Solsberis

Politologas: Londonui trūksta drąsos pripažinti, kad Skripalių byla yra klaidinga

66
(atnaujinta 17:03 2019.08.17)
"Nauji" britų pareiškimai ir "įrodymai" skirti tam tikrai įtampai palaikyti, mano politologas Gevorgas Mirzajanas

VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Didžiosios Britanijos policija pareiškė, kad nervus paralyžiuojančios medžiagos pėdsakų buvo aptikta dar vieno policininko, dalyvavusio operacijoje Solsberyje po buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimo, kraujyje.

Teigiama, kad kraujo mėginiai buvo paimti incidento metu. Policijos duomenimis, pareigūnas gavo reikiamą medicininę pagalbą ir netrukus grįžo į darbą.

Interviu Sputnik radijui Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės Politologijos katedros docentas Gevorgas Mirzajanas pareiškė, kad Britanija turi du variantus — pripažinti, kad "Skripalų byla" buvo melaginga, arba tęsti tyrimą, remiantis "naujais" įrodymais, ir tokiu būdu nuolat palaikyti įtampą.

"Tai susiję su tuo, kad niekas Britanijoje neturi politinės drąsos pripažinti, jog Skripalių byla buvo suklastota ar bent jau klaidinga... Visi šie pareiškimai susiję su būtinybe tęsti informacinę kampaniją. Buvo — nebuvo, nesvarbu. Svarbiausia, kad duomenys apie tai įmesti į spaudą ir spauda tai aptaria", — sakė politologas.

Skripalių byla

2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis, nuteistas Rusijoje už išdavystę, ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė tarptautinį skandalą.

Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Rusijos užsienio reikalų ministerija prigavo buvusią JK premjerę Terezą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorija tai paneigė.

Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie iš tiesų veikė Britanijoje kovo pradžioje.

66
Tegai:
Didžioji Britanija, Londonas, Sergejus Skripalis, "Skripalių byla"
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Rusijos ambasada paragino Londoną atskleisti Skripalių bylos detales
Žiniasklaida sužinojo, kaip CŽV galėjo manipuliuoti Trampu "Skripalių byloje"
Žiniasklaida pranešė apie naujas JAV sankcijas Rusijai dėl "Skripalių bylos"
Balsavimas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų, archyvinė nuotrauka

VRK patvirtino balsavimo dėl Rusijos Konstitucijos pataisų rezultatus

(atnaujinta 13:31 2020.07.03)
Balsavimas vyko nuo birželio 25 iki liepos 1 dienos. Suskaičiavus buvo paskelbta, kad rinkimuose dalyvavo 67,97 proc. rinkėjų

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Rusijos vyriausioji rinkimų komisija patvirtino balsavimo dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų rezultatus, pranešė RIA Novosti.

Posėdis vyko penktadienį. Jo metu buvo pasirašytas galutinis protokolas.

Pasak VRK pirmininkės Elos Pamfilovos, už pataisas nubalsavo daugiau nei pusė Rusijos piliečių, todėl jos laikomos priimtomis.

Anot jos, 109 190 337 rinkėjai buvo įtraukti į balsavimo dalyvių sąrašus. Dalyvavo 74 215 555 žmonės.

Pamfilova pridūrė, kad "balsavimas vyko maksimaliai demokratiškai".

"Pasibaigus visiems balsavimo etapams, galima padaryti pagrindinę išvadą — mes susitvarkėme su pagrindinėmis užduotimis, kurias ne kartą nustatėme kampanijos metu, susitvarkėme su stebėtojais, teisėsaugos pareigūnais ir žiniasklaidos atstovais. Svarbiausia, kad visą mūsų veiklą palaikė patys Rusijos piliečiai", — sakė ji.

VRK pavaduotojas Nikolajus Bulajevas teigė, kad balsavimo metu, nepaisant provokacijų, nebuvo padaryta jokių pažeidimų.

Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų vyko birželio 25–liepos 1 dienomis. Apdorojus 100 procentų biuletenių, buvo paskelbta, kad balsavime dalyvavo 67,97 procento rinkėjų. Už pataisų priėmimą balsavo 77,92 proc., prieš — 21,27 proc.

