Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Savaitraštis "The Economist" suskaičiavo Trampo žinutes apie Rusiją

35
(atnaujinta 10:15 2019.08.13)
Iš viso Amerikos lyderio pranešimuose paminėta 81 užsienio šalis

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas savo žinutėse Twitter minėjo Rusiją dažniau nei bet kurią kitą šalį, praneša savaitraštis "The Economist".

Trampas papasakojo apie trukdžiusios santykiams su Rusija kliūties išnykimą >>

Anot leidinio, nuo to laiko, kai 2016 metais buvo išrinktas prezidentu, Trampas savo Twitter žinutėse padarė 1384 nuorodas į užsienio šalis. Iš viso Amerikos lyderio pranešimuose paminėta 81 užsienio šalis.

Dažniausiai Trampas Twitter žinutėse yra paminėjęs Rusiją — 297 kartus. KLDR tapo antrąja — ji paminėta 163 kartus. Trečiojoje vietoje atsidūrė Kinija.

Meksika ir Puerto Rikas užėmė atitinkamai ketvirtąją ir penktąją vietas. Didžioji Britanija liko 15 vietoje.

35
Tegai:
pranešimai, Amerika
Dar šia tema
Trampą paragino imtis naujų sankcijų Rusijai
Trampas pasiūlė Putinui pagalbą kovoje su miškų gaisrais Sibire
Trampas kalbėjo apie TSRS pervadinimą į Rusiją
Trampas pabrėžė, kad "melagingos naujienos" prisideda prie JAV kaupiamo pykčio
G7 viršūnių susitikime dalyvaujančių šalių vėliavos, archyvinė nuotrauka

Vokietijos vyriausybė įvertino galimybę išplėsti G7 Rusijos sąskaita

(atnaujinta 16:13 2020.06.03)
Kaip anksčiau informavo Kremliaus spaudos tarnyba, JAV prezidentas Donaldas Trampas neseniai vykusiame telefoniniame pokalbyje informavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną apie savo idėją rugsėjį surengti G7 viršūnių susitikimą

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. G7 formato pakeitimas dėl Rusijos ar kitų šalių įtraukimo yra įmanomas tik vieningu visų į asociaciją įtrauktų valstybių vadovų sprendimu, sakė oficialus Vokietijos kabineto atstovas Steffenas Seibertas, praneša RIA Novosti.

Kaip anksčiau informavo Kremliaus spaudos tarnyba, JAV prezidentas Donaldas Trampas neseniai vykusiame telefoniniame pokalbyje informavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną apie savo idėją rugsėjį surengti G7 viršūnių susitikimą su galimu Rusijos, Indijos, Australijos ir Korėjos Respublikos vadovų kvietimu.

"Bet koks formato pakeitimas yra įmanomas tik priėmus atitinkamą sprendimą viršūnių susitikime. O svečių kvietimo praktika visada egzistavo", — sakė jis per trečiadienį vykusį instruktažą, atsakydamas į klausimą, kaip vyriausybė yra susijusi su idėja pakeisti G7 formatą.

G8 formatas egzistuoja nuo 1998 metų. 2014 metais jis buvo sumažintas iki G7, kai po įvykių Kryme klubo nariai nusprendė nevykti į kitą viršūnių susitikimą Sočyje ir susirinko be Rusijos Briuselyje.

Vakarų šalys apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė sankcijas. Maskva ne kartą paneigė visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Pastaruoju metu Vakaruose vis garsiau kalbama apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijai.

Tegai:
Vokietija, Rusija, Donaldas Trampas, JAV, G7
Dar šia tema
Trampas ir Putinas aptarė pasirengimą sušaukti G7 aukščiausiojo lygio susitikimą
Kaip JAV per Kiniją bando įvilioti Rusiją į Vakarų spąstus?
Vilniaus oro uostas

Virusologas: besimptomiai COVID-19 nešiotojai gali būti grėsmė Baltijos šalims

(atnaujinta 17:52 2020.06.03)
Jei pas Baltijos šalių atvykėlius nėra akivaizdžių ligos požymių, tada ligos eiga yra gana švelni, tačiau tai kelia pavojų kitiems, mano gydytojas -virusologas Georgijus Vikulovas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva alergologas, imunologas, infekcinių ligų specialistas, virusinių infekcijų prevencijos ir gydymo tyrimų centro direktorius Georgijus Vikulovas sakė, kad mano, jog nėra būtinybės visiems laikytis dviejų savaičių karantino.

"Aš manau, kad galima stebėti žmogų, jei jis priduoda analizę, jei įvažiuojant turi pažymą, kaip siūlo Graikija, ir po to jis parodo, kad yra sveikas po kelių dienų ar dviejų savaičių, tada kam jį izoliuoti? Klausimas labai subtilus, labiau organizacinio tipo. Čia prasideda spekuliacijos, ar reikia "imuninių pasų", ar ne. Apskritai, jei asmuo neturi simptomų ir nusiskundimų, tai yra gerai, tai gali reikšti, kad liga yra lengvos formos, jei jam atlikta analizė yra teigiama. Deja, besimptomiai nešiotojai gali kelti grėsmę jautresnius", — sakė jis.

Specialistas pažymėjo, kad opiausias klausimas yra tai, kaip užtikrinti saugumą lėktuve, kad būtų išvengta infekcijos.

Latvija atšaukė 14 dienų saviizoliacijos reikalavimą atvykstantiems į respubliką iš daugelio Europos šalių. Tai taikoma toms šalims, kuriose per dvi savaites COVID-19 užsikrėtimo skaičius neviršija 15 atvejų šimtui tūkstančių žmonių.

Į sąrašą įeina Liuksemburgas, Nyderlandai, Italija, Danija, Lenkija, Rumunija, Prancūzija, Suomija, Vokietija, Čekija, Estija, Austrija, Bulgarija, Lietuva, Vengrija, Norvegija, Šveicarija, Kipras, Graikija, Islandija, Slovakija, Kroatija, Slovėnija ir Lichtenšteinas . Lietuvai ir Estijai šis reikalavimas buvo panaikintas gegužės viduryje.

Tegai:
Baltijos šalys, karantinas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lenkija atsisakė atidaryti sienas Baltijos šalių gyventojams
Per parą nustatyti tik du koronaviruso atvejai
PSO: antroji COVID-19 banga gali būti pražūtinga