Grenlandija, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida įvardijo galimų JAV išmokų Grenlandiją dydį

35
(atnaujinta 22:56 2019.08.21)
Leidinyje teigiama, kad JAV prezidento administracija jau kelias savaites svarsto galimybę nusipirkti salą

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo administracija svarstė galimybę sudaryti susitarimą su Danija, pagal kurį Vašingtonas būtų įsipareigojęs Kopenhagai sumokėti Grenlandijai 600 mln. dolerių metinę finansinę išmoką, praneša "Washington Post" su nuoroda į situaciją žinančius šaltinius.

Leidinio pašnekovai teigė, kad galimybė nusipirkti salą kelias savaites svarstoma JAV prezidento administracijoje. Be nuolatinių metinių subsidijų, kurias šiuo metu moka Danija, buvo svarstoma galimybė sumokėti didelę vienkartinę išmoką Kopenhagai.

Anksčiau pranešta, kad JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo) gegužę turėjo lankytis Grenlandijoje, tačiau dėl padėties Irane kelionė buvo atšaukta.

Vėliau JAV prezidentas žurnalistams patvirtino, kad yra "strategiškai" suinteresuotas nupirkti salą iš Danijos.

Trampas anksčiau savo Twitter paskyroje rašė, jog atideda vizitą į Daniją dėl to, kad šalies ministrė pirmininkė Mette Frederiksen nenori aptarti jo idėjos įsigyti Grenlandiją. Vizitas buvo numatytas rugsėjo 2–3 dienomis.

Leidinys "The Wall Street Journal" anksčiau rašė, kad tai ne pirmas Vašingtono bandymas nusipirkti Grenlandiją. Po Antrojo pasaulinio karo prezidentas Haris Trumenas (Harry Truman) Danijai pasiūlė šimtą milijonų dolerių, tačiau siūlymas buvo atmestas. 1867 metais Valstybės departamentas dar kartą svarstė galimybę įsigyti salą.

35
Tegai:
pirkimas, sala, Danija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: JAV reikia Grenlandijos, kad galėtų priartėti prie Rusijos
Trampas Twitter'yje pasidalino koliažu su "Trump Tower" dangoraižiu Grenlandijoje
Danijos premjerė Trampo planus įsigyti Grenlandiją laiko pokštu