VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Šiaurės laivyno spaudos tarnyba pirmadienį pranešė, kad laivyno hidrografai nuvyko į Naujosios Žemės regioną, kad patvirtintų naujų salų, matomų iš kosmoso, atsiradimą, praneša RIA Novosti.
"Geografinių atradimų, atliktų remiantis stebėjimais iš kosmoso, patvirtinimą ir aprašymą vykdys Šiaurės laivyno hidrografai, atlikdami užduotis gelbėjimo laive "Altai" ir hidrografiniame laive "Horizont"", — teigiama pranešime.
Pabrėžiama, kad specialistai turės patvirtinti naujų salų ir "kitų objektų" atsiradimą, kurie, kaip spėjama, susidarė po ledyno tirpsmo Naujosios Žemės srityje.
Spaudos tarnyba priminė, kad sudėtinga Šiaurės laivyno ekspedicija į Franzo Josefo žemę Severomorske prasidėjo rugpjūčio 15 dieną ir turėtų trukti iki rugsėjo pabaigos. Be planuojamų tyrimų, jos dalyviai nori iš dalies pakartoti pionierių Juliaus von Pajerio (1874 metų ekspedicijos), Frederiko Džeksono (1897 metų ekspedicijos) maršrutus, taip pat šturmano Valerijano Albanovo ekspediciją.
Hidrografai taip pat įvertins pakrantės būklę tose vietose, kur dėl ledynų tirpsmo tapo įmanoma apžiūrėti anksčiau užslėptus pakrančių ruožus ir ištirti daugybę žemėlapiuose likusių "baltų dėmių".
VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Šokoladas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimą. Tokią išvadą padarė Amerikos Beiloro medicinos koledžo mokslininkai, kurių tyrimas paskelbtas "European Journal of Preventive Cardiology".
Specialistai išanalizavo 300 tūkstančių pacientų duomenis ir nustatė ryšį tarp šokolado vartojimo ir koronarinių ligų. Paaiškėjo, kad žmonėms, kurie bent kartą per savaitę valgė šį saldumyną, išeminės širdies ligos rizika buvo aštuoniais procentais mažesnė nei kitų.
Mokslininkai tai sieja su stearino rūgšties, flavonoidų ir polifenolių — elementų, kurie stiprina širdį ir padidina "gerojo" cholesterolio kiekį, — buvimu šokolado sudėtyje.
Mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais, o jo perteklius racione gali sukelti nutukimo ir antrojo tipo cukrinio diabeto vystymosi grėsmę.
VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Vasario pabaigoje Holivudo aktorė Dženifer Aniston pasidalijo nauju įrašu Instagram'e ir maloniai nustebino savo sekėjus: vaizdo įrašas, kuriame aktorė virtuvėje verda kavą, sukėlė furorą tinkle.
Žvaigždė ilgą laiką ignoravo Instagram'ą: skirtingai nei žvaigždės kolegos, ji neskubėjo susikurti paskyros populiariame socialiniame tinkle. Tačiau kai tik buvusi Bredo Pito išrinktoji pasirodė tinkle, keli milijonai gerbėjų pradėjo sekti jos paskyrą.
Ir nors Aniston ne taip dažnai lepina gerbėjus naujais įrašais, šiomis dienomis ji sugalvojo kai ką neįprasto — paskelbė vaizdo įrašą, kuriame ji verda kavą.
Priešais kamerą aktorė pasirodė aptemptu megztuku ir languotu siauru sijonu. Aniston figūra ir energinga veido išraiška dar kartą įrodė, kad 52 metų žvaigždė yra puikios formos ir nesidomi plastinėmis operacijomis.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
"Užsukite pas mane išgerti kavos"; "Puikus ir paprastas vaizdo įrašas"; "Kokia figūra, tikriausiai ji gyvena vien gerdama kavą"; "Gražiai sensta, negalima palyginti su Demi Moore", — parašė gerbėjai tinkle.
VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuvos "Klaipėdos naftos" įmonės pareiškimas, kad ji gali tapti konkurencingiausiu naftos produktų perdirbimo centru Baltijos šalių regione, skamba juokingai, interviu Sputnik Lietuva pasakė Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidentas Dmitrijus Gusevas.
Naftos ir suskystintų gamtinių dujų terminalų operatorė "Klaipėdos nafta" (KN) šiais metais buvo pripažinta viena iš bendrovių, turinčių geriausius santykius su investuotojais.
Bendrovė tikisi tapti konkurencingiausiu naftos produktų perdirbimo centru Baltijos šalių regione ir didžiausiu SGD terminalo operatoriumi pasaulyje.
Ekspertas Dmitrijus Gusevas pažymėjo, kad KN gali kelti bet kokius tikslus, tačiau kyla klausimas dėl jų įgyvendinimo.
Eksperto teigimu, dabar Lietuva pozicionuoja save kaip tvaraus vystymosi programos, nuostabaus terminalo ekologiškumo didinimo ir dekarbonizavimo programų vykdytoją, nes tai dabar populiari kryptis. Tačiau, specialisto manymu, perspektyvos, švelniai tariant, realybės požiūriu, nelabai geros.
"Ir aš manau, kad šis terminalas jokių globalinių uždavinių neišspręs, tik praris Baltijos šalių biudžeto pinigus ir atitinkamai, galbūt, europinius pervedimus, kurie joms pervedami ekonomikai paremti, išlaikyti neva nepriklausomybę nuo Rusijos ir Rusijos dujų", — pasakė jis.
Ekspertas pažymėjo, jog tokiu savo pareiškimu KN prajuokino visus. Tikriausiai, tam tikru mastu jiems patiems tai juokinga, ir buvo sunku apie tai pareikšti rimtais veidais, mano Gusevas.
Anot Gusevo, geriau nekreipti dėmesio į tokius Lietuvos operatoriaus pareiškimus.
Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai apsieina: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų.
Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.
Rusijos degalų atsargos tapo reguliarios nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie Amerikos SGD, kurių pirkimą dažnai mini Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.
Interviu Sputnik Lietuva pagrindinis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Rusijos tiekimai yra pelningesni dėl neatidėliotinų kainų ir trumpo transporto peties. Jis taip pat pažymėjo, kad SGD terminalas visada buvo politinis projektas.