Donaldas Trampas ir Angela Merkel, arhyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Vokietijos ir Amerikos santykiai "pasiekė dugną"

93
(atnaujinta 10:55 2019.08.19)
Vokietijos gyventojai dar niekada nebuvo taip nusiteikę prieš JAV kaip dabar, pažymi medžiagos autoriai: 85% vokiečių savo požiūrį į JAV įvardijo kaip neigiamą arba labai neigiamą

VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Vokietijos ir JAV santykiai "pasiekė dugną" dėl nesutarimų politiniais ir ekonominiais klausimais, nuolatinių ginčų ir Vašingtono grasinimų, rašoma leidinyje "Der Spiegel". 

Po to, kai Ričardas Alenas Grenelis (Richard Allen Grenell) perėmė Amerikos ambasadoriaus pareigas šalyje, abi pusės žaidžia diplomatinę "tylą", pažymi straipsnio autoriai. Tuo tarpu straipsnyje cituojami buvusio Europos Parlamento pirmininko Martino Šulco žodžiai, kuriais jis palygino Grenelį su "dešiniųjų ekstremistų kolonijiniu karininku".

Toks ambasadoriaus elgesys, kaip rašoma "Der Spiegel", lėmė, kad Vokietijos pareigūnai ėmė šalintis Grenelo: kanclerė Angela Merkel niekada su juo nesikalbėjo, o užsienio reikalų ministras Heiko Maasas renkasi tik trumpus susitikimus su Amerikos diplomatu.

Ryšių su Iranu klausimu pastebima skirtinga Berlyno ir Vašingtono nuomonė, primena laikraštis. Be to, prekybos konfliktas tarp šalių gali užtraukti papildomus muitus, o kilus ginčui dėl poreikio išleisti 2% savo BVP gynybai pagal NATO reikalavimus, Grenelis grasino Berlynui išvesiąs Amerikos kariuomenę iš Vokietijos.

Vokietijos gyventojai dar niekada nebuvo taip nusiteikę prieš JAV kaip dabar, pažymi medžiagos autoriai: 85% vokiečių savo požiūrį į JAV įvardijo kaip neigiamą arba labai neigiamą.

Berlynas išreiškia viltį, kad pasibaigus Trampo prezidentavimo laikui grįš "senos geros transatlantinės partnerystės dienos", rašo "Der Spiegel". Tačiau tai iš tikrųjų yra iliuzija, nes santykiai niekada nebebus tokie patys, tvirtina medžiagos autoriai. Šiuo metu dabartinio Amerikos lyderio ir demokratų oponentai sutinka su tam tikrais punktais, kai Trampas kritikuoja Europą. Todėl net ir pasikeitus valdžiai, JAV liks nepatogia partnere Vokietijai, pažymi leidinys.

93
Tegai:
gyventojai, JAV, Vokietija
Dar šia tema
Rusija atvira lygiaverčiam dialogui su JAV dėl tarptautinio saugumo
Lietuvos fronte nieko naujo: JAV pasitraukė iš INF sutarties, o kalta vėl liko Rusija
"Uniper" įvertino galimas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Ekspertas: JAV nori apriboti Europos energijos srautus
Ekspertas papasakojo apie galimo JAV pasitraukimo iš PPO pasekmes
princas Haris

Sąskaitų suvedimas: princas Haris buvo pašalintas visų šeimos susibūrimų

(atnaujinta 19:43 2021.04.16)
Gerbėjams kyla klausimas: kas tapo tokių kardinalių priemonių priežastimi — griežtos šalyje įvestos taisyklės ar asmeninis artimųjų priešiškumas po skandalingo interviu?

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Princo Hario susitikimas su šeima senelio laidotuvėse taps tikru išbandymu: maištininkas buvo pašalintas iš šeimos susibūrimų, nesusijusių su ceremonija.

Iki Princo Filipo laidotuvių liko tik viena diena. Karališkoji šeima atsisveikins su hercogu nedidelėje ceremonijoje Šventojo Jurgio koplyčioje. Haris atskrido iš JAV ir dalyvaus atsisveikinimo ceremonijoje. Gerbėjai sustingo — juk tai pirmasis maištingojo princo susitikimas su šeima po skandalingo interviu su Opra Vinfri.

Bet, matyt, susitikimas su artimaisiais vyks ne taip sklandžiai, kaip norėtų maištininkas: princas Haris buvo pašalintas iš visų šeimos susibūrimų.

Šiuo metu Haris yra Vindzore. Didžiojoje Britanijoje įvestos griežtos taisyklės draudžia jam po laidotuvių dalyvauti bet kokiuose asmeniniuose susitikimuose. Po dalinio karantino jam buvo leista dalyvauti ceremonijoje, tačiau po to jis privalo grįžti į Vindzorą ir tęsti karantiną.

