Hidrografinis laivas Senež atvykstant į Mišukovo kaimą, Murmansko sritis, archyvinė nuotrauka

Šiaurės laivyno hidrografai nori rasti salas, kurias pastebėjo kosmoso

19
(atnaujinta 13:27 2019.08.19)
Ekspedicijos metu hidrografai įvertins pakrančių būklę, ištirs naujų salų ir "kitų objektų", kurie, kaip spėjama, galėjo atsirasti po ledyno tirpsmo, susidarymą

VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Šiaurės laivyno spaudos tarnyba pirmadienį pranešė, kad laivyno hidrografai nuvyko į Naujosios Žemės regioną, kad patvirtintų naujų salų, matomų iš kosmoso, atsiradimą, praneša RIA Novosti.

"Geografinių atradimų, atliktų remiantis stebėjimais iš kosmoso, patvirtinimą ir aprašymą vykdys Šiaurės laivyno hidrografai, atlikdami užduotis gelbėjimo laive "Altai" ir hidrografiniame laive "Horizont"", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad specialistai turės patvirtinti naujų salų ir "kitų objektų" atsiradimą, kurie, kaip spėjama, susidarė po ledyno tirpsmo Naujosios Žemės srityje.

Spaudos tarnyba priminė, kad sudėtinga Šiaurės laivyno ekspedicija į Franzo Josefo žemę Severomorske prasidėjo rugpjūčio 15 dieną ir turėtų trukti iki rugsėjo pabaigos. Be planuojamų tyrimų, jos dalyviai nori iš dalies pakartoti pionierių Juliaus von Pajerio (1874 metų ekspedicijos), Frederiko Džeksono (1897 metų ekspedicijos) maršrutus, taip pat šturmano Valerijano Albanovo ekspediciją.

Hidrografai taip pat įvertins pakrantės būklę tose vietose, kur dėl ledynų tirpsmo tapo įmanoma apžiūrėti anksčiau užslėptus pakrančių ruožus ir ištirti daugybę žemėlapiuose likusių "baltų dėmių".

19
Tegai:
ledas, laivynas, kosmosas, sala, tyrimas
Dar šia tema
"National Geographic" paaiškino, dėl ko Baltijos šalys gali atsidurti po vandeniu
Mokslininkai Arkties lede aptiko plastiko mikrodalelių