Naftotiekis Družba, archyvinė nuotrauka

Vamzdynas, kuriuo tiekiama nafta NPG "Naftan" visiškai išvalytas nuo nešvarios alyvos

9
(atnaujinta 10:38 2019.08.08)
Balandžio mėnesį dėl produktų kokybės problemų kai kurios šalys sustabdė Rusijos naftos tranzitą ir gavimą vamzdynu "Družba"

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Naftotiekio "Polotsktransneft Družba" šiaurinėje Baltarusijoje sistema visiškai išvalyta nuo nešvarios Rusijos naftos, ketvirtadienį RIA Novosti pasakojo Baltarusijos operatoriaus "Polotsktransneft Družba" direktorius Vasilijus Drobotovas.

"Linijinė "Polotsktransneft Družba" naftotiekio dalis yra visiškai išvalyta  naftos, turinčios daug chloro, — sakė Drobotovas.

Balandžio mėnesį dėl produktų kokybės problemų kai kurios šalys sustabdė Rusijos naftos tranzitą ir gavimą vamzdynu "Družba".

Naftotiekis Družba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Егор Еремов

Bendrovė "Transneft" nustatė, kad Samaros regione į vamzdyną pateko specialiai užteršta chloridais nafta. Iškelta baudžiamoji byla, keli asmenys jau suimti.

Gegužės mėnesį atnaujintas naftos tiekimas Baltarusijoje, Ukrainoje ir vėliau Slovakijoje, Čekijoje ir Vengrijoje. Kad išvalytų vamzdyno atkarpą iki Lenkijos, Minskas nuo gegužės 24 dienos pradėjo transportuoti užterštą naftą viena iš "Družba" atšakų atgal į Rusiją.

Nukentėjusios šalys derasi dėl žalos atlyginimo. Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas teigė, kad šį klausimą spręs už pristatymą atsakinga bendrovė "Transneft".

9
Tegai:
Rusija, nafta
Dar šia tema
Minskas paskelbė visiško naftotiekio "Družba" veiklos atkūrimo terminus
Baltarusija pradėjo gauti geros kokybės naftą per naftotiekį "Družba"
Baltarusija pradėjo gauti geros kokybės naftą iš Rusijos
"Orlen" paneigė, kad į Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą buvo tiekta užteršta nafta