Tegai:
pataisos, Konstitucija, Rusija
Eduardas Filipas, archyvinė nuotrauka

Prancūzijos ministras pirmininkas atsistatydino

(atnaujinta 13:14 2020.07.03)
Praėjusį sekmadienį Filipas, po antrojo savivaldybių rinkimų turo rezultatų, buvo išrinktas Havro miesto meru

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Prancūzijos ministras pirmininkas Eduardas Filipas prezidentui Emanueliui Makronui pateikė atsistatydinimo raštą, kurį valstybės vadovas patvirtino, teigiama penktadienį Eliziejaus rūmų išplatintame komunikate.

"Šiandien Eduardas Filipas atsistatydino iš Vyriausybės vadovo posto, prezidentas priėmė (prašymą)", — pranešimą cituoja RIA Novosti.

Ten pažymima, kad Filipas tęs "su vyriausybės nariais einamuosius reikalus iki naujos Vyriausybės paskyrimo".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas
© Sputnik / Алексей Никольский

Vakar interviu su regioniniais leidiniais Prancūzijos prezidentas paskelbė "naują komandą" Vyriausybėje, patvirtindamas žiniasklaidoje aptartą versiją apie artėjančius Prancūzijos kabineto sudėties pokyčius, tačiau nepatikslino, ar ministras pirmininkas Filipas liks eiti šias pareigas.

Praėjusį sekmadienį Filipas po antrojo savivaldybių rinkimų turo buvo išrinktas Havro uostamiesčio meru. Filipas šias pareigas jau ėjo nuo 2010 metų iki 2017 metų gegužės, kol buvo paskirtas ministru pirmininku.

Remiantis "Harris Interactive" atlikta internetine apklausa, tarp 2133 vyresnių nei 18 metų žmonių, 55 procentai prancūzų nori, kad Filipas liktų ministru pirmininku. Dar 44 procentai palaikė naujo ministro pirmininko paskyrimą, likę respondentai susilaikė.

Anot "France-Presse", naujojo Prancūzijos ministro pirmininko, kuris pakeis penktadienį atsistatydinusį Filipą, vardas bus paskelbtas artimiausiu laiku.

Tegai:
ministras pirmininkas, Prancūzija
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

"Tai turi būti padaryta nedelsiant": JAV tikrųjų nubaus Rusiją

(atnaujinta 13:28 2020.07.03)
Pagrindiniai pastarųjų dienų įvykiai pasaulyje buvo JAV Kongreso pirmininkės Nensi Pelosi pareiškimas apie būtinybę skubiai įvesti naujas sankcijas Rusijai bei koronaviruso atvejų šalyje rekordai

Pelosi pareiškimas buvo padarytas remiantis visiškai beprotiška istorija apie "Rusijos ir Talibano * sąmokslą prieš amerikiečius". Galų gale, ši istorija neatspindi net informacijos, kurią amerikiečių slaptosios tarnybos gavo iš savo šaltinių, bet "kažkokių analitikų padaryta išvada, padaryta po apklausų Talibane" — kad kažkas Rusijoje dėl tam tikrų priežasčių nusprendė sumokėti talibams, daugelį metų žudantiems amerikiečių kariuomenę (taip pat sėkmingai Rusija galėjo sumokėti afrikiečiams už gimstamumą).

Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Remiantis Pentagono ir nacionalinio saugumo patarėjo O'Brieno teiginiais, šios galingos išvados liko be patvirtinimų — todėl tuo metu jų net nepranešė JAV prezidentui. Kaip, matyt, ir apie kitų nepatvirtintų kaltinimų ir prielaidų rinkinį, kurių paieškos ir tyrimas iš tikrųjų yra tiesioginis specialiųjų tarnybų darbas.

Tačiau esmė tame, kad šiandieninė Amerika nebegyvena vadovaudamasi normaliais valstybės funkcionavimo įstatymais ("Vašingtone dabar vyksta daug nepaaiškinamų dalykų", —teisingai apibūdino situaciją Dmitrijus Peskovas). Ji gyvena pagal HYIP mirtingojo vidinės kovos įstatymą, ir šį įstatymą galima suformuluoti taip: "Jokių įstatymų".

Todėl branduolinės valstybės Atstovų rūmų vadovas, vienas pirmųjų asmenų valstybėje, kuris, beje, skelbia teisingumą ir teisingumą kaip savo ideologiją, reaguoja į tai sakydamas, kad "operatyvinė informacija", kurios niekas nepatvirtino, pasirodo su nedviprasmiška ir praktiška politine išvada: prieš kitą branduolinę galią turi būti įvestos sankcijos ir tai yra būtina padaryti nedelsiant.

