Buvęs Kirgizijos prezidentas Almazbekas Atambajevas, archyvinė nuotrauka

Buvęs Kirgizijos prezidentas įtariamas žmogžudyste

32
(atnaujinta 12:38 2019.08.13)
Generalinė prokuratūra taip pat įtaria jį ir kitais nusikaltimais

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Buvęs Kirgizijos prezidentas Almazbekas Atambajevas įtariamas padaręs keletą ypač sunkių nusikaltimų, tokių kaip nužudymo organizavimas ir pasikėsinimas nužudyti, praneša Sputnik Kirgizija, su nuoroda į

Generalinės prokuratūros Tyrimų ir operatyvinės paieškos skyriaus vadovo Zamiro Beiškejevo spaudos konferenciją.

Šalies Vidaus reikalų ministerijos Pagrindinis tyrimų departamentas pradėjo keletą ikiteisminių bylų.

Buvęs valstybės vadovas taip pat įtariamas smurto prieš teisėsaugos pareigūnus panaudojimu, riaušių organizavimu ir įkaitų paėmimu. Atambajevas gali būti įkalintas iki gyvos galvos.

Kaltinimai buvusiam prezidentui

Praėjusią savaitę į Atambajevo namus Koi Tašo kaime atvyko Kirgizijos specialiosios tarnybos ir bandė sulaikyti buvusį Kirgizijos vadovą, tačiau joms pasipriešino jo šalininkai.

Specialiosios pajėgos turėjo panaudoti specialią įrangą — šviesos ir garso granatas bei gumines kulkas, kilo susišaudymas. Vienas iš karių žuvo, šeši buvo paimti įkaitais. Iš viso sužeisti 136 žmonės.

Vėliau Atambajevas buvo sulaikytas ir išvežtas į Vidaus reikalų ministerijos Pagrindinių tyrimų skyrių. Vėliau jis buvo uždarytas į areštinę iki rugpjūčio 26 dienos. Taip pat areštuoti keli jo šalininkai.

Almazbekas Atambajevas Kirgizijai vadovavo nuo 2011 iki 2017 metų. Po rinkimų jis savo noru perdavė valdžią savo įpėdiniui ir sąjungininkui Sooronbajui Žeenbekovui.

Birželio pabaigoje parlamentas išsiuntė prokurorui kaltinimų buvusiam prezidentui sąrašą.

Prokuratūros duomenimis, Atambajevas gali būti prisidėjęs prie korupcijos Biškeko šiluminės elektrinės modernizacijos metu, prie garsaus nusikaltėlio Azizo Batukajevo paleidimo pagal suklastotus medicininius pranešimus ir kitų nusikaltimų. Vėliau iš Atambajevo atimta teisinė neliečiamybė.

Atambajevas tris kartus atsisakė atvykti apklausai kaip liudytojas Batukajevo paleidimo byloje, ignoravo visus šaukimus ir pareiškė, kad "net neims jų į rankas".

Jei teismas pripažins jį kaltu, politikui gali grėsti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė. Pats Atambajevas kaltinimus pavadino "absurdiškais" ir pareiškė, kad yra nekaltas.

32
Tegai:
nusikalstama veikla, nusikalstamumas, kaltinimai, Kirgizija
Dar šia tema
Rusų politikui gresia baudžiamoji atsakomybė už latvių pasveikinimą su švente
Išaiškintos detalės apie buvusio Kirgizijos prezidento namo šturmą