Antrojo pasaulinio karo dalyvis, jūreivis, pilotas: koks buvo princas Filipas Mauntbatenas >>

Keitė Midlton, princas Viljamas ir kiti karališkosios šeimos nariai laikėsi visų taisyklių ir rodė pavyzdį kitiems britams pandemijos metu. Pasak šaltinių, jie neketina nusileisti ir gadinti savo įvaizdį dėl Hario.

Princo Filipo laidotuvės vyks kamerinėje aplinkoje — dalyvaus 30 žmonių, o Midlton ir princams draudžiama artintis prie karalienės.

Tegai:
Princas Haris, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Britanijoje paskelbtas gedulas dėl princo Filipo mirties
Mirė Elžbietos II vyras princas Filipas
Be Megan Markl, bet su PGR testu: princas Haris atskrido į senelio laidotuves
Kaitės Midlton vaikams uždrausta dalyvauti prosenelio laidotuvėse
Paaiškėjo, kodėl Megan Markl nepanoro atsisveikinti su princu Filipu
Megan Markl

Megan Markl teigia, kad atleidžia karališkajai šeimai

(atnaujinta 19:39 2021.04.16)
Dėl tragiškos netekties Elžbietos II šeimoje maištingoji hercogienė nusprendė parodyti, jos nuomone, kilniaširdiškumą ir gyventi taikiai

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl ir toliau stebina visuomenę: hercogienė teigė esanti pasirengusi atleisti karališkajai šeimai už jos veiksmus ir pareiškimus, praneša Sputnik Baltarusija.

Anksčiau Markl atsisakė skristi į Didžiąją Britaniją dėl princų Hario ir Viljamo senelio laidotuvių. Atlikusi tyrimą žiniasklaida sužinojo, kodėl hercogienė nenorėjo atsisveikinti su princu Filipu. Be to, buvusi aktorė nusprendė suteikti savo vyrui galimybę bendrauti su šeima "akis į akiį", tačiau netrukus tapo žinoma, kad Haris buvo pašalintas iš šeimos susibūrimų.

Gedulas karalystėje nesustabdė Markl ir ji toliau traukė visuomenės dėmesį: šįkart ji paskelbė esanti pasirengusi atleisti Elžbietos II šeimai.

Ji pažymėjo, kad visada mylėjo princą Filipą ir dabar nori pamiršti visus nesutarimus dėl jo, įskaitant rasistinius pareiškimus.

Ir nors rūmai neskuba komentuoti šio pareiškimo, karališkoji ekspertė Andžela Levin (Angela Levin) yra pasirengusi nuspėti karališkosios šeimos reakciją.

Levin įsitikinusi, kad jei Markl tikrai myli ir gerbia mirusįjį, ji tylės ir nebandys tokiais pareiškimais "patraukti antklodę į savo pusę".

Tačiau Megan konkurentė Keitė Midlton ir toliau save rodo tik iš geriausios pusės: hercogienė savaip atsisveikino su princu Filipu ir pradžiugino gerbėjus.

Tegai:
Didžioji Britanija, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Obuolys

Gydytoja išsklaidė penkis populiarius mitus apie valgymą vakare

(atnaujinta 19:48 2021.04.16)
Daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ar pradeda bado streiką, jei prieš dieną suvalgė per daug, tačiau tai neteisinga, mano mitybos specialistė

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Amerikiečių dietologė ir mitybos specialistė Račel Pol (Rachel Paul) Instagram papasakojo apie mitus, susijusius su valgymu po penktos valandos vakaro.

Ji pažymėjo, kad daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ir padažų. Tačiau, pasak dietologės, tai neteisinga. Pol mano, kad maistu svarbu mėgautis, todėl ji rekomenduoja naudoti nedidelius kiekius įvairių skonio stipriklių.

Be to, mitybos specialistė mano, kad neprivalgyti per vakarienę yra žalinga. Ji ragina į vakarinį racioną įtraukti daug baltymų turinčius maisto produktus, daržoves ir augalinius riebalus.

Kartu ji pabrėžė, kad saldumynai vakaro valandomis nėra draudžiami, tačiau jie turi tilpti į jūsų per dieną suvartojamų kalorijų normą.

Gydytoja taip pat paragino kiekvieną dieną eiti miegoti tuo pačiu metu ir stengtis laikytis režimo. Jos nuomone, bloga savijauta dėl sveiko miego trūkumo ir nuovargio prisideda prie noro suvalgyti ką nors kenksmingo.

Mitybos specialistė padarė išvadą, kad neturėtumėte pradėti bado streiko, jei prieš dieną suvalgėte per daug, nes "tai neveikia".

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai