Walmart prekybos centras, archyvinė nuotrauka

"Walmart" padavė "Teslą" į teismą dėl saulės kolektorių gaisro

4
(atnaujinta 12:39 2019.08.21)
Bendrovė nurodo, kad gaisras kilo net septyniose parduotuvėse

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Didžiausias pasaulyje Amerikos mažmeninės prekybos tinklas "Walmart" pateikė ieškinį įmonei "Tesla Inc", kaltindamas aplaidumu, dėl kurio kilo parduotuvių stoguose įrengtų šios bendrovės gaminamų saulės baterijų gaisras, pranešė "Reuters", cituodamas "Walmart" ieškinį.

"Walmart" savo ieškinyje reikalauja atlyginti žalą ir išmontuoti visas saulės baterijas nuo daugiau nei 240 parduotuvių stogų.

Bendrovė nurodo, kad gaisras kilo septyniose parduotuvėse.

"Gaisrai sunaikino nemažą kiekį prekių parduotuvėje ir reikia atlikti didelį remontą, todėl buvo padaryta milijonus dolerių siekianti žala", — rašoma ieškinyje.

Bendrovė tai sieja su nekokybišku saulės kolektorių įrengimu ir su įrengimo, eksploatavimo ir priežiūros reikalavimų nesilaikymu.

2016 metais "Tesla" įsigijo "SolarCity" verslą saulės baterijų gamybai ir montavimui, tačiau, kaip patikslino agentūra, nuo tada, kai sudarytas šis sandoris, bendrovės saulės kolektorių įrengimų skaičius per ketvirtį metų sumažėjo daugiau nei 85 proc.

"Walmart" tapo "SolarCity" kliente 2010 metais, ir per kitus 6 metus bendrovė sumontavo saulės baterijas ant 244 mažmeninės prekybos centrų stogų JAV.

4
Tegai:
teismas, Walmart, Tesla, JAV
Dar šia tema
Elonas Maskas parodė tarpplanetinio erdvėlaivio "šuolį"
"Tesla" atliks tyrimą po avarijos Maskvos žiediniame automobilių kelyje
Rusija sukūrė bepilotę "Lada" katafalką