JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas Twitter'yje pasidalino koliažu su "Trump Tower" dangoraižiu Grenlandijoje

47
(atnaujinta 11:17 2019.08.20)
JAV prezidentas žurnalistams patvirtino, kad yra "strategiškai" suinteresuotas nusipirkti salą iš Danijos

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas savo Twitter puslapyje juokaudamas pažadėjo nestatyti "Trump Tower" dangoraižio Grenlandijoje ir paskelbė atitinkamą nuotraukų koliažą.

"Pažadu to nedaryti Grenlandijoje", — parašė Trampas ir šalia įrašo pateikė nuotraukų koliažą, kuriame vaizduojamas dangoraižis su užrašu "Trump" tarp vienaukščių namų Grenlandijos kraštovaizdžio fone.

Įrašas pasirodė po žiniasklaidos publikacijų, kuriose teigiama, kad Trampas tariamai svarsto galimybę įsigyti Grenlandiją, kuri yra Danijos dalis, turinti plačias autonomines teises. Vėliau JAV prezidentas žurnalistams patvirtino, kad yra "strategiškai" suinteresuotas nupirkti salą iš Danijos.

Savo ruožtu Grenlandija teigė, kad sala neparduodama. Danija išreiškė viltį, kad Trampas juokavo, o pardavimo idėja laikoma absurdu.

Anksčiau pranešta, kad JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo) gegužę turėjo lankytis Grenlandijoje, tačiau dėl padėties Irane kelionė buvo atšaukta.

Leidinys "The Wall Street Journal" anksčiau rašė, kad tai ne pirmas Vašingtono bandymas nusipirkti Grenlandiją. Po Antrojo pasaulinio karo prezidentas Haris Trumenas (Harry Truman) Danijai pasiūlė šimtą milijonų dolerių, tačiau siūlymas buvo atmestas. 1867 metais Valstybės departamentas dar kartą svarstė galimybę įsigyti salą.

47
Tegai:
pirkimas, sala, Danija, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Danijos premjerė Trampo planus įsigyti Grenlandiją laiko pokštu
Žiniasklaida sužinojo apie Trampo norą nusipirkti Grenlandiją
Ekspertas: JAV reikia Grenlandijos, kad galėtų priartėti prie Rusijos