Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitas į Prancūziją

Putinas ir Makronas išsakė savo lūkesčius dėl oficialių derybų

78
(atnaujinta 21:33 2019.08.19)
Derybose bus kalbama apie padėtį Sirijoje, Libijoje, Persijos įlankoje, Ukrainoje, taip pat Bendro visapusiško veiksmų plano dėl Irano likimą

VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitiko su Prancūzijos lyderiu Emanueliu Makronu oficialioje Prancūzijos prezidentų vasaros rezidencijoje — Bregansono forte. Tai praneša "RIA Novosti".

Pranešama, kad po trumpo pranešimo žiniasklaidai prezidentai surengs uždarą susitikimą. Derybose bus kalbama apie padėtį Sirijoje, Libijoje, Persijos įlankoje, Ukrainoje, taip pat Bendro visapusiško veiksmų plano dėl Irano likimą.

Рабочий визит президента РФ Владимира Путина во Францию
© Sputnik / Алексей Дружинин
Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitas į Prancūziją

Putinas pareiškė, kad saugumo srityje Maskvai nerimą kelia sutarties dėl branduolinių ginklų bandymų draudimo padėtis bei galima kosminė militarizacija.

Rusijos vadovas pabrėžė, kad Prancūzija yra pagrindinė Rusijos partnerė Europoje ir pasaulyje, taip pat pažymėjo Paryžiaus vaidmenį Rusijos sugrįžime į Europos Tarybą.

"Prancūzijos parama daugeliu klausimų, įskaitant minėtą klausimą, susijusį su Rusijos sugrįžimu į Europos Tarybą, Prancūzijos pozicija atliko svarbų, jei ne pagrindinį vaidmenį. Taigi, man atrodo, papildomų komentarų ir įrodymų, kad mes rimtai žiūrime į bendradarbiavimą su Prancūzija, nereikia", — sakė Putinas.

Savo ruožtu Makronas išreiškė viltį, kad Rusija ir ES sugebės sukurti naują saugumo architektūrą. Anot jo, Prancūzija yra pasirengusi dalyvauti šiame procese.

Be to, Prancūzijos vadovas teigė, kad tikisi su Putinu aptarti situaciją, susijusią su INF sutarties žlugimu, taip pat tarptautines krizes. Makronas taip pat tikisi su Rusijos prezidentu aptarti Ukrainos situaciją.

"Mes kartu aptarsime šią situaciją ir galbūt parengsime būsimus susitikimus kartu su [Vokietijos] kanclere Merkel ir prezidentu Zelenskiu Normandijos formatu", — kalbėjo Prancūzijos vadovas.

Рабочий визит президента РФ Владимира Путина во Францию
© Sputnik / Сергей Гунеев
Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitas į Prancūziją

Šalių vadovų derybos vyksta likus kelioms dienoms iki G7 aukščiausiojo lygio susitikimo, kuris vyks rugpjūčio 24–26 dienomis Prancūzijos Biarico mieste. Ekspertai mano, kad Makronas greičiausiai nekvies savo kolegos iš Rusijos į šį susitikimą, tačiau naudojasi dabartinėmis derybomis, kad vėliau pareikštų Maskvos poziciją G7 aktualiais klausimais.

78
Tegai:
Ukraina, Sirija, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Ekspertas: Makrono ir Putino susitikimas padės sušvelninti sankcijas
Šveicarijos oro pajėgų naikintuvai palydėjo Rusijos vyriausybės lėktuvą
Šoigu papasakojo apie JAV išlaidas INF sutartį pažeidžiančioms raketoms
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

Įvardyti turtingiausi žmonės pasaulyje

(atnaujinta 08:55 2020.11.28)
"Bloomberg" duomenimis, buvo užfiksuotas didžiausias metinis Elono Masko turto augimas, tai leido "SpaceX" ir "Tesla" užimti antrąją vietą reitingo lentelėje

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kompanijų "SpaceX" ir "Tesla" vadovas Elonas Maskas pakilo į antrąją vietą turtingiausių pasaulio žmonių sąraše, aplenkęs "Microsoft" įkūrėją Bilą Geitsą, rodo Bloomberg Billionaires Index (BBI) duomenys, kuriuos apskaičiuoja agentūra "Bloomberg".

