Vokietija

Vokiečiai labiau pasitiki Putinu nei Trampu, parodė apklausa

53
(atnaujinta 17:14 2019.08.20)
Žemas pasitikėjimo Trampu rodiklis susijęs su tuo, kad JAV vadovas įsitikinęs, jog Vokietija turėtų skirti daug daugiau išlaidų gynybai

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Vokietijos piliečiai labiau pasitiki Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu nei Amerikos vadovu Donaldu Trampu, rodo "YouGov" instituto agentūros "DPA" užsakymu atlikto tyrimo duomenys.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Никольский

Taigi, kaip rašo laikraštis "Frankfurter Allgemeine Zeitung", tų, kurie labiau pasitiki Trampu nei Putinu, yra tik šeši procentai, o 27 procentai respondentų laikosi priešingos pozicijos. 37 procentai pareiškė, kad pasitiki abiem vienodai.

Pastaruoju metu Vašingtono ir Berlyno santykius komplikuoja nesutarimai tam tikrais politiniais ir ekonominiais klausimais. Visų pirma, JAV prezidentas ne kartą pažymėjo, kad Vokietija nepakankamai prisideda prie išlaidų gynybai — dabar jos sudaro tik vieną procentą BVP, o Trampas įsitikinęs, kad Vokietija turėtų mokėti daug daugiau.

2014 metais NATO šalys įsipareigojo padidinti išlaidas gynybai iki dviejų procentų BVP. Didžiąją Aljanso biudžeto dalį sudaro JAV išlaidos, ir Trampas ne kartą kritikavo sąjungininkus už tai. Berlynas planuoja palaipsniui didinti gynybos išlaidas per dešimtmetį: šiemet planuojama jas padidinti iki 1,34 procento BVP.

53
Tegai:
Rusija, JAV, Vokietija, Vladimiras Putinas, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Makronas paskelbė tikįs "Europa nuo Lisabonos iki Vladivostoko"
Nausėda ir Rusija: jau aišku, kad užsienio politikoje Lietuva turi Grybauskaitę-2
Žiniasklaida: Vokietijos ir Amerikos santykiai "pasiekė dugną"