Kijevas, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje pareikalavo pakeisti pasaulio tvarką

26
(atnaujinta 16:20 2019.08.07)
Pasak Ukrainos politiko, mechanizmai, kurių dėka pasaulis egzistavo po Antrojo pasaulinio karo — pasenę, o globali saugumo sistema — visiškai sunaikinta

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Pasaulinė bendruomenė turi sukurti naują pasaulio tvarką, kad galėtų išbristi iš krizės, sakė Ukrainos ministro laikinai okupuotų teritorijų ir šalies viduje perkeltų asmenų klausimais pavaduotojas Georgijus Tuka televizijos kanale "NewsOne".

Anot jo, mechanizmai, kurių dėka pasaulis egzistavo po Antrojo pasaulinio karo, yra pasenę, o globali saugumo sistema yra visiškai sunaikinta.

"Dabar mes visi esame pasaulinės krizės liudininkai. Visų pirma, tai yra nuolatinis įvairių valstybių pasiektų susitarimų nepaisymas", — sakė Tuka.

Jis pridūrė, kad tai ypač pastebima Donbase.

"Antra, visiškas globalios saugumo sistemos sunaikinimas. Ir visoje šioje "košėje" turime sukurti naują tarptautinę tvarką. Juk tai, kas veikė anksčiau — nebeveikia. Tai galioja ne tik Ukrainai: pažvelkime į Siriją, į Iraną", — pabrėžė valdininkas.

Jis taip pat išreiškė abejones dėl Jungtinių Tautų ir Saugumo tarybos darbo efektyvumo.

Anksčiau laikinai einanti sveikatos apsaugos ministrės pareigas Ulana Suprun paragino JT pašalinti Rusiją iš Saugumo tarybos bei atsisakyti "Rusijos pinigų".

26
Tegai:
tvarka, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina kompensuoja rusiško kuro trūkumą Lietuvos ir Baltarusijos sąskaita
Buvęs Ukrainos premjeras įspėjo Kijevo valdžią, kad ji gali "prisižaisti"