JAV raketos Patriot Lenkijoje

Lenkijos užsienio reikalų ministras įvardijo būdą, kaip "sutramdyti Rusiją"

48
(atnaujinta 20:22 2019.08.17)
Jaceko Čaputovičiaus manymu, JAV kariuomenės buvimas Rytų Europoje yra daug svarbesnis nei tolesnis jos dislokavimas Vakarų Europoje

VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. JAV kariuomenės dislokavimas Lenkijoje atliks svarbiausią vaidmenį "Rusijos sutramdyme", pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius. Jo žodžius cituoja televizijos kompanija "Polsat".

Jis pažymėjo, kad JAV karių buvimas regione yra daug reikalingesnis nei Vakarų Europoje.

"Rusija du kartus pagalvos apie karinių priemonių panaudojimą, jei pamatys [Lenkijoje] tarptautinės kariuomenės, ypač JAV, padalinius", — pasakė ministras.

Čaputovičius išreiškė viltį, kad JAV prezidento Donaldo Trampo vizito į Lenkiją metu pavyks konkretizuoti planus dėl dalies kariuomenės perkėlimo iš Vakarų į Rytų Europą ir bus išspręsti kai kurie techniniai klausimai.

JAV vadovas lankysis Lenkijoje rugpjūčio 31 dieną ir bus šalyje iki rugsėjo 2 dienos.

JAV planuoja padidinti karių skaičių Lenkijos teritorijoje nuo 4,5 tūkst. iki 5,5 tūkst. Taip pat buvo pranešta, kad Varšuva ir Vašingtonas susitarė dislokuoti Lenkijoje JAV žvalgybinių dronų MQ-9 eskadrilę.

Varšuva paskelbė apie savo pasirengimą sukurti tam reikalingą infrastruktūrą ir pastatyti karinį aerodromą, kuris galės būti naudojamas pajėgų perkėlimui tiek pratyboms, tiek "nenumatytam atvejui".

Tačiau Trampas neketina siųsti papildomų pajėgų į Europos žemyną, o tikisi perdislokuoti Europoje jau esančius karius. Birželį jis pareiškė, kad gali sumažinti kontingentą, esantį Vokietijoje.

Anot Rusijos mokslų akademijos Europos instituto Vokietijos tyrimų centro vadovo Vladislavo Belovo, Varšuva gali pasiekti savo tikslą, ir dalis JAV kariuomenės bus dislokuota Lenkijoje. Tačiau jis mano, kad Trampo pozicija greičiausiai susijusi su reikalavimu, kad Europos partneriai padidintų išlaidas gynybai.

Pasaulio karinės išlaidos 2018
© Sputnik /
Pasaulio karinės išlaidos 2018
48
Tegai:
Lenkija, Rusija
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip Su-27 atstūmė NATO naikintuvą nuo Šoigu lėktuvo
Amerikos lėktuvas atliko žvalgybinį skrydį aplink Kaliningrado sritį ir Lietuvą
Zacharova atsakė į "Telegraaf" straipsnį apie "grasinimus" NATO pilotams Lietuvoje