Vaistai, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atrado būdą, kaip saugiai organizmo pašalinti vaistus

65
(atnaujinta 14:41 2019.08.17)
Mokslininkai atrado būdą, kaip per inkstus pašalinti geležies oksido nanodaleles ir grupes, kurių dydis yra 140 nanometrų

VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Nacionalinio tyrimų universiteto "MISiS" mokslininkai nustatė naują nanodalelių išskyrimo pro inkstus mechanizmą, kuris padės sukurti efektyvesnius ir saugesnius vaistus. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "Journal of Controlled Release".

Nanodalelių plėtra — nešančiųjų vaistus, kurie kaupiasi tiksliniuose organuose ir yra saugiai metabolizuojami — sukūrimas. Nanodalelių pasiskirstymą ir metabolizmą lemia daugybė veiksnių, visų pirma, jų dydis, sudėtis, paviršiaus krūvis ir danga.

Žmogaus kūne pagrindinis organas, fiksuojantis ir naikinantis nanodaleles, yra kepenys. Inkstų filtravimo ir išsiskyrimo su šlapimu galimybę riboja inksto vidinių struktūrų porų dydis (apie 6 nm), nors vis daugėja įrodymų, kad didesnės nanodalelės vis tiek gali išsiskirti su šlapimu.

Mokslininkai iš Nacionalinio tyrimų universiteto "MISiS" kartu su kolegomis iš Rusijos nacionalinio tyrimų medicinos universiteto, pavadinto Nikolajaus Pirogovo vardu, atrado galimybę per inkstus pašalinti geležies oksido nanodaleles ir grupes, kurių dydis yra 140 nanometrų.

"Metodų derinys — atominės emisijos spektroskopija, fluorescencinė mikroskopija ir magnetinio rezonanso tomografija — atskleidė greitą magnetinių nanodalelių kaupimąsi inkstuose. Be to, intravitalinė mikroskopija leido realiu laiku atsekti nanodalelių transportavimą iš kraujo į inkstų kanalėlių liumeną valandą po injekcijos. Tokiu atveju po dviejų valandų gyvūnų šlapime buvo aptiktos magnetinės nanodalelės, atliekant perdavimo mikroskopiją", — teigė vienas iš tyrimo autorių Maksimas Abakumovas.

Rezultatai leidžia manyti, kad nanodalelės gali būti pernešamos per endotelio barjerą ne į filtruojamą inksto glomerulą, bet tiesiai į inksto kanalėlius.

Tyrimas parodė pagrindinę galimybę sukurti magnetines nanodaleles, kurios bus išskiriamos per inkstus, sumažinant bendrą dozę ir šalutinį poveikį, o ne lieka kepenyse kelioms savaitėms, kol visiškai suyra.

Mokslininkai planuoja ištirti optimalų magnetinių nanodalelių paviršiaus dizainą ir struktūrą, kad padidintų inkstų išsiskyrimo efektyvumą.

65
Tegai:
vaistai, mokslo tyrimai, mokslininkai
Dar šia tema
Paskelbtas naujas diabeto pavojus moterims
Įvardyta pagrindinė vėžio priežastis
Neuroniniai tinklai padės Rusijos mokslininkams sukurti idealius nanovamzdelius
Ukrainos komplekso RK-360MC Neptūn sparnuotosios raketos R-360 bandymai

Įvardytas Krymo tiltui "grasinančios" Ukrainos raketos panaudojimo scenarijus

(atnaujinta 19:24 2020.07.02)
Be to, Ukrainos koncerno "Ukroboronprom" projektavimo biuro vadovas įvertino sparnuotosios raketos smūgio į taikinį pasekmes

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Koncerno "Ukroboronprom" projektavimo biuro "Luč" vadovas Olegas Korostelevas interviu YouTube kanalui "Security Talks" papasakojo apie komplekso RK-360MC "Neptūn" sparnuotosios raketos R-360 taktinio naudojimo metodą.

Korostelevas pažymėjo, kad numatoma, jog bus naudojamos nuo vienos iki trijų raketų skirtingų tipų laivuose.

"Paprastai priešraketinės sistemos yra visuose laivuose. Vienas iš aspektų — jų veikimo ribotumas. Paprastai tai šaunamieji ir patrankų tipo ginklai, kurie automatiškai veikia pagal radarą", — pasakė ekspertas.

Anot jo, maždaug dvidešimt sekundžių nepertraukiamo tokių patrankų veikimo leidžia numušti raketą, tačiau po to laivas tampa "nuogas".

"Ir jei per trisdešimt sekundžių ar minutę atskrenda kita raketa, tada apsiginti nuo jos yra problematiška. Tai yra įprasta dvikovos situacija", — paaiškino Korostelevas.

Be to, ekspertas įvertino sparnuotosios raketos smūgio į taikinį pasekmes.

"Tai yra tiesioginis 150 kilogramų sveriančios bombos smūgis. Tai labai didelė griaunamoji galia", — pareiškė jis.

Korostelevas padarė prielaidą, kad vieno komplekso RK-360MC "Neptūn" gamybai prireiks šiek tiek mažiau nei metų.

2019 metų liepos mėnesį buvęs Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas pareiškė, kad raketos R-360 neva gali per kelias minutes sunaikinti Krymo tiltą. Atsakydamas į tai, Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis pareiškė, kad esant tokiam scenarijui Ukraina nustos egzistuoti kaip valstybė.

Sparnuotoji raketa R-360 sveria 870 kilogramų ir gali gabenti 150 kilogramų sveriančią kovinę galvutę. Jos paleidimo nuotolis yra iki 280 kilometrų, greitis — apie 900 kilometrų per valandą, skrydžio aukštis virš bangų keteros — nuo trijų iki dešimties metrų. Kompleksas vienu metu gali paleisti iki 24 raketų.

Tegai:
sparnuotosios raketos, Krymo tiltas, Krymas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ukraina išbandė sparnuotąsias raketas Juodosios jūros vandenyse
Ukraina paskelbė apie "nenumušamos" raketos, apsaugai nuo Rusijos, sukūrimą
Ukrainos ekspertas paragino sukurti raketas atakoms prieš Rusijos AE
JAV Valstybės departamentas, archyvinė nuotrauka

Ekspertai įvertino JAV pareiškimus apie būtinybę įtraukti Kiniją į START-III

(atnaujinta 19:14 2020.07.02)
Pasak vienos iš ekspertų, JAV prezidentui Donaldui Trampui galimybė įtraukti Kiniją į derybas dėl START-III yra labiau politinė retorika nei realūs lūkesčiai

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. JAV pareiškimai apie būtinybę įtraukti Kiniją į JAV ir Rusijos derybas dėl Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III) pratęsimo yra tik pasiteisinimas, Vašingtonas tiesiog ieško priežasčių nesikišti į dialogą su Maskva, teigia Rusijos ekspertai, praneša RIA Novosti.

JAV prezidento pasiuntinys ginklų kontrolės klausimais Maršalas Bilingslis (Marshall Billingslea) ir Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas birželio 22–23 dienomis Vienoje vedė derybas.

Šalys aptarė Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties, kuri buvo sudaryta 2010 metais ir galioja iki 2021 metų vasario mėnesio, pratęsimą, kad būtų galima išlaikyti stabilumą nutraukus INF sutartį.

Konsultacijų metu šalys patvirtino kosminės erdvės ir daugelio kitų darbo grupių veiklos pradžią. Nepaisant nuolatinių JAV raginimų, Kinija atsisakė dalyvauti šiose derybose.

"Manau, kad buvo beprasmiška tikėtis bet kokių proveržių iš šių konsultacijų. Jie yra būtini, nes bet kokiu atveju turime palaikyti dialogą, net pagal strateginius susitarimus, kad suprastume, kur juda kiekviena šalis. Bet šiuo metu nesutiksime, nes turime skirtingus požiūrius ir vizijas. JAV nori išeiti iš START-III. Kinija daugeliu atžvilgių yra pretekstas, nes, manau, respublikonai labai gerai supranta, jog šiuo metu neįmanoma Kinijos prijungti", — sakė Viktorija Žuravliova, "IMEMO RAS" Šiaurės Amerikos studijų centro vadovė.

Anot jos, JAV prezidentui Donaldui Trampui galimybė įtraukti Kiniją į derybas dėl START-III yra labiau politinė retorika nei realūs lūkesčiai, kad dabar Kinija staiga prisijungs prie dvišalių Maskvos ir Vašingtono susitarimų.

Panašų požiūrį išreiškė ir Maskvos Lomonosovo valstybinio universiteto Pasaulio politikos fakulteto docentas Aleksejus Fenenka. Anot jo, nuo 2012 metų pradžios Rusijos ir JAV strateginis dialogas iš esmės nevyko.

"Neturime tikrų derybų dėl ginklų kontrolės. Taip, iš principo jos negali egzistuoti, jei viena iš šalių siekia jas pašalinti, pasitraukti, tada visiškai nenaudinga įtikinėti, kad ji liktų. Kalbant apie Kiniją, jei nori kažko atsisakyti, tam galima rasti tūkstančius priežasčių. Ir čia tas pats, rastas geras pretekstas nesiderėti su Rusija. Jei net įsivaizduojate, kad (derybose) pasirodys Kinija, atsiras frazė "nėra prancūzų", bet nėra ir Indijos, ir dar ko nors kito", — aiškino Fenenka ir dar kartą patikslino, kad jei viena šalis nenori derėtis, ji suras "tūkstančius priežasčių, kodėl derybos neturėtų būti rengiamos".

START-III yra vienintelė galiojanti Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis. Ji nustoja galioti po 2021 metų vasario 5 dienos. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau pasiūlė pratęsti sutartį penkeriems metams be išankstinių sąlygų.

JAV administracija įvairiais lygiais pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV. Pekinas šią idėją atmeta.

Tegai:
sutartis, Kinija, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusija pradėjo eksportuoti vaistus koronavirusui gydyti
"Nepagrįsti įtarimai": Rusijos URM įvertino naujausią NYT straipsnį