Kijevas, archyvinė nuotrauka

Kijeve papasakojo, kokiomis sąlygomis Ukrainos ekonomika žlugs

101
(atnaujinta 09:36 2019.08.12)
Ukrainos darbdavių federacijos atstovas tikina, kad ekonomika kol kas išsilaiko emigravusių piliečių, kurie atsiunčia šeimoms pinigus, dėka

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Ukrainos ekonomikos laukia rimti sunkumai, jei toliau tęsis darbingo amžiaus žmonių migracija į užsienį ir nutrūks išorinių skolintojų finansavimas, YouTube kanalo "PolitWera" eteryje sakė Ukrainos darbdavių federacijos Ekonominės politikos departamento direktorius Sergejus Salivonas.

"Žmonės aktyviai palieka šalį ir vis dar siunčia daug pinigų. Tai leidžia mums didžiąja dalimi subalansuoti mokėjimus", — sakė jis, atsakydamas į klausimą, kiek dar "išgyvens" Ukrainos ekonomika.

Anot jo, kai migrantai pagaliau įsikurs užsienyje, perkels ten savo šeimas ir nustos siųsti pinigus į šalį, tad išlaikyti infrastruktūrą valstybėje, kuri kažkada buvo skirta beveik 50 milijonų žmonių, taps daug sunkiau.

Ekspertas išorės finansavimą pavadino svarbiausia Ukrainos ekonomikos stabilumo sąlyga.

"Kol mus palaikys, kol mums restruktūrizuos skolas, šalis kaip nors susitvarkys. Jei naujoji komanda (prezidento Vladimiro Zelenskio — Sputnik) pradės, tęs arba padidins pramonės naikinimo veiksmus, tada pabaiga greičiausiai bus arčiau, nes sparčiai pradės mažėti darbo vietų skaičius", — apibendrino Salivonas.

Anksčiau buvęs Ukrainos ministras pirmininkas Jurijus Jechanurovas teigė, kad Kijevo valdžia gali "prisižaisti", bandydama padaryti silpnai ekonomikai neįmanomus dalykus.

Po 2014 metų įvykių Ukrainos ekonomika labai nusmuko. Kijevas bando vykdyti ekonomines reformas, imdamas paskolas iš TVF, o tai veikia piliečių gerovę: būsto ir komunalinių paslaugų tarifai ir toliau didėja, o atlyginimai ir socialinės išmokos tebėra žemos.

Daugelis Ukrainos politikų ne kartą pabrėžė, kad dabartinė padėtis šalyje gali sukelti katastrofą. Pavyzdžiui, buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Viktoras Suslovas teigė, kad Kijevo veiksmai atves šalį prie defolto, o tai turės žalingą poveikį gyventojams.

101
Tegai:
ekonomikos krizė, ekonomika, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina kompensuoja rusiško kuro trūkumą Lietuvos ir Baltarusijos sąskaita
Ukrainoje pagaminta degtinė iš vandens ir kviečių iš Černobylio zonos
Ukrainos žiniasklaida papasakojo apie skaudžią Putino ir Merkel pamoką Zelenskiui
RT logotipas

Rusijoje palygino RT draudimą Latvijoje su TSRS kova su "priešų balsais"

(atnaujinta 20:14 2020.08.03)
Tuo pačiu žurnalistas iš Rusijos pareiškė, kad tokie draudimai yra ne kas kita, kaip silpnumo pasireiškimas

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Rusijos žurnalistas Vladimiras Posneris mano, kad draudimas transliuoti RT televizijos kanalus Latvijoje ir Lietuvoje primena kovą su "priešų balsais" TSRS ir yra neveiksminga, praneša RIA Novosti.

"Aš tokius draudimus vertinu neigiamai. Tai man primena Tarybų Sąjungą, kai buvo uždrausti priešų balsai. Jie buvo užgniaužti siaubinga jėga, bet žmonės vis tiek klausydavosi. Mano duomenimis, apie 40 milijonų žmonių reguliariai klausėsi šių "priešų balsų". Mano nuomone, bet koks draudimas yra silpnumo pasireiškimas. Tai rodo, kad Latvijoje bijoma, jog tai gali turėti įtakos, tačiau neturite ką atsakyti. Man draudimas yra tada, kai nėra ko aprėpti, o tai reiškia, kad geriau apie tai nežinoti. Tai yra silpnybė", — sakė jis.

Rusijos nuolatinis atstovas ESBO Aleksandras Lukaševičius, archyvinė nuotrauka
© Фото предоставлено постоянным представительством России при ОБСЕ

Anksčiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) uždraudė penkių "RT" televizijos kanalų transliaciją šalyje. Anot komisijos pirmininko, draudimas taikomas "RT", "RT HD", "RT Spanish", "RT Documentary HD", "RT Documentary". Kanalų "RT", "RT HD", "RT Arabic", "RT Spanish", "RT Documentary HD", "RT Documentary", "RT TV" transliaciją taip pat uždraudė Latvija, argumentuodama savo sprendimą tuo, kad jie priklauso MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Tačiau Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o vyriausioji "RT" redaktorė yra Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios bendrovės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad draudimas Latvijoje transliuoti septynis "RT" televizijos kanalus yra pasipiktinimą keliantis ir neteisėtas žingsnis.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu pareiškė, kad šalies vyriausybė svarsto galimybę, sekdama Latvijos pavyzdžiu, uždrausti "RT" televizijos kanalų transliavimą šalyje.

Anksčiau Zacharova pažymėjo, kad Latvijos, Lietuvos ir Estijos veiksmai "RT" kanalų atžvilgiu yra ciniškas žiniasklaidos laisvės įsipareigojimų pažeidimas.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Baltijos šalys, TSRS, Rusija, RT
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
JAV Kongresas ragina didinti dujų eksportą NATO sąjungininkėms Europoje
RT kanalo apdovanojimai įteikti trijų šalių karo korespondentams
Koronaviruso vakcinos gamyba

Paskelbtas pirmosios vakcinos nuo koronaviruso Rusijoje registracijos terminas

(atnaujinta 18:49 2020.08.03)
Pažymima, kad jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusiška

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Pirmoji vakcina nuo koronaviruso Rusijoje bus užregistruota per dešimt dienų, praneša RIA Novosti, cituodama tiesioginių investicijų fondo vadovo Kirilo Dmitrijevo interviu "Rossija 24" televizijos kanale.

"Žinoma, visas procedūras vykdys Sveikatos apsaugos ministerija. Jie jau yra gavę pirmuosius tiek pirmojo, tiek ir antrojo tyrimo etapų rezultatus. Jie mato, kad rezultatai yra labai geri", — sakė jis.

Jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusų kalba. Vaistą planuoja gaminti "Alium" ir "R-Pharm".

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kad bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia skiepijami specialiųjų grupių atstovai, ypač gydytojai ir mokytojai.

Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nebuvo rasta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti gaminti.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
Rusijoje baigti klinikiniai koronaviruso vakcinos tyrimai