Sūris, archyvinė nuotrauka

Ūkininkai Italijos papasakojo apie Rusijos maisto prekių embargo pasekmes

58
(atnaujinta 11:57 2019.08.06)
"Coldiretti" asociacijos prezidento, Rusijos embargo tema Italijai – ypač svarbi dėl to, kad ji daro neigiamą poveikį prekių, kurios buvo įtrauktos į sankcijų sąrašus, gamintojams

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Italijos ūkininkai nuolat informuoja vadovybę apie žalą, kurią žemės ūkio pramonė pajuto dėl embargo importuojant į Rusiją daugybę prekių. Poveikis jaučiamas net po penkerių metų nuo embargo įvedimo, pasakojo RIA Novosti Italijos žemės ūkio gamintojų "Coldiretti" asociacijos prezidentas Etore Pradini.

"Italijai Rusijos embargo tema yra ypač svarbi, nes ji daro neigiamą poveikį prekių, kurios buvo įtrauktos į sankcijų sąrašus, gamintojams. Jei palygintume leidžiamų prekių eksporto rodiklius, pamatytume, koks galėtų būti viso žemės ūkio eksporto augimas į tokią draugišką šalį, kaip Rusiją, kuri pripažįsta aukštos kokybės italų maistą", — sakė jis.

"Coldiretti" vadovas mano, kad pasinaudojus Ukrainos konfliktu Europos įvestos sankcijos "neturėjo jokio pagrindo".

"Ir kaip dažnai nutinka, nuo jų nukentėjo žemės ūkio ir maisto sektorius, o Europoje Italija tapo viena iš šalių, mokančių už tai didžiausią kainą. Vis dar patiriame rimtų padarinių, nes embargas atnešė ekonominių nuostolių, kurių vertė viršija milijardą eurų per penkis metus. Bet mes juos apskaičiuojame, remdamiesi penkerių metų senumo duomenimis, bet, atsižvelgiant į tai, kad tai buvo sparčiai auganti rinka, nuostolių gali būti daugiau", — teigė organizacijos prezidentas.

Anot jo, pavojų Italijos žemės ūkio gamintojams kelia tai, kad jų vietą Rusijos rinkoje užėmė šalys, kurios nebuvo paveiktos Rusijos atsakomųjų priemonių.

"Aš kalbu, pavyzdžiui, apie Argentiną ir Braziliją, kurios pasinaudojo tuo, kad sumažėjo Italijos buvimas Rusijos rinkoje. Ir jei embargas bus panaikintas, Italijai nebus lengva ten sugrįžti. Tikimės, kad tai įvyks artimiausiu metu", — sakė Pradini.

Jis pabrėžė, kad susitikimuose su šalies vadovybe reguliariai kelia antirusiškų sankcijų panaikinimo klausimą.

"Visais derybų, kuriose dalyvaujame, lygiais, mes atkreipiame Italijos vyriausybės dėmesį į tai, kad Italija privalo įsipareigoti Europos lygmenyje kad įvyktų pokyčiai Rusijos rinkoje. Priešingu atveju mes ir toliau darysime žalą pramonei, o tai reiškia užimtumą, pajamas ir augimą šiandien ir vėlesniais metais", — teigė "Coldiretti" vadovas.

Prieš penkerius metus, 2014 metų rugpjūčio 6 dieną, Rusija uždraudė tam tikrų rūšių žemės ūkio produktų, žaliavų ir maisto produktų importą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų: JAV, ES valstybių, Kanados, Australijos ir Norvegijos. Draudimas apėmė mėsą, dešras, žuvį ir jūros gėrybes, daržoves, vaisius, pieno produktus. Vakarų sankcijoms tęsiantis, Rusija taip pat priėmė atsakomąsias priemones: kol kas tiekimo draudimas galioja iki 2020 metų pabaigos.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
58
Tegai:
embargo, Rusija, Italija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (277)
Dar šia tema
Rusijoje siūloma uždrausti sunaikinti maisto produktus
Rusija sunaikins daugiau nei 20 tonų lietuviško sūrio
Iš Lietuvos ir Lenkijos į Rusiją neįleista daugiau nei 70 kilogramų produktų
Mėnulis

Amerikos ekspertas: neišvengiama konkurencija tarp JAV ir Kinijos ieškant mėnulio

(atnaujinta 11:12 2020.11.28)
Specialistas pažymėjo, kad kinų "Chang'e-5" yra funkcionalesnis nei sovietinės E-8-5 serijos transporto priemonės, dalyvaujančios automatinėse mėnulio grunto grėžimo misijose, vykdytose 1969–1976 metais

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Harvardo-Smithsoniano astrofizikos centro tyrėjas Džonatanas McDowellas nemato perspektyvų bendradarbiauti tarp JAV ir Kinijos Mėnulio tyrime, mano, kad varžybos neišvengiamos, praneša RIA Novosti.

"Nemanau, kad JAV ir Kinija bendradarbiaus (vykdydamos savo mėnulio programas), tai bus varžybos", — pakomentavo jis pabrėždamas apie Kinijos mėnulio zondo "Chang'e-5" paleidimą.

