Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Vokietijos verslas perspėja JAV dėl sankcijų "Nord Stream-2"

61
(atnaujinta 17:34 2019.08.07)
Pasak Vokietijos ekonomikos vadovo, JAV kišimasis į Europos energetikos politiką išprovokuos neišvengiamą Vašingtono ir Briuselio atskirtį, nuo kurio nukentės abi pusės

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Vokietijos verslas mano, kad JAV sankcijos "Nord Stream 2" — grėsmė Europai, praneša laikraštis "Die Welt".

Pasak Rytų Vokietijos ekonomikos vadovo Volfgango Biuchelio, įvedus projektą ribojančias priemones Europos energetikos politika taps "JAV žaislu"

"Naujausi JAV sankcijų projektai pakenks tokių draugiškų šalių kaip Vokietija, Prancūzija, Italija, Nyderlandai, Austrija ir Šveicarija įmonėms", — cituojamas Biuchelio pranešimas.

Anot jo, JAV kišimasis į Europos energetikos politiką išprovokuos neišvengiamą Vašingtono ir Briuselio atskirtį, nuo kurio nukentės abi pusės.

"Europos energetikos klausimai — europiečių verslas, ir taip bus toliau", — teigė Biuchelis.

Jis taip pat pridūrė, kad rugsėjį įvyks dar vienas Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos derybų dėl naujojo tranzito susitarimo etapas, o JAV sankcijos gali pakenkti šiam procesui.

"Nord Stream-2" projektas

Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų.

Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus. Iš pradžių buvo planuojama, kad dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas.

Projektą planuojama baigti dar šiais metais.

Projektą remia Vokietija ir Austrija, besidominčios patikimu kuro tiekimu, taip pat Norvegija, kuriai vyriausybė valdo 30 proc. "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų.

Statybai priešinasi Ukraina, bijodama prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, taip pat Lietuva, Latvija ir Lenkija, kurios projektą laiko politiniu.

JAV taip pat ne kartą kritikavo "Nord Stream — 2" statybą, nes JAV valdžia planuoja tiekti suskystintas gamtines dujas Europai.
Liepos pabaigoje JAV Senato užsienio reikalų komitetas patvirtino įstatymo projektą, nustatantį ribojamąsias priemones įmonėms, kurios užsiima "Nord Stream – 2" statyba.

Visų pirma, dokumento autoriai pasiūlė uždrausti įvežti į šalį asmenis, susijusius su laivų, skirtų Rusijos jūrų vamzdynams tiesti 30 ar daugiau metrų gylyje, "pardavimu, nuomojimu, teikimu ar teikiant pagalbą", taip pat įšaldyti jų turtą Amerikos jurisdikcijoje.

Taigi Italijos, Šveicarijos, Austrijos, Vokietijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos įmonėms gali būti taikomos sankcijos. Ribojamosios priemonės įsigalios, jei įstatymo projektą palaikys abu parlamento rūmai, o jį pasirašys ir prezidentas Donaldas Trampas.

Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream – 2" yra išimtinai ekonominio pobūdžio ir skirtas pagerinti Europos energetinį saugumą. Savo ruožtu Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova galimas sankcijas projektui pavadino nauju rusofobijos etapu.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
61
Tegai:
Nord Stream-2, Briuselis, Vašingtonas, Europa, JAV, Vokietija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)
Dar šia tema
"Nord Stream 2 AG" daro atskiro arbitražo su ES prielaidą
Žiniasklaida: artimas Trampui senatorius "sužlugdė" sankcijas "Nord Stream-2"
Rusijos URM : įstatymo projektas dėl sankcijų "Nord Stream-2" — rusofobija
JAV vėliava

PSO dar negavo oficialaus laiško JAV dėl išėjimo organizacijos

(atnaujinta 22:51 2020.07.13)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė organizacijos direktoriui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija dar negavo oficialaus laiško iš JAV, kad pasitraukia iš organizacijos, per trumpąją spaudos konferenciją Ženevoje sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, praneša RIA Novosti.

JAV pranešė JT generaliniam sekretoriui apie pasitraukimą iš PSO, sprendimas įsigalios 2021 metų liepos 6 dieną, teigiama oficialaus generalinio sekretoriaus atstovo Štefano Dujaričiaus (Stéphane Dujarric) komentare.

"Mes negavome oficialaus laiško iš JAV", — sakė PSO direktorius.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė PSO direktoriui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos.

JAV prezidentas pranešė, kad jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją. Antradienį Pasaulio sveikatos asamblėja priėmė rezoliuciją dėl PSO veiklos pandemijos metu tyrimo.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM atnaujino koronaviruso paveiktų šalių sąrašą
Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija ruošiasi antrajai COVID-19 bangai
Koronaviruso testas

PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje

(atnaujinta 22:40 2020.07.13)
Anksčiau buvo pranešta, kad Sečionovo universitete vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje, RIA Novosti papasakojo PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, komentuodama pirmojo klinikinių tyrimų dėl koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, etapo pabaigą.

Sečionovo universiteto Medicininės parazitologijos ir tropinės medicinos instituto direktorius Aleksandras Lukaševas liepos 12 dieną RIA Novosti sakė, kad vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjos institutas pateiks registraciją, pasakojo Aleksandras Gincburgas, Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centro direktorius.

"PSO palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje", — sakė Vujnovič, pažymėdama, kad Gamalėjos instituto sukurta vakcina jau yra visuotiniame vakcinų-kandidačių sąraše, tačiau kol kas tai tik pirmasis klinikinių tyrimų etapas.

"Informacija apie vakcinų-kandidačių tyrimų rezultatus ir etapus yra prieinama pasaulinėje platformoje. Gavus informaciją, ji bus ten paskelbta. PSO ragina visas šalis dirbti per šią integruotą platformą", — pridūrė Vujnovič.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
Pavojingas laviravimas. Lietuvai derėtų susimąstyti po rinkimų Lenkijoje