Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas ir Zelenskis telefonu aptarė situaciją Donbase

119
(atnaujinta 13:22 2019.08.07)
Ukrainos prezidentas neatskleidė daug pokalbio detalių, nes nori, kad Putino pozicija būtų paskelbta oficialiai, savo ruožtu Putinas ragino, kad Ukrainos kariuomenė nustotų apšaudinėti gyvenvietes

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pranešė, kad telefonu aptarė su Vladimiru Putinu keturių Ukrainos kariškių Donbase žūties atvejus, praneša televizijos kanalas "112 Ukraina".

"Šį rytą aš ką tik kalbėjausi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Skubiai jam paskambinau ir pasakiau, kad tai (apšaudymas — Sputnik) neartina mūsų prie taikos. Prašau jus paveikti tą pusę, kad jie nustotų žudyti mūsų žmones", — Ukrainos prezidentas sakė per trumpą spaudos konferenciją.

Vėliau Kremlius patvirtino, kad pokalbis įvyko. Kremliaus pranešime žiniasklaidai teigiama, kad Ukrainos iniciatyva Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu.

"Putinas sakė Zelenskiui, kad norint sureguliuoti konfliktą Donbase, Ukrainos kariuomenė turėtų nustoti apšaudinėti gyvenvietes", — cituoja Kremliaus pranešimą RIA Novosti.

Be to pranešime pabrėžiama, kad buvo patvirtinta kritinė nuoseklaus Minsko susitarimų, įskaitant DLR ir LLR ypatingo statuso suteikimo aspektus, įgyvendinimo svarba.

Vladimiras Solovjovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

"Šiame kontekste būtinas konstruktyvus dialogas tarp šalių, taip pat ir per Minsko kontaktinę grupę", — teigia Kremlius.

Putinas ir Zelenskis sutarė aktyviau dirbti ties sulaikytųjų grįžimo.

Kaip pridūrė Ukrainos prezidentas, pokalbyje su Vladimiru Putinu buvo aptarti Ukrainos kalinių grįžimas, tilto miestelyje Stanitsa Luganskaja statybos laiko sutrumpinimas ir išminavimas. Tačiau Zelenskis neatskleidė kitų pokalbio detalių.

"Pamatysite pranešimą spaudai, nenoriu kalbėti už Rusijos prezidentą, ką jis pažadėjo. Noriu, kas jūs oficialiai pamatytumėt žodžius, kurie buvo pasakyti pokalbio telefonu metu. Ir kad visi šie žodžiai virstų tam tikrais žingsniais. Aš tuo labai tikiu", — apibendrino jis.

Anot Zelenskio, jis taip pat planuoja tartis su Prancūzijos prezidentu Emaneueliu Makronu ir Vokietijos kanclere Angela Merkel, norėdamas "surengti skubų susitikimą Normandijos formatu". Be to, Zelenskis paskelbė esąs pasirengęs nutraukti savo vizitą Turkijoje, jei padėtis Donbase pablogės.

Anksčiau Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad Donbase užfiksuoti du Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (VSU) pozicijų apšaudymai, dėl kurių žuvo keturi Ukrainos saugumo pajėgų pareigūnai. Anot kariškių, sukilėliai "devynis kartus pažeidė paliaubas".

Pasak Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus Aleksandro Daniliuko, Ukraina nepaisys šio "šiurkštaus paliaubų pažeidimo".

Po to Zelenskis surengė susitikimą su Generalinio štabo viršininku Ruslanu Chomčaku, su kai kuriais ginkluotųjų pajėgų vadais ir Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Daniliuku.

Pirmą kartą Zelenskis pasikalbėjo su Putinu liepos viduryje. Tada pokalbio iniciatorė taip pat buvo Ukraina. Buvo aptartos galimybės palaikyti ryšius Normandijos formatu.

Dar ankčiau Zelenskis pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui surengti susitikimą Minske kartu su Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos prezidentais Donaldu Trampu ir Emanueliu Makronu, taip pat Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Tereza Mei ir Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Konfliktas Ukrainos pietryčiuose tęsiasi daugiau nei penkerius metus. Padėties sureguliavimo klausimą aptaria kontaktinės grupės Minske. Priimti trys dokumentai, reglamentuojantys deeskalacijos veiksmus, tačiau kovos tęsiasi.

119
Tegai:
Donbasas, Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Kijevas paskelbė apie savo ketinimą siekti derybų su Putinu
Zelenskis paskelbė apie Kijevo pasirengimą mainyti Višinskį į Sencovą
Zelenskis padėkojo Trampui už sankcijas prieš Rusiją
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas