Du lietuviai nukentėjo per avariją Turkijos kalnuose

51
(atnaujinta 16:19 2019.08.07)
Avarijos metu buvo sužeisti vienuolika žmonių, penki iš jų yra sunkios būklės

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Turkijoje turistai iš Lietuvos nukentėjo per kelionę į kalnus, pranešė turkų leidinys "Haberturk".

Incidentas įvyko trečiadienio popietę Alanijos rajone. Lietuviai kartu su kitais užsieniečiais mikroautobusu leidosi į pasirinktinį safario turą po Sapaderos kanjoną. Tam tikru metu vairuotojas nesuvaldė autobuso ir šis apvirto.

Iš viso automobilyje buvo vienuolika žmonių: du lietuviai, du rusai, trys turistai iš Olandijos ir keturi Turkijos piliečiai, lydintys keliautojus.

Visi nukentėjusieji buvo paguldyti į ligoninę. Gydytojai teigia, kad penkių turistų būklė kritinė.

Įvykio aplinkybės aiškinamos.

51
Tegai:
nukentėję, lietuviai, Turkija
Dar šia tema
Turkijoje sutrikusios psichikos vyras šaudė į Baltarusijos diplomatą — video
Avarijos metu nukentėjo Lietuvos Seimo nario dukra
Rusijos valstybinės atominės energijos korporacijos Rosatom stendas, archyvinė nuotrauka

Prasidėjo galingiausio pasaulyje atominio ledlaužio "Rossija" statyba

Metalą sunkiojo branduolinio ledlaužio projektui pjaustyti pradėta liepos 6 dieną laivų statykloje, Bolšoj Kamenio mieste, Primorsko regione

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. "Zvezda" laivų statykloje, prasidėjo pačio galingiausio pasaulyje ledlaužio "Rossija" projekto "Lyder" statyba, pranešė "Atomflot" ("Rosatomflot", "Rosatom" korporacijos dalis), rašo RIA Novosti.

"Pirmasis metalo pjaustymas sunkiojo branduolinio ledlaužio projektui įvyko liepos 6 dieną. Laivų statykloje, Bolšėjaus Kameno mieste, Primorsko teritorijoje", — teigė bendrovė.

Projekto 10510 "Rosatomflot" ir laivų statybos komplekso "Zvezda" atominio ledlaužio "Lyder" sukūrimo sutartis buvo pasirašyta šių metų balandį. Anot jo, laivo paleidimas planuojamas 2027 metais.

"Projekto 10510 laivas neturi analogų. Unikalus branduolinis ledlaužis pasižymi išskirtinėmis techninėmis charakteristikomis, kurios garantuos, kad jis visus metus garantuos pilotavimą rytiniame Arkties regione. Valstybinė atominės energetikos korporacija "Rosatom" palaikė "Rosatomflot" iniciatyvą, pagal kurią 10510 projekto galingam atominiam ledlaužiui būtų suteiktas vardas "Rossija", — sakė "Rosatomflot" generalinis direktorius Mustafa Kaška.

Branduolinis ledlaužis bus pastatytas pagal "Iceberg" centrinio projektavimo biuro techninį projektą. Pagrindinės "Lyder" charakteristikos: galia — 120 MW (ant velenų); greitis — 22 mazgai (skaidriame vandenyje); ilgis — 209 metrai; plotis — 47,7 metro; ledo prasiskverbimas (maksimalus) — keturi metrai; poslinkis vagos linijos grimzlės metu yra beveik 70 tūkst. tonų.

Laive bus sumontuota atominė elektrinė su dviem RITM-400 reaktoriais, garo turbinos blokas su keturiais turbogeneratoriais po 37 MW kiekviename ir elektrinė varomoji sistema su keturiais propeleriniais varikliais, kurių kiekvieno po 30 MW.

Tegai:
ledlaužis, Rusija
Dar šia tema
Sraigtasparnis Mi-2 sunkiai nusileido netoli Rostovo, yra aukų
NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas aptarė "Rusijos grėsmę" Estijoje
Talinas

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas aptarė "Rusijos grėsmę" Estijoje

(atnaujinta 13:41 2020.07.06)
Susitikime taip pat aptartas NATO pozicijų stiprinimas gynybos ir atgrasymo srityse, didėjanti Kinijos įtaka ir konfliktų NATO pietiniame ir pietrytiniame flange poveikis transatlantiniam saugumui

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas žvalgybos ir saugumo klausimais Deividas Ketleris (David Kettler) lankėsi Estijoje, norėdamas susipažinti su šalies gynybiniais ištekliais ir galimų Rusijos "grėsmių" atrėmimo galimybėmis, sekmadienį pranešė Estijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

Dieną prieš tai Ketleris susitiko su Estijos gynybos ministerijos kancleriu Kristjanu Prikku, šalys aptarė kovą su "Rusijos grėsmėmis".

"Estijai svarbu, kad NATO aiškiai matytų situaciją ir mūsų regiono saugumo specifiką. Kokybiška žvalgyba ir išankstinis perspėjimas sukuria prielaidas užkirsti kelią Rusijos "grėsmėms" ir, jei prireiktų, kovoti su jomis", — po susitikimo sakė Prikkas.

Susitikime taip pat aptartas NATO pozicijų stiprinimas gynybos ir atgrasymo srityse, didėjanti Kinijos įtaka ir konfliktų NATO pietiniame ir pietrytiniame flange poveikis transatlantiniam saugumui.

Vizito metu Ketleris aplankys Amario aviacijos bazę netoli Talino, Narvos miesto, esančio šalia sienos su Rusija, ir susitiks su gynybos, užsienio žvalgybos, saugumo policijos, žvalgybos centro ir Užsienio reikalų ministerijos vadovybe.

Tegai:
"Rusijos grėsmė", Estija, NATO
Dar šia tema
Kas slypi už neapykantos Putinui ir Trampui
"Mes nesaugosime vokiečių nuo Rusijos". Prieš ką JAV draugauja su Lenkija
Policija, archyvinė nuotrauka

Rokiškio rajone rasta karo laikų granata, buvo įvestas planas "Skydas"

(atnaujinta 13:43 2020.07.06)
Kseveravos kaimo gyventojai rado daiktą, panašų į sprogmenį. Nustatyta, kad tai II pasaulinio karo laikų vokiška rankinė granata

VILNIUS, liepos 6 - Sputnik. Rokiškio rajone sekmadienį aptikta Antrojo pasaulinio karo vokiška rankinė granata, pranešė Panevėžio apskrities policija.

Sprogmuo Kseveravos kaime rastas 12 val. 33 min. 

Jau13 val. 10 min. įvestas planas "Skydas", kuris po maždaug trijų valandų buvo atšauktas.

Dar šia tema
Vilniuje buvo įvestas planas "Skydas" dėl meno kūrinio apie meilę
Vilniuje buvo įvestas planas "Skydas" dėl pranešimo apie sprogmenį