Džefas Bezosas ir jo žmona McKenzie Scott
© AP Photo / Evan Agostini

Masko turtas išaugo iki 127,9 milijardo dolerių, per metus jis padidėjo 100,3 milijardo dolerių  — tai didžiausias metinis augimas, kurį užfiksavo BBI.

Bilas Geitsas liko trečioje vietoje, jo kapitalas vertinamas 127,7 milijardo dolerių.

BBI reitinge pirmoje vietoje išlieka "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas, jo turtas siekia apie 182 milijardus dolerių.

Tarp penkių turtingiausių žmonių pasaulyje taip pat yra "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernardas Arno ir "Facebook" įkūrėjas Markas Cukerbergas, užėmęs penktąją vietą.

Amerikos įmonė "Tesla Motors" buvo įkurta 2003 metais kaip elektromobilių ir su jais susijusių technologijų kūrėja bei gamintoja. Be elektromobilių, įmonė pagal savo technologijas gamina akumuliatorius ir elektrinius variklius ir parduoda juos kitoms automobilių įmonėms, pavyzdžiui bendrovėms "Toyota" ir "Daimler".

Tegai:
Elonas Maskas, Jeffas Bezosas
Dar šia tema
Elonas Maskas neteko vietos turtingiausių pasaulio žmonių penketuke
Elonas Maskas parodė "biskvitinius" akumuliatorius elektromobiliams
Nufilmuotas "Tesla" sprogimo ant Maskvos žiedinio automobilių kelio momentas
Dronas-kamikadzė ZALA Lancet

"Kalašnikov" kuria naujus dronus-kamikadzes

(atnaujinta 15:11 2020.11.27)
Kompanija papasakojo, jog gamina seriją smogiamųjų bepiločių kompleksų, kurie pagal savo taktines ir technines savybes yra geresni nei užsienio konkurentai

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Koncerno "Kalašnikov" (kuris yra "Rostech" dalis) dukterinė įmonė "Zala Aero Group" dirba kuriant naujus bepiločius orlaivius, tame tarpe dronus-kamikadzes, interviu RIA Novosti pasakė valstybinės korporacijos "Rostech" ginkluotės komplekso pramonės direktorius Bekchanas Ozdojevas.

"Kompanija "ZALA AERO GROUP", priklausanti "Kalašnikov" grupei, gamina seriją smogiamųjų bepiločių kompleksų, tarp kurių "KUB", "Lancet-1" ir "Lancet-3". Visi jie yra geresni nei užsienio konkurentai pagal savo taktines ir technines savybes. Tačiau mes ties tuo nesustojame ir nuolat dirbame kurdami naujus bepiločius, tame tarpe dronus kamikadzes", — pasakė jis.

Anksčiau parodoje "IDEX-2019" Abu Dabyje "Kalašnikov" pristatė droną-kamikadzę "Kub". Vėliau įmonė sukūrė "Lancet" — pirmąjį Rusijoje patruliuojantį droną-kamikadzę.

Kaip pareiškė "Rostech" generalinis direktorius Sergejus Čemezovas, naujajame išmaniajame komplekse "ZALA Lancet" yra žvalgybos, ryšių, navigacijos ir didelio tikslumo smogiamasis elementas.

Tegai:
Rusija, bepilotis orlaivis, dronas, Koncernas "Kalašnikov"
Dar šia tema
Koncernas "Kalašnikovas" palygino "AK-12" ir amerikiečių M4
"Kalašnikov" parodė naujo elektrinio motociklo prototipą — video
"Kalašnikov" parodė universalų nepilotuojamą konvertoplaną — video
"Kalašnikov" sukūrė naują automatą AK-19 — video