Žiniasklaida, kuri pati metė informaciją į viešąją erdvę, nesigilindama į jos patikimumą, jau nuteisia dabartinį prezidentą, kad jam "nepatinka, kai blogai kalbama apie Rusiją", tuo pakeisdama nevykusią tezę, kad "Trampas yra Rusijos šnipas", kuri ne kartą žlugo.

Kalbant apie antrąją "dienos naujieną" — kad kasdien aptinkamų COVID-19 atvejų skaičius JAV išaugo iki rekordinio 50 000 ir daugiau, stebina, kaip tai įgyvendina Amerikos žiniasklaida.

Pavyzdžiui, štai ką rašo autoritetingas leidinys "Huffington Post": "Kai kurias paskutiniojo protrūkio priežastis galima atsekti gegužės pabaigoje minint Atminimo dieną." 

"The New York Times":

"Apklausos rodo, kad daugelis amerikiečių vyrų kaukės nešiojimą laiko silpnumo ženklu, o prezidento Trumpo atsisakymas dėvėti kaukę rodo, kad jis mano, kad ją nešioja skystablauzdžiai."

Jei jums pasirodė, kad šiuose galinguose analizės pavyzdžiuose kažko trūksta, tai jums nepasirodė. Jie visiškai nerašo apie tai, kad nuo gegužės pabaigos iki šios dienos visoje Amerikoje, spjaudami į socialinį atstumą, raginimą likti namuose ir visa kita, minios tūkstančių progresyvių ir teisingų "Black Lives Matter" judėjimo dalyvių atlieka daugybę giliai socializuotų veiksmų: jie siaubia parduotuves, degina pastatus, daužo automobilius, žudo žmones (šiuo metu konservatyviausiu ir toli gražu ne išsamiu skaičiavimu, BLM sąskaitoje yra daugiau nei 25 lavonai), atsiklaupę plauna kojas juodaodžiams.

Šimtai tūkstančių, jei ne milijonai amerikiečių, ryžtingai ėmėsi atsargumo priemonių ir pradėjo elgtis taip, lyg koronaviruso nė  nebūtų. Visi išoriniai stebėtojai pažymėjo, kad tai paprasčiausiai negalėjo pasibaigti pragaištingu viruso plitimu, tačiau kai šis antplūdis įvyko, paaiškėjo, kad tiesiog neįmanoma apie tai pasakyti tiesos.

Todėl progresyvūs analitikai kritikuoja toksinį žmonių didvyriškumą (vea žmonės — ne tie), Trumpo neatsakingumą ir Atminimo dieną gegužės mėnesį, tačiau atkakliai nenori matyti akivaizdžios priežasties, glūdinčios apačiame paviršiuje.

Čia norėčiau atkreipti dėmesį.

Yra priežasčių manyti, kad šie du pavyzdžiai yra vieno reiškinio simptomai  — didelio masto ir baisūs.

Trumpai tai galima pavadinti "emocinio saugumo ideologija". Pagal šią ideologiją turi teisę egzistuoti tik ta logika ir tie faktai, kurie nepakenkia tikslinės auditorijos emociniam komfortui ir neprieštarauja jos pažiūroms.

Tikslinei auditorijai nesvarbu, kokia idiotiška yra žinia apie tai, kad "Rusija moka už Amerikos kariškių galvas". Ir klausimas, kodėl iš tikrųjų įvyko naujas koronaviruso antplūdis Amerikoje, taip pat nėra svarbus. Čia nepriimta ieškoti tiesos, jei yra emocijas kaitinančių interpretacijų.

Todėl — "kaltinkite Rusiją ir Trampą bet kokioje sudėtingoje situacijoje".

Žinoma, tai nepadės išspręsti problemas, su kuriomis iš tikrųjų susiduria Amerika — pasaulio lyderystės praradimas ir nesugebėjimas susidoroti su pandemija.

Bet tai patenkins progresyvių pajėgų kovinį turtą Amerikos visuomenėje ir leis dabartinio Amerikos prezidento oponentams jį sužlugdyti.

Beje, visa tai vyksta šalyje, kurioje kai kurie žmonės vis dar rodo mums kaip pavyzdį. Tačiau, vertinant pagal populiaraus balsavimo rezultatus, frazės "Kaip Amerikoje" magija jau nustojo veikti Rusijoje.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Trampas: žvalgyba nustatė, kad duomenys apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu nepagrįsti
Atvira klastotė: JAV žvalgyba nepatikėjo informacija apie Rusijos "susitarimą" su Talibanu