Specialistas pažymėjo, kad kinų "Chang'e-5" yra funkcionalesnis nei sovietinės E-8-5 serijos transporto priemonės, dalyvaujančios automatinėse mėnulio grunto gręžimo misijose, vykdytose 1969–1976 metais.

Tuo tarpu jis pažymėjo, kad sudėtingesnė "Chang'e-5" zondo sistema greičiausiai sukels problemų. McDowellas pridūrė, kad ypač sudėtinga "Chang'e 5" misijos dalis bus automatinis prijungimas mėnulio orbitoje grįžus. "Tai ypač sunkus momentas ir niekas to dar nebuvo daręs anksčiau", — sakė ekspertas.

Komentuodamas Rusijos vietą prasidėjusiose varžybose dėl Mėnulio, amerikiečių ekspertas atkreipė dėmesį į "atsilikimą po daugelio delsimo metų".

"2000 metų pradžioje "Luna 25" būtų atrodžiusi gerai, tačiau ji yra mažiau ambicinga nei "Chang'e-4", o "Chang'e-5" kelia grėsmę, kad ji ("Luna 25") apskritai taps rudimentu", — sakė jis.

Pirmadienį Kinija paleido zondą "Chang'e-5", kuris turi nusileisti Mėnulyje ir grąžinti į Žemę dirvožemio mėginius. Misija skirta 23 dienoms. Manoma, kad prietaisas į Žemę grąžins apie 2 kilogramus mėnulio dirvožemio. Jei misija bus sėkminga, "Chang'e-5" bus pirmoji misija nuo 1970-ųjų pabaigos pristačiusi gruntą į Žemę. Anksčiau tai pavyko padaryti tik TSRS ir JAV.

Kinijos Mėnulio skambėjimo programa Chang'e apima tris etapus: skrydis aplink Žemės palydovą (Chang'e-1 ir Chang'e-2), nusileidimas Mėnulyje (Chang'e-3 ir Chang'e-4) ir grįžimas iš Mėnulio į Žemę (Chang'e-5 ir Chang'e-6). Pirmasis ir antrasis programos etapai jau sėkmingai užbaigti. Šiuo metu vykdomas trečiasis etapas. "Chang'e-7" misija apima bendrą Mėnulio Pietų ašigalio tyrimą, tame tarpe išsamų Mėnulio reljefo ištyrimą. Be mokslinių tyrimų, "Chang'e-8" turi atlikti pagrindinius daugelio technologijų bandymus Mėnulio paviršiuje.

Trampo administracijos suformuota Amerikos mėnulio programa "Artemis" numato žmogaus sugrįžimą į Mėnulį 2024 metais. Šiuo tikslu NASA propaguoja idėją sukurti Mėnulio orbitos stotį ir paskesnį žmogaus nuolatinio buvimo mėnulyje tikslo įgyvendinimą. Mėnulį JAV vertina kaip Marso vystymosi etapą.

Tegai:
Mėnulis, Kinija, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba apkaltino Trampą bendradarbiavimo su Rusija sunaikinimu
"Kursas karo link": vokiečiai įvertino JAV eskadrinio minininko įplaukimą į RF vandenis
Laboratorija, archyvinė nuotrauka

Rasta koronavirusą blokuojanti priemonė

(atnaujinta 16:09 2020.11.28)
Šveicarijos Ženevos universiteto ekspertai išanalizavo galimas medžiagas, kurios gali būti absorbcijos inhibitoriai SARS-CoV-2 atveju

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Mokslininkai rado vaistų, kurie gali užkirsti kelią virusams, tokiems kaip SARS-CoV-2, patekti į ląsteles. Tyrimas buvo paskelbtas žurnale "Chemical Science".

Pažymima, kad skverbdamiesi į ląsteles, daugelis virusų naudoja ląstelių absorbcijos mechanizmą, kurį veikia tiolai — alkoholių analogai, kur deguonies atomas pakeičiamas sieros atomu.

Šveicarijos Ženevos universiteto ekspertai išanalizavo galimas medžiagas, kurios gali būti absorbcijos inhibitoriai SARS-CoV-2 atveju. Norėdami tai padaryti, jie atliko sieros molekulių, paženklintų fluorescuojančiais zondais, pasisavinimo ląstelėse testus, kad būtų galima įvertinti jų buvimą ląstelių viduje naudojant fluorescencinę mikroskopiją.

Paaiškėjo, kad kai kurie inhibitoriai yra 500 kartų veiksmingesni už Ellmano reagentą, anksčiau naudotą tiolio grupėms aptikti. Tyrimai parodė, kad vienas iš tiriamų inhibitorių gali blokuoti SARS-CoV-2 patekimą į ląsteles.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Dar šia tema
COVID-19 skaudžiai smogė apgyvendinimo sektoriui: trečdaliu mažiau turistų nei pernai
Teks išgyventi: gydytojas perspėjo apie COVID-19 atvejų augimą Lietuvoje
PSO iškėlė kelių nulinių COVID-19 pacientų teoriją
Pagal COVID-19 testavimą Lietuva yra viena iš lyderių Europoje