Poilsiautojai Jaltos paplūdimyje, archyvinė nuotrauka

Krymas tikisi, kad 2019 metais sulauks iki 7,1 milijono turistų

48
(atnaujinta 23:02 2019.08.17)
Krymo vadovas tikisi turistų pagausėjimo dar šiais metais, mėnesio pradžioje buvo skelbiama, kad pusiasalį aplankė jau apie 4 mln. turistų

VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Krymas, remiantis prognozėmis, 2019 metais priims iki 7,1 milijono turistų, tuo tarpu pernai jų skaičius siekė 6,8 milijono, susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu papasakojo Krymo vadovas Sergejus Aksionovas, pranešė RIA Novosti.

Pirmadienį Kryme vykusio Putino ir Aksionovo susitikimo stenograma yra paskelbta Kremliaus svetainėje.

Aksionovas pranešė, kad nuo 2019 metų pradžios Simferopolio oro uostas pervežė 3,09 mln. keleivių, 2,5 proc. daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

"Mes tikimės turistų gausėjimo, šiais metais prognozuojame iki septynių milijonų šimto tūkstančių. Praėjusiais metais tai buvo 6,8 (milijono žmonių)", — teigė Krymo vadovas.

Anksčiau Krymo vyriausybė paskelbė, kiek turistų aplankė regioną iki rugpjūčio 1 dienos. Pasak Respublikos kurortų ir turizmo ministro Vadimo Volčenkos, Kryme apsilankė 4 milijonai turistų. Pusiasalio teritorijoje yra įregistruota 11 500 istorijos, kultūros, architektūros paminklų ir 87 gamtos paminklai.

Turizmas Krymo Respublikoje, kaip ir Sevastopolyje, keičiasi veikiant politiniams ir ekonominiams procesams. TSRS laikais pusiasalis populiarumo tarp turistų piką pasiekė 1988 metais, kai jį aplankė 8,3 milijono žmonių.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį įvykusio referendumo, kuriame 96,77% rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

Krymo valdžia surengė referendumą po valstybinio perversmo Ukrainoje. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai užimta teritorija.

Rusijos Federacijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra "visiškai nediskutuotinas".

48
Tegai:
turistai, Krymas
Dar šia tema
Čekijos viešbutis gali teisėtai reikalauti iš svečių pripažinti Ukrainos Krymą
Ekspertas: nepaisant Vilniaus retorikos, lietuviai nori atvykti į Krymą
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje

(atnaujinta 07:55 2020.05.26)
Tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Ukrainos žaidimų kūrėjai "Starni Games" paskelbė vaizdo įrašą naujajai "Strategic Mind: Blitzkrieg" strategijai, kurioje parodyta, kaip Adolfas Hitleris rengia paradą Raudonojoje aikštėje po savo "pergalės mūšyje dėl Maskvos", rašo RIA Novosti.

Autoriai nurodo, kad žaidimo siužetas yra "alternatyvi istorija".

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip naciai stovi virš Lenino mauzoliejaus, ant jų uniformų yra Trečiojo Reicho simbolika. Aprašyme "Steam" platformoje sakoma, kad žaidime yra tokios istorinės figūros kaip Hermanas Geringas, Ervinas Romelis, Francas Halderis ir kiti. "Blitzkrieg" pranešime raginama "parklupdyti visą Europą vadovaujant Vokietijos kariuomenei".

Į žaidimą jau buvo atkreiptas dėmesys Rusijoje. Kaip sakė radijo stoties "Govorit Moskva" Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius, tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda.

"Tai yra nusikalstama veika. Todėl tiems žmonėms, kurie reklamuoja tokį žaidimą, nedelsiant bus taikoma baudžiamoji atsakomybė", — pabrėžė jis.

Šiuo metu žaidimą gali nusipirkti Rusijos vartotojai.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Megan Markl

Paviešintas karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl

(atnaujinta 22:46 2020.05.25)
Anot maištininkės artimos aplinkos, ji iškart suprato, kad tapo pagrindiniu taikiniu nesąžiningame monarchų žaidime, dėl to ji nusprendė bėgti

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl įsitikinusi, kad ji tapo sąmokslo auka karalystėje: būtent tokią skandalingo pabėgimo priežastį įvardijo maištininkės artima aplinka.

Visas pasaulis sulaikė kvapą, laukdamas Sasekso hercogų autobiografijos, kurią karališkųjų rūmų ekspertai užrašys, remdamiesi pačių hercogų pasakojimais, išleidimo. Be to, insaideriai pareiškė, kad Markl nusprendė išleisti savo asmeninius dienoraščius, kurie atskleis visą tiesą apie rūmų gyventojus. Toks pareiškimas labai įkaitino situaciją ir truputį praskleidė aktorės gyvenimo karalystėje paslapties uždangą.

Kaip pranešė leidinys "Sunday Times", Megan Markl pabėgo iš Britanijos tik dėl vienos priežasties — dėl karališkojo sąmokslo. Apie tai papasakojo artimi maištingųjų hercogų draugai.

"Ji iš pačių pradžių jautėsi svetima. Tai ne tas gyvenimas, prie kurio ji įpratusi, todėl ji svajojo ištrūkti", — pažymėjo šaltiniai.

Anonimai taip pat pridūrė, jog kai Markl laukėsi mažojo Arčio, ją buvo nuspręsta izoliuoti nuo visuomenės Frogmore House dvare, kur ji jautėsi kaip belaisvė. Be to, hercogienė bijojo, kad karališkoji šeima gali pakenkti jos reputacijai Holivude, skleisdama apie ją melagingą informaciją. Visa tai paskatino porą persikelti, nes jie negalėjo kovoti su sąmokslininkais.

Nuo 2020 metų balandžio Sasekso hercogai nustojo vykdyti savo karališkąsias pareigas. Šiuo metu pora tapo skolininke 11 metų laikotarpiui ir yra įpareigota rūmams sumokėti didžiulę pinigų sumą.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Paaiškėjo, kaip Megan Markl ir princas Haris paminėjo savo metines izoliacijoje
Drąsi Keitės Midlton iškirptė apstulbino manieringuosius britus
Atsiprašau, Čarlzai: princas Haris rado "naują tėvą" Holivude