Lėktuvas dangaus fone, archyvinė nuotrauka

Ukraina paaiškino sprendimą praleisti Rusijos lėktuvą

79
(atnaujinta 10:38 2019.08.11)
Rusijos oro bendrovės "Globus" lėktuvas gavo leidimą patekti į Ukrainos oro erdvę, kad būtų galima aplenkti perkūniją

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Ukraina davė Rusijos lėktuvui leidimą skristi per jos teritoriją, kad būtų išvengta galimos avarijos, pranešė Ukrainos valstybinė oro eismo tarnyba "Ukraeroruch".

Institucija paaiškino, kad Kijevas būtų buvęs atsakingas, jei būtų susidariusios nenumatytos aplinkybės.

"Jei, neduok Dieve, šiam lėktuvui kažkas nutiktų perkūnijos metu, tai būtų buvusi Ukrainos kaltė", — "ObozTV" eteryje sakė bendrovės atstovė Ruslana Danyliv.

Ji pabrėžė, kad kritiniu atveju Kijevas neturi teisės neįleisti lėktuvo į savo oro erdvę. Audra ir panašūs meteorologiniai reiškiniai turėtų būti vertinami kaip grėsmė, pažymėjo "Ukraeroruch" atstovė.

Be to, Danyliv pakomentavo neigiamą kai kurių ukrainiečių reakciją po to, kai Rusijos lėktuvui buvo leista skristi virš Ukrainos teritorijos.

"Kaltinti mūsų įmonę dėl to, kad mes neva veikėme prieš Ukrainą arba, kaip matome socialiniuose tinkluose, jie rašo apie "išdavystę" — visiškai nepagrįsta", — apibendrino ji.

Rusijos oro bendrovės "Globus" lėktuvas gavo leidimą patekti į Ukrainos oro erdvę, kad būtų galima išvengti perkūnijos. Ukrainos oro erdvėje "Boeing 737" skrido 26 minutes. Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova padėkojo Kijevui ir įvykį pavadino puikia naujiena.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Белоусов

Ukraina uždraudė Rusijos keleivių ir krovinių gabenimą, įskaitant tranzitą, savo oro erdvėje 2015 metais. Kijevas paaiškino sankcijų įvedimą skrydžių bendrovėms "Aeroflot", "Transaero", S7 ir "Jakutija" dėl to, kad jos vykdė skrydžius į Krymą.

Reaguodama į tai, Maskva įvedė atsakomąsias priemones Ukrainos oro linijoms.

Krymas prisijungė prie Rusijos po 2014 metais įvykusio referendumo, kuriame daugiau kaip 95 procentai pusiasalio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Maskva ne kartą pažymėjo, kad Krymo gyventojai apsisprendė, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės. Prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Krymo klausimas yra nebediskutuotinas.

79
Tegai:
perkūnija, Ukraina, Rusija
COVID-19

PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko

(atnaujinta 23:21 2020.07.07)
Per praėjusį savaitgalį Pasaulio sveikatos organizacija užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paskelbė, kad koronaviruso plitimas pasaulyje paspartėjo.

"Protrūkis įsibėgėja ir mes aiškiai nepasiekėme pandemijos piko", — cituoja jį RIA Novosti.

Per praėjusį savaitgalį PSO užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Tuo tarpu Ghebreyesusas pabrėžė, kad infekcijos aukų skaičius "išsilygino visame pasaulyje" ir daugeliui šalių pavyko sumažinti mirtingumą nuo koronaviruso. Tačiau kai kuriuose valstybėse šis rodiklis ir toliau auga.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai, pasveiko 1547, mirė 79.

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje viršijo 11,5 milijono žmonių, daugiau nei 535 tūkstančiai iš jų mirė.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos
Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka

Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo

(atnaujinta 22:45 2020.07.07)
Porošenka pareiškė, kad informacija, kurią skleidžia Ukrainos politikė, melaginga, ir apkaltino ją "Rusijos propagandos skleidimu"

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka televizijos laidoje "Svoboda slova" "ICTV" kanale susipyko su Aukščiausiosios Rados deputate, Vladimiro Zelenskio partijos "Tautos tarnas" nare Irina Vereščiuk, kuri priminė, kad jis prieš šešerius metus pasveikino Vladimirą Putiną su Rusijos diena.

"2014 metais, birželio 12 dieną, jūs pasveikinote Putiną su Rusijos diena. Esu tikra. Tai galima patikrinti", — sakė Vereščiuk.

Porošenka kelis kartus paklausė, ar teisingai išgirdo, į ką gavo teigiamą atsakymą. Per reklaminę pertrauką jis priėjo prie Vereščiuk ir pareiškė, kad ji meluoja. Dėl to deputatė parodė Ukrainos "24 kanalo" naujienas, kurios nurodė į Dmitrijų Peskovą, pranešė, kad Ukrainos prezidentas pasveikino Putiną. Porošenka pareiškė, kad ši informacija melaginga, ir apkaltino Vereščiuk "Rusijos propagandos skleidimu".

Ukrainos politikai, taip pat socialinių tinklų vartotojai aktyviai komentuoja šį įvykį. Vieni kaltina Vereščiuk šmeižtu ir "propagandos skleidimu", kiti mano, kad Porošenka iš tiesų pasveikino Putiną, nors tėvynėje jis jį vadino "agresoriumi".

"Turiu paprastą klausimą: o kam Porošenka paskambino Putinui per Rusijos dieną, birželio 12 dieną? Nė diena anksčiau, nė diena vėliau. Man nepavyko rasti jokių Porošenkos ar prezidento administracijos paneigimo požymių dėl sveikinimo, kuriuos jie išsakė 2014 metais", — Facebook parašė Aukščiausiosios Rados deputatas iš partijos "Batkyvščina" Sergejus Vlasenka.

Porošenkos frakcijos "Europos solidarumas" deputatas Vladimiras Arijevas mano, jog Vereščiuk padarė tokį pareiškimą, kad įtiktų Maskvai. "Istorija apie specifinę deputatę iš "Tautos tarno" Veresčiuk ir jos priekaištus Porošenkai įrodė tik vieną dalyką: praėjusių metų "išdavystė" vyko iš Maskvos, taip pat kaip ir pagrindiniai jos platintojai-šaltiniai — "zradofilai", — rašė jis Facebook.

Ukrainos prezidento tinklalapyje nėra žinios apie tokį Porošenkos ir Putino pokalbį, nes visos naujienos yra tik nuo praėjusių metų liepos ir susijusios tik su Vladimiru Zelenskiu.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas 2014 metų birželio 12 dieną pranešė, kad Putinas ir Porošenka kalbėjo telefonu, o Ukrainos prezidentas pasveikino Rusijos vadovą su valstybine švente — Rusijos diena.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Vladimiras Putinas, Petro Porošenka
Dar šia tema
Austrijoje nužudytas prieglobsčio prašytojas iš Rusijos
Talibano atstovas paneigė pranešimus apie slaptą susitarimą su Rusija
Zacharova pakomentavo situaciją, susijusią su JAV ir Kinijos konfrontacija