Hidrografinis laivas Senež atvykstant į Mišukovo kaimą, Murmansko sritis, archyvinė nuotrauka

Šiaurės laivyno hidrografai nori rasti salas, kurias pastebėjo kosmoso

35
(atnaujinta 13:27 2019.08.19)
Ekspedicijos metu hidrografai įvertins pakrančių būklę, ištirs naujų salų ir "kitų objektų", kurie, kaip spėjama, galėjo atsirasti po ledyno tirpsmo, susidarymą

VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Šiaurės laivyno spaudos tarnyba pirmadienį pranešė, kad laivyno hidrografai nuvyko į Naujosios Žemės regioną, kad patvirtintų naujų salų, matomų iš kosmoso, atsiradimą, praneša RIA Novosti.

"Geografinių atradimų, atliktų remiantis stebėjimais iš kosmoso, patvirtinimą ir aprašymą vykdys Šiaurės laivyno hidrografai, atlikdami užduotis gelbėjimo laive "Altai" ir hidrografiniame laive "Horizont"", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad specialistai turės patvirtinti naujų salų ir "kitų objektų" atsiradimą, kurie, kaip spėjama, susidarė po ledyno tirpsmo Naujosios Žemės srityje.

Spaudos tarnyba priminė, kad sudėtinga Šiaurės laivyno ekspedicija į Franzo Josefo žemę Severomorske prasidėjo rugpjūčio 15 dieną ir turėtų trukti iki rugsėjo pabaigos. Be planuojamų tyrimų, jos dalyviai nori iš dalies pakartoti pionierių Juliaus von Pajerio (1874 metų ekspedicijos), Frederiko Džeksono (1897 metų ekspedicijos) maršrutus, taip pat šturmano Valerijano Albanovo ekspediciją.

Hidrografai taip pat įvertins pakrantės būklę tose vietose, kur dėl ledynų tirpsmo tapo įmanoma apžiūrėti anksčiau užslėptus pakrančių ruožus ir ištirti daugybę žemėlapiuose likusių "baltų dėmių".

35
Tegai:
ledas, laivynas, kosmosas, sala, tyrimas
Dar šia tema
"National Geographic" paaiškino, dėl ko Baltijos šalys gali atsidurti po vandeniu
Mokslininkai Arkties lede aptiko plastiko mikrodalelių
Lašiniai

Dietologė įvardijo situaciją, kada lašiniai padeda mesti svorį

(atnaujinta 11:48 2020.07.12)
Vis dėlto verta atsiminti, kad kiaulių taukai yra labai kaloringas produktas, todėl nederėtų jais piktnaudžiauti

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Lašiniai gali padėti numesti svorio, tačiau tik vienu konkrečiu atveju. Dietologė Elena Solomatina apie jį papasakojo interviu Sputnik radijui.

Lašiniai visuomenės galvoje laikomi vienu kenksmingiausių produktų. Tai viskas, kas susiję su beveik šimtu procentų riebalų, kurių buvimas yra glaudžiai susijęs su kažkuo kenksmingu.

Tačiau tai yra klaidinga nuomonė, sako Elena Solomatina. Jos nuomone, visa esmė yra kiaulinių taukų vartojimo kiekis ir būdas.

"Sumuštinis iš nesmulkintų grūdų duonos su kiauliena ir daržovėmis puikiai patenkins jūsų alkį. Net ir dėl tokio maisto galite numesti svorio. Po tokio sumuštinio nenorėsite valgyti ilgai, nes jame yra daug kalorijų. Šiuo atžvilgiu kiaulių taukai yra nuostabūs", — sakė ji.

Vis dėlto verta atsiminti, kad kiaulių taukai yra labai kaloringas produktas. Jei naudosite jį kaip apetito ribojimą, svarbu per daug nevalgyti, sako dietologė Jelena Solomatina.

"Lašiniai yra labai, labai kaloringas produktas. Tai yra šimtaprocentiniai riebalai. Paprastai riebalai sunaudojami ne daugiau kaip 10–30 gramų. Tokio biologiškai aktyvių medžiagų yra daug daugiau nei svieste. Žmonėms, linkusiems į antsvorį ir tie, kurie jau turi aukštą cholesterolio kiekį, turėtų suvalgyti ne daugiau kaip 10 gramų per dieną. Visi kiti turėtų valgyti ne daugiau kaip 30 gramų", — interviu Sputnik radijui pasakojo dietologė.

Tegai:
antsvoris, maistas
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas apie smarkius potvynius vakarų Ukrainoje
ULAC: netvarkinga stovyklavietė vilioja graužikus, platinančius užkrečiamas ligas
Rusijos prezidentas Vladmiras Putinas

Putinas neigė ryšį tarp Krymo ir pablogėjusių santykių tarp Maskvos ir Ukrainos

(atnaujinta 17:06 2020.07.12)
Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi"

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad pablogėję santykiai tarp Maskvos ir Kijevo nėra susiję su Krymo sugrįžimu į Rusijos Federaciją. Apie tai jis pareiškė "Rossija 1" eteryje.

Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi".

"Bet tik po to Krymas grįžo į Rusiją, o ne atvirkščiai", — aiškino prezidentas.

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėnesį. Tada pusiasalyje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrįžimą" į Ukrainą.

Tegai:
Ukraina, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo