Pinigai, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prokurorai išieškojo Lietuvos įmonės daugiau kaip 90 tūkst. eurų

41
(atnaujinta 21:59 2019.08.15)
Baltarusijos teisėsauga apkaltino Lietuvos įmonę įsipareigojimų nevykdymu

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Vitebsko srities prokuratūra, gindama Baltarusijos įmonės "Dolomit" interesus, iš Lietuvos įmonės išieškojo daugiau nei 92 tūkst. eurų, pranešė Baltarusijos generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Prokuratūra pažymėjo, kad šios priemonės buvo imtasi, siekiant apsaugoti didelės valstybinės įmonės, išgaunančios ir perdirbančios dolomito žaliavas, interesus.

Vitebsko prokuratūros atstovai patikslino, kad Lietuvos įmonė, veikdama kaip prekiautojas pagal 2013 metų susitarimą, nuo 2017 metų pradėjo pažeidinėti sutarties įsipareigojimus, vėluodavo atsiskaityti už pristatytas prekes, o dalis 2018 metais gautų prekių, kurių vertė — 84 062,76 Eur, išvis nebuvo apmokėta.

Pretenzijos buvo pateiktos, tačiau prekiautojas, nors ir pripažino skolą, ir toliau nevykdė šių įsipareigojimų, nurodydamas sunkią finansinę padėtį.

Vitebsko srities ekonominis teismas nagrinėjo prokuroro ieškinį daugiau nei šešis mėnesius.

Kaip pabrėžiama pranešime, teismo procesą apsunkino kalbos barjeras, kaimyninės valstybės kompetentingos institucijos atsisakymas vykdyti teismo įsakymą pranešti atsakovui apie šaukimą į teismą, taip pat restruktūrizavimo bylos prieš Lietuvos įmonę pradžia.

41
Tegai:
ekonomika, teismas, prekyba, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Gedimino kalną galėjo rekonstruoti nelegalai iš Ukrainos ir Baltarusijos
Pinigų plovimo tinklas: juo naudojosi ir ugniagesių automobilius montuojanti bendrovė
Generalinė prokuratūra išteisina Kryme veikiančias Lietuvos įmones