Rusijos ir ES bendradarbiavimas, archyvinė nuotrauka

Politologas: Rusijos ir ES suartėjimas reikš Lenkijos valdžios institucijų krizę

52
(atnaujinta 10:03 2019.08.10)
Pasak jo, Lenkijos valdančiosios partijos veikla orientuota į JAV ir paremta antirusiška tendencija

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Lenkija įspėjo ES šalis, kad jos nebūtų per daug draugiškos Rusijai, nes tai duos Kremliui signalą, kad laikui bėgant "Europa leis jai išvengti atsakomybės", sakė Lenkijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Marcin Pšidač (Marcin Przydacz).

Sputnik radijui interviu metu žurnalistas, politologas Eugenijus Benas teigė, kad Lenkija vykdo į JAV orientuotą politiką, kartais nepaisydama Europos sąjungininkų.

Rusijos ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Сергеев

"JAV yra vertingiausia Lenkijai, jos pasikliovė JAV ir NATO. Šia prasme Lenkija naudojasi galimos "Rusijos agresijos" tema, ypač paminklų naikinimo Raudonosios armijos kareiviams tema, begalinės antirusiškos retorikos fone", — sakė jis.

Benas pabrėžė, kad jei antirusiškos tendencijos kreivė pasislinks link santykių su Rusija gerinimo, Lenkijos valdžiai tai taps krize. Be to, jis pridūrė, kad Lenkija šiuo metu yra antirusiškos isterijos pagrindas.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą. Prieš Rusiją buvo įvestos sankcijos, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo kursą ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga.

Be to, Baltijos šalys ir Lenkija nuolat skelbia apie tariamai didėjančią "Rusijos agresiją". Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia nieko pulti.

52
Tegai:
santykiai su Rusija, ES, Lenkija
Dar šia tema
"Visiškas nonsensas": Federacijos taryba atsakė į Baltnews.lv blokavimą Latvijoje
Rusija atidarė sienas: lietuviai puolė į "saldžių" kainų medžioklę
Ekspertas: ES nesiginčys su Rusija dėl Donbaso gyventojų pasų