Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Porošenkos sūnus viešai susipainiojo dėl rusų kalbos

43
(atnaujinta 17:22 2019.08.13)
Pokalbio su Porošenkos sūnumi vaizdo įrašas buvo nufilmuotas rugpjūčio 12-ąją, kai Petro Porošenka buvo apklausiamas dėl mokesčių vengimo

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Žurnalistai sutiko Petro Porošenkos sūnų Michailą per mitingą prie Valstybinio tyrimų biuro pastato ir jis pradėjo su jais kalbėti rusiškai. Pokalbio vaizdo įrašą paskelbė korespondentė Tatjana Vysockaja.

Anot leidinio "Strana.ua", vaizdo įrašas buvo nufilmuotas rugpjūčio 12 dieną, kai buvęs Ukrainos prezidentas buvo apklausiamas dėl mokesčių vengimo. Prie Valstybinio tyrimų biuro pastato susirinkusi minia šaukė Porošenkos palaikymo šūkius. Jo vaikai buvo pastebėti minioje, o tai buvo interneto vartotojų pajuokų priežastis. Daugeliui kilo įtarimų, kad buvęs šalies vadovas nenori mokėti miniai ir išnaudoja šeimos narius. Tačiau Michailas žurnalistus tikino, kad jis ir jo tėvas dėl nieko nesitarė.

"Tiesiog atėjome palaikyti morališkai. Manau, tėvui bus malonu. Tai, žinoma, mes, tiesą sakant, neplanavome su juo, tai mes trys nusprendėme, kad tai bus geras žingsnis", — sakė jis žurnalistams.

Korespondentai pabrėžė, kad buvusio prezidento sūnus kalba rusiškai. Jaunuolis pradėjo teisintis.

"Žinoma, būtų idealu kalbėti ukrainietiškai, bet aš kalbu rusiškai", — sakė Michailas.

Paklausus korespondento, ar namuose nebuvo kokių nors "represijų" dėl kalbos pasirinkimo, Michailas sakė, kad niekas jo nespaudė, tačiau tėvas paprašė dažniau kalbėti ukrainietiškai.

"Man visgi ukrainiečių kalba arčiau širdies, bet, deja, daugelis mano draugų rate kalba rusiškai", — sakė Michailas ir tuoj pat pridūrė: "Aš galiu, iš principo, kalbėti [ukrainietiškai]".

Po to jaunuolis atsiprašė žurnalistų ir prisipažino, kad jam baisu kalbėti prieš kamerą, ir atsisakė atsakyti į klausimus.

Gegužės viduryje tuometinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė įstatymą "Dėl ukrainiečių kalbos, kaip valstybinės kalbos, funkcionavimo užtikrinimo", numatantį beveik visose gyvenimo srityse vartoti tik ukrainiečių kalbą.

Iki įstatymo priėmimo televizijos ir radijo stotyse buvo taikoma 50% ukrainiečių kalbos vartojimo kvota, dabar ši kvota padidėjo iki 90%.

Tačiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pažadėjo atlikti išsamią valstybinės kalbos įstatymo analizę, kad būtų laikomasi šalies Konstitucijos. Zelenskis pažymėjo, kad įstatymas buvo priimtas "be išankstinių išsamių diskusijų su visuomene".

43
Tegai:
vaizdo įrašas, Petro Porošenka
Dar šia tema
Porošenka grįžo į Ukrainą, pranešė žiniasklaida
Porošenka iškviestas į apklausą dėl mokesčių vengimo
Porošenka po apklausos apmėtytas kiaušiniais