Grenlandija, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: JAV reikia Grenlandijos, kad galėtų priartėti prie Rusijos

37
(atnaujinta 22:46 2019.08.16)
Pasak jo, gali būti, kad JAV saloje pradės statyti karines bazes, o tai pakeis jėgų pusiausvyrą pasaulyje

VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Donaldas Trampas nori nusipirkti Grenlandiją — didžiausią salą pasaulyje, priklausančią Danijai, rašo "The Wall Street Journal" su nuoroda į informacijos šaltinius Baltuosiuose rūmuose.

WSJ rašo, kad kai kurie Donaldo Trampo patarėjai palaikė planą, teigdami, kad jis ekonomiškai įgyvendinamas. Kita vertus, kiti mano, kad tai yra prezidento "trumpalaikis entuziazmas", kuris niekada nebus įgyvendintas. Kaip pripažįsta patys medžiagos autoriai, neaišku, kaip rimtai pats Trampas laikosi šios idėjos.

Interviu Sputnik radijui politologas Eugenijus Benas teigė, kad Trampo planai gali būti realūs, nes Grenlandijos geografinė padėtis gali turėti karinę-strateginę reikšmę JAV.

"Tai yra bandymas įsiskverbti į mūsų pusrutulį, įskaitant gana artimą vietą [Rusijos atžvilgiu]. Čia teoriškai įmanoma išdėstyti karines bazes, ir tai gali pakeisti jėgų pusiausvyros konfigūraciją pasaulyje ir apskritai įvesti naują elementą, atsvarą ir sukelti dar didesnę įtampą su ginkluotės plėtra susijusioje situacijoje", — sakė jis.

Benas teigė, kad vietiniai Grenlandijos gyventojai — eskimai. JAV intervencija į salos gyvenimą gali sunaikinti šios tautos egzistavimą, teigė ekspertas.

"Akivaizdu, kad Amerikos buvimas pažeis ne tik ekologinę Grenlandijos pusiausvyrą, bet taip pat kels grėsmę tolesnei šių žmonių tapatybei", — padarė išvadą jis.

Anksčiau buvo pranešama, kad JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo) gegužę turėjo lankytis Grenlandijoje, tačiau dėl padėties Irane kelionė buvo atšaukta.

Leidinys "The Wall Street Journal" anksčiau rašė, kad tai ne pirmas Vašingtono bandymas nusipirkti Grenlandiją. Po Antrojo pasaulinio karo prezidentas Haris Trumenas (Harry Truman) Danijai pasiūlė šimtą milijonų dolerių, tačiau siūlymas buvo atmestas. 1867 metais Valstybės departamentas dar kartą svarstė galimybę įsigyti salą.

37
Tegai:
Donaldas Trampas, santykiai su Rusija, JAV, ekspertas
Dar šia tema
Politologas: JAV pradeda šantažuoti, deklaruodama galimą pasitraukimą iš PPO
Trampas: JAV "daug sužinojo" po ekstremalios situacijos netoli Archangelsko
Trampas pabrėžė, kad "melagingos naujienos" prisideda prie JAV kaupiamo pykčio