Krymas, archyvinė nuotrauka

Krymas Kijevo planus surengti jūrų blokadą pavadino "beprotybe"

40
(atnaujinta 11:56 2019.08.14)
Anksčiau Ukrainos valdžia paskelbė, jog ketina sukurti jūrinį režimo rajoną aplink Krymą, kad užsienio laivai negalėtų patekti į pusiasalio uostus

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Ukrainos valdžios bandymas sukurti Krymo jūrų blokadą yra pasmerktas žlugti, sakė Krymo parlamento pirmininko pirmasis pavaduotojas Jefimas Fiksas.

Anksčiau Ukrainos valstybinė institucija "Goshidrografija" paskelbė, jog inicijuoja jūrinio režimo rajono aplink Krymą sukūrimą, kad užsienio ir iš dalies Rusijos laivai visiškai negalėtų įplaukti į visus pusiasalio uostus.

"Ukraina tam (blokadai — Sputnik) neturi nei jėgų, nei priemonių. Visa tai tėra tuščios beprotiškos kalbos. Kokie neįtikėtini jie žmonės. Jiems tereikia sukurti informacinę progą, nori, kad apie juos kalbėtų", — sakė RIA Novosti Fiksas.

Savo ruožtu Krymo ministro pirmininko pavaduotojas, nuolatinis regiono atstovas prie Rusijos prezidento Georgijus Muradovas "RIA Novosti" sakė, kad siekis įgyvendinti tokias iniciatyvas Ukrainoje rodo, jog, matyt, kažkas norėtų tęsti "Porošenkos valdžios" pradėtą nusikalstamą politiką prieš Krymą.

"Jei taip, tada belieka užjausti Ukrainos žmones", — sakė ministro pirmininko pavaduotojas.

Krymas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Pasak Ukrainos politikų, jūrinis režimo rajonas neleis Rusijai kartografuoti teritorijos.

Ukrainos valstybinis hidrografijos departamentas teigia, kad Maskva kuria ir įgyvendina teritorijų, esančių šalia Krymo Juodojoje ir Azovo jūrose, taip pat Ukrainos Azovo jūros pakrantėse, elektroninius navigacinius žemėlapius, kurie tariamai kelia grėsmę laivybai.

Krymas tapo Rusijos dalimi po 2014 metų referendumo, kuriame 96,77 proc. respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pritarė susivienijimui.

Maskva ne kartą pareiškė, kad pusiasalio gyventojai demokratiniu būdu, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, pasirinko Rusiją.

Tačiau Ukraina vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai okupuota" teritorija.

Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

40
Tegai:
jūra, Rusija, Krymas, Ukraina
Dar šia tema
Krymas pasirengęs priimti skrydžius iš Ukrainos
Rusija pasmerkė Ukrainos protestą dėl Medvedevo vizito į Krymą
NATO generalinis sekretorius paaiškino Krymo susivienijimo su Rusija priežastis
Lietuvos ir Rusijos siena (Kaliningrado sritis)

Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija

(atnaujinta 17:44 2020.06.03)
Valstybės sienos ruožai tarp šalių buvo nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos registracijos, kadastro ir kartografijos tarnyba ("Rosreestr") į Valstybinį nekilnojamojo turto registrą įrašė koordinacinį valstybės sienos Rusijos–Lietuvos ir Rusijos–Latvijos atkarpų aprašą, pranešama "Rosreestr" tinklalapyje.

Ruožai yra Kaliningrado ir Pskovo srityse. Valstybės sienos ruožai tarp Rusijos, Lietuvos ir Latvijos yra nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais.

Pranešime pažymima, kad bendras Rusijos ir Lietuvos sienos ilgis yra 297,1 kilometro, o Rusijos ir Latvijos sienos — 283,6 kilometro.

Kad pažymėtų valstybės sieną, Rusijos, Lietuvos ir Latvijos specialistai įrengė 559 pasienio ženklus Rusijos–Lietuvos ruože ir 648 — Rusijos–Latvijos ruože, be to, sukurti žemėlapiai ir kiti dokumentai.

Rusijos ir Lietuvos bei Rusijos ir Latvijos valstybinių sienų demarkacijos dokumentai vienu metu įsigaliojo Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje 2018 metų balandį.

Tegai:
siena, Latvija, Lietuva, Rusija
Vilnius

PSO: antroji COVID-19 banga gali būti pražūtinga

(atnaujinta 17:25 2020.06.03)
Rusija pradėjo stabilizuoti COVID-19 plitimą, Europos gali laukti antroji ligos banga, kada pasirodys vakcina — nežinoma

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Egzistuoja aiški antrosios COVID-19 bangos grėsmė, sakė internetinės trumposios konferencijos metu Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regioninio biuro direktorius Hansas Kliugė.

"Šiandien Europos regione yra daugiau nei 2,2 mln. COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkst. žmonių mirė. Nepaisant to, kad kasdienių atvejų skaičius sumažėjo perpus, palyginti su balandžio mėnesiu, rizika išlieka aukšta. Kai kuriose šalyse matome laipsnišką stabilizaciją arba naujų atvejų skaičiaus sumažėjimą. Rusijos Federacija ir Ukraina eina šiuo keliu", — sakė Kliugė.

ES šalys pamažu atveria sienas. Nuo šiol atvykus į Lietuvą iš šalių, kuriose 14 dienų COVID-19 susirgimų skaičius neviršija 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, nebūtina laikytis dviejų savaičių saviizoliacijos laikotarpio. Tačiau PSO Europos regioninio biuro direktorius pabrėžė, kad grėsmė neišnyko.

"Antroji banga nėra neišvengiama, tačiau vis daugiau šalių panaikina apribojimus. Yra akivaizdi antrosios COVID-19 infekcijos bangos grėsmė. Jei nesustabdysime plitimo, gali prasidėti antroji banga ir ji gali tapti labai pražūtinga", — sakė Kliugė.

Jis pažymėjo, kad "šiandien mūsų padėtis nėra geresnė, nei buvo metų pradžioje", ir pabrėžė, kad COVID-19 virusas "liks su mumis ilgam, bent jau iki tol, kol pasirodys saugi vakcina ar gydymo metodas". Tuo tarpu nei vieno, nei kito dar nėra.

"Įdedamos didelės pastangos, kad vakcina būtų sukurta greičiau. Į šį darbą įtraukti garsūs mokslininkai ir geriausi mokslo tyrinėtojai bei farmacijos kompanijos iš viso pasaulio", — nurodė jis.

Jis pažadėjo, kad kai tik pasirodys vakcina, PSO padarys viską, kad ji būtų paskirstyta sąžiningai. Tačiau dar neaišku, kada tiksliai tai įvyks.

Taip pat, pasak jo, ruošiamas užsikrėtusių koronavirusu asmenų gydymo metodas.

"Mes ir toliau palaikome šalis sprendžiant tokias problemas kaip pacientų, sergančių COVID, valdymas, laboratorinė diagnostika, epidemiologija, epidemiologinė priežiūra, logistika ir medžiagų tiekimas", — teigė Kliugė.

Atskirai jis pabrėžė, kad PSO yra dėkinga Rusijai už pagalbą kovojant su infekcijos plitimu. Rusijos karo gydytojai padėjo Italijai, Serbijai, Bosnijai ir Hercegovinai bei Armėnijai kovoje su COVID-19. Iš viso rusų specialistai dezinfekavo 140 gyvenviečių užsienyje, apdorojo daugiau nei 3 milijonus kvadratinių metrų pastatų ir statinių paviršių, taip pat apie 1 milijoną kvadratinių metrų plotų ir kelių.

"Esu dėkingas mūsų partneriams Rusijos Federacijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje už indėlį į mūsų operatyvinį darbą, už medicinos paslaugų grupių, mobilių laboratorijų ir specialistų aprūpinimą", — sakė Kliugė.

Anksčiau apie tai, kad antroji COVID-19 banga Europoje yra neišvengiama, perspėjo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) vadovas Andrė Amonas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

 

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO tiria informaciją apie besimptomius COVID-19 nešiotojus
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę
Per parą nustatyti tik du koronaviruso atvejai
Protestai JAV

Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais

(atnaujinta 17:02 2020.06.03)
Karių perkėlimas prie neramumų vietų yra nemaloni situacija bet kurios šalies vadovybei, pažymėjo ekspertas Jurijus Svetovas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Perkeldama karius prie neramumų vietų, JAV valdžia visam pasauliui demonstruoja, kad susidoroti su protestais įprastiniais metodais jos negali, interviu Sputnik radijui papasakojo žurnalistas ir politologas Jurijus Svetovas.

Į Vašingtono apylinkes perkelta apie 1,6 tūkstančio karių. Ten tęsiasi protestai dėl afroamerikiečio George'o Floydo mirties, praneša "Reuters" su nuoroda į oficialų Pentagono atstovą Džonataną Hofmaną.

Anot jo, kareiviai yra dislokuoti ne pačioje JAV sostinėje, o karinėse bazėse netoli Vašingtono. Kariai yra "padidintos kovinės parengties" būsenoje, tačiau kol kas jie nepadeda civiliai valdžiai.

Kaip pažymėjo žurnalistas ir politologas Jurijus Svetovas, pati situacija, kai reikia traukti karius prie neramumų vietos, yra nemaloni bet kuriai šaliai. Tam tikru mastu tai galima suvokti kaip faktą, kad valdžia negali susidoroti su situacija.

"Vienas dalykas — kai armija naudojama per galingas stichines nelaimes. Bet čia, kai armija turi būti nukreipta prieš savo rinkėjus, — labai sudėtingas dalykas", — pažymėjo ekspertas.

Kaip priminė Svetovas, analitikai kalba apie stiprų susiskaldymą Amerikos visuomenėje, o JAV armijoje tarnauja daug afroamerikiečių, ir kaip jie elgsis kritinėje situacijoje — nežinoma.

"JAV valdžios institucijos dabar visam pasauliui demonstruoja, kad susidoroti su protestais įprastiniais metodais jos negali. Sudėtingas klausimas — kaip tai paveiks [JAV prezidentą Donaldą] Trampą per balsavimą lapkritį. Žinoma, tam tikra visuomenės dalis jį palaikys. <...> Kariuomėnės įvedimą lėmė situacijos, kai žmonės su ginklais rankose išeina ginti savo turtą", — mano ekspertas.
Tegai:
kariai, riaušės, JAV