti dar šiais metais. 

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
38
Tegai:
Rusija, Nord Stream-2, politologas, Politico, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)
Dar šia tema
Žiniasklaida atskleidė "efektyvų metodą" kovoje su "Nord Stream-2"
Žiniasklaida: artimas Trampui senatorius "sužlugdė" sankcijas "Nord Stream-2"