Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Vokietijos verslas perspėja JAV dėl sankcijų "Nord Stream-2"

64
(atnaujinta 17:34 2019.08.07)
Pasak Vokietijos ekonomikos vadovo, JAV kišimasis į Europos energetikos politiką išprovokuos neišvengiamą Vašingtono ir Briuselio atskirtį, nuo kurio nukentės abi pusės

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Vokietijos verslas mano, kad JAV sankcijos "Nord Stream 2" — grėsmė Europai, praneša laikraštis "Die Welt".

Pasak Rytų Vokietijos ekonomikos vadovo Volfgango Biuchelio, įvedus projektą ribojančias priemones Europos energetikos politika taps "JAV žaislu"

"Naujausi JAV sankcijų projektai pakenks tokių draugiškų šalių kaip Vokietija, Prancūzija, Italija, Nyderlandai, Austrija ir Šveicarija įmonėms", — cituojamas Biuchelio pranešimas.

Anot jo, JAV kišimasis į Europos energetikos politiką išprovokuos neišvengiamą Vašingtono ir Briuselio atskirtį, nuo kurio nukentės abi pusės.

"Europos energetikos klausimai — europiečių verslas, ir taip bus toliau", — teigė Biuchelis.

Jis taip pat pridūrė, kad rugsėjį įvyks dar vienas Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos derybų dėl naujojo tranzito susitarimo etapas, o JAV sankcijos gali pakenkti šiam procesui.

"Nord Stream-2" projektas

Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų.

Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus. Iš pradžių buvo planuojama, kad dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas.

Projektą planuojama baigti dar šiais metais.

Projektą remia Vokietija ir Austrija, besidominčios patikimu kuro tiekimu, taip pat Norvegija, kuriai vyriausybė valdo 30 proc. "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų.

Statybai priešinasi Ukraina, bijodama prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, taip pat Lietuva, Latvija ir Lenkija, kurios projektą laiko politiniu.

JAV taip pat ne kartą kritikavo "Nord Stream — 2" statybą, nes JAV valdžia planuoja tiekti suskystintas gamtines dujas Europai.
Liepos pabaigoje JAV Senato užsienio reikalų komitetas patvirtino įstatymo projektą, nustatantį ribojamąsias priemones įmonėms, kurios užsiima "Nord Stream – 2" statyba.

Visų pirma, dokumento autoriai pasiūlė uždrausti įvežti į šalį asmenis, susijusius su laivų, skirtų Rusijos jūrų vamzdynams tiesti 30 ar daugiau metrų gylyje, "pardavimu, nuomojimu, teikimu ar teikiant pagalbą", taip pat įšaldyti jų turtą Amerikos jurisdikcijoje.

Taigi Italijos, Šveicarijos, Austrijos, Vokietijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos įmonėms gali būti taikomos sankcijos. Ribojamosios priemonės įsigalios, jei įstatymo projektą palaikys abu parlamento rūmai, o jį pasirašys ir prezidentas Donaldas Trampas.

Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream – 2" yra išimtinai ekonominio pobūdžio ir skirtas pagerinti Europos energetinį saugumą. Savo ruožtu Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova galimas sankcijas projektui pavadino nauju rusofobijos etapu.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik
"Šiaurės srautas-2"
64
Tegai:
Nord Stream-2, Briuselis, Vašingtonas, Europa, JAV, Vokietija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (640)
Dar šia tema
"Nord Stream 2 AG" daro atskiro arbitražo su ES prielaidą
Žiniasklaida: artimas Trampui senatorius "sužlugdė" sankcijas "Nord Stream-2"
Rusijos URM : įstatymo projektas dėl sankcijų "Nord Stream-2" — rusofobija
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA
Lietuvos policija

Lietuvoje šiemet registruota 23% mažiau nusikalstamų veiklų

(atnaujinta 14:57 2021.04.19)
Tačiau sausio-kovo mėnesiais padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis skaičius

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje užregistruota 9311 nusikalstamų veikų (t.y. 23,5 proc. mažiau nei pernai, per tą patį laikotarpį), ištirta 64,3 proc. visų nusikalstamų veikų, tai rodo Informatikos ir ryšių departamento duomenys.

Kaip pabrėžiama, sumažėjo automobilių vagysčių (64 proc.), viešosios tvarkos pažeidimų (42 proc.), plėšimų (42 proc.), vagysčių (42 proc.), nesunkių sveikatos sutrikdymų (38 proc.), turto sunaikinimo atvejų (37 proc.), nužudymų (7 nužudymais, arba 29 proc. mažiau), fizinio skausmo sukėlimo (24 proc.), sunkių sveikatos sutrikdymų (23 proc.), sukčiavimų (22 proc.), grasinimų nužudyti (8 proc.), sunkių ir labai sunkių nusikaltimų (3,5 proc.).

Tuo tarpu, per tris mėnesius registruotas analogiškas nusikaltimų elektroninėje erdvėje skaičius kaip pernai per tą patį laikotarpį.

Be to, sausio-kovo mėnesiais padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis (24 proc.) skaičius. Eismo įvykiuose žuvo 37 žmonės (14 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį).

Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, iki balandžio 18 dienos šalies keliuose įvyko 488 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės (28 proc. mažiau), sužeista 561 žmogus (27 proc. mažiau).

Taip pat buvo priminta, kad mažiau nusikaltimų buvo registruota ir praėjusiais metais. 2020 metais registruota 46 306 nusikalstamų veikų (t.y. 10 proc. mažiau nei 2019 metais).

Tegai:
nusikalstamumas, policija, Lietuva
Dar šia tema
Švenčionių rajone po savadarbėmis akėčiomis rastas miręs vyras
Pas girtą Lietuvos gyventoją rastas aparatas naminukei gaminti
Šiuo metu Lietuvoje vakcinuota beveik 40 procentų pareigūnų