Elektros linijos Lvovo srityje, archyvinė nuotrauka

Ukrainai kelia nerimą dėl Lenkijos didėjantis elektros energijos trūkumas

18
(atnaujinta 15:45 2019.08.16)
Ukrainos prezidento patarėjas mano, kad vieno iš Chmelnyckio AE energijos blokų pašalinimas iš vidaus energetikos sistemos pakenks šalies energetikai

VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Ukraina rizikuoja pritrūkti elektros energijos dėl vieno iš Chmelnyckio AE blokų perkėlimo į Lenkiją. Tai savo Facebook paskyroje pareiškė Ukrainos prezidento atstovas ministrų kabinete Andrejus Gerusas.

Gerusas paragino Ukrainos energetikos ministrą Igorį Nasaliką atšaukti "Energijos tilto" projekto įgyvendinimą. Projekte numatyta panaikinti antrąjį Chmelnyckio AE bloką iš Ukrainos energetikos sistemos ir jo darbus perkelti į Lenkijos energetikos sistemą.

Jei vis dėlto projektas bus įgyvendintas, Ukrainai gresia elektros energijos trūkumas vidaus rinkoje ir kylančios elektros kainos. Pasak jo, šalis jau dabar pradeda importuoti vis daugiau elektros energijos iš Slovakijos ir Baltarusijos, todėl šis projektas yra tiesiog nenaudingas.

"Tai nėra Europos integracija, tai linijos darbas tik viena kryptimi — į Lenkiją. Šiandien pas mus jau smarkiai pakilo kainos, šiandien jau atsiranda elektros energijos deficitas — kitą dieną rinkoje šis deficitas sudarys nuo penkių iki 30 proc." — teigė Gerusas.

Vladimiro Zelenskio patarėjas taip pat įtaria, kad projektas įgyvendinamas privačiais, o ne valstybės interesais. Anot jo, tikrieji tikslai yra slaptas bloko privatizavimas ir vėlesnis pigių elektros energijos eksportas per privačias struktūras į Lenkiją.

Chmelnyckio AE — Ukrainos atominė elektrinė, esanti Chmelnyckio srityje, vakarinėje-centrinėje Ukrainos dalyje. Branduolinė elektrinė eksploatuoja du energijos blokus, kurių bendra galia yra 2 000 megavatų (prijungti 1987 ir 2004 metais).

Petro Porošenkos valdymo metu Kijevas nutraukė ryšius su Rusija energetikos sektoriuje. Ukraina pasitraukė iš Rusijos ir Ukrainos ekonominio bendradarbiavimo programos 2011–2020 metams ir atsisakė bendradarbiauti statant trečiąjį ir ketvirtąjį Chmelnyckio AE energijos blokus.

18
Tegai:
atominė elektrinė, Lenkija, Ukraina
Dar šia tema
Ekspertas paneigė mitą apie bet kokios radiacijos pavojų žmonėms
Ekspertas papasakojo, kaip Astravo AE atidarymas sunaikins "Baltijos vienybės" idėją
Rusija atskleidė, kaip pasikeis elektros energijos tiekimas Lietuvai