JAV finansų ministerija, archyvinė nuotrauka

JAV finansų ministerija pranešė, kada įsigalios naujos sankcijos Rusijai

31
(atnaujinta 10:48 2019.08.05)
Apie Vašingtono sprendimą įvesti antrąjį sankcijų paketą dėl "Skripalių bylos" pranešta praėjusią savaitę

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Naujos  sankcijos Rusijai įsigalios rugpjūčio 26 dieną, praėjus nustatytam laikotarpiui po Kongreso paskelbino, kaip numatyta Cheminio ir biologinio ginklo kontrolės įstatyme, praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV finansų ministerijos pranešimą.

Anksčiau buvo pranešta, kad ribojamosios priemonės įsigalios rugpjūčio 19 dieną.

Apie Vašingtono sprendimą įvesti antrąjį sankcijų paketą dėl "Skripalių bylos" pranešta praėjusią savaitę.

Naujos ribojančios priemonės bus taikomos valstybės skolos sektoriui. Be to, JAV reikalaus finansų institucijų (Pasaulio banko, TVF) neteikti paskolų Rusijai. Amerikos bankams nebus leista dalyvauti pradiniame Rusijos valstybės skolos, kuri nėra denominuota rubliais, ir skolinti Rusijos vyriausybei ne rubliais.

Taip pat planuojami įvairių medžiagų, prekių ir įrangos eksporto į Rusiją apribojimai.

Tuo tarpu, kaip paaiškino JAV Finansų ministerija, sankcijos netaikomos valstybinėms įmonėms.

Pirmasis ribojamųjų priemonių paketas įsigaliojo praėjusių metų rugpjūčio 27 dieną.

Skripalių byla

2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė tarptautinį skandalą.

Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2018 metų gegužę teigė, kad "Skripalių byla" žlunga dėl to, kad trūksta nors kokių Rusijos kaltės įrodymų.

Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau teigė, kad dėl "Skripalių bylos" Britanijos užsienio reikalų įstaigai buvo nusiųsta apie 60 diplomatinių notų, reikalaujančių suteikti Rusijai galimybę susitikti su nukentėjusiais ir gauti prieigą prie tyrimo, tačiau Didžiosios Britanijos valdžia neatsakė.

Dabartinis JK ministras pirmininkas Borisas Džonsonas praėjusių metų kovą, eidamas Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministro pareigas, apkaltino Rusiją ir pareiškė, kad Maskvos kaltės įrodymai yra "stulbinantys". Kaltinimai buvo melagingi.

Vėliau Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos slaptos laboratorijos vadovas teigė, kad ekspertai negalėjo nustatyti apnuodijimo medžiagos kilmės. Tą pačią dieną Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija pripažino, kad išvada dėl Rusijos prisidėjimo prie Skripalių apnuodijimo buvo padaryta be kita ko, remiantis jos pačios įvertintais duomenimis.

Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai interviu Margaritai Simonian metu papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie veikė Britanijoje pernai kovo pradžioje.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
31
Tegai:
Vašingtonas
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (255)
Dar šia tema
Žiniasklaida sužinojo, kaip CŽV galėjo manipuliuoti Trampu "Skripalių byloje"
Trampą paragino imtis naujų sankcijų Rusijai
Foreign Policy paaiškino, kodėl JAV turi įbauginti